Środa 24.04.2024

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Kalendarz

Witamy na naszej oficjalnej stronie internetowej i zapraszamy do jej częstego odwiedzania

Jeśli chcecie, aby Wasze dziecko było szczęśliwe
i czuło się w szkole dobrze i bezpiecznie - przyjdźcie do nas!
Nasza szkoła jest przyjazna, a zajęcia ciekawe i atrakcyjne.
Budynek szkoły położony jest w cichym, oddalonym od drogi miejscu.
Można do nas dojechać autobusem szkolnym lub gminnym busem: Linia G-2

Nowa strona na Facebooku:

Zapraszamy do wirtualnej podróży po naszej szkole:

• Kolejny sukces naszych uczniów w Konkursie Poetyckim im. Józefa Bohdana Zalewskiego!

II miejsce – Ksawery Przybysz, uczeń kl. VI

Wyróżnienie – Maria Mączyńska, uczennica kl. V

Konkurs organizowany był przez Gminną Bibliotekę w Leszczynku pod patronatem Wójt Gminy Kutno p. Justyny Jasińskiej. Temat tegorocznego konkursu to „Nadzieja”. Na konkurs wpłynęło łącznie 108 prac z całej Polski.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy pani Annie Michalak, która wspierała naszych uczniów i udzielała cennych wskazówek.

• W piątek 19 kwietnia odbyła się wycieczka do gospodarstwa ekologicznego Państwa Ewy i Petera Stratenwerthów w Grzybowie. Program wycieczki był bardzo bogaty. Dzieci zwiedziły zagrodę kozią, poznały etapy powstawania chleba dawniej i dziś, wypiekały własnoręcznie zrobione bułeczki, uczestniczyły w warsztatach nt. pszczelarstwa i brały udział w wyrobie świec woskowych, poznały regionalne tradycje oraz nauczyły się wykonywać wycinanki ludowe. Uczniowie brali również udział w warsztatach nt. ziół i zrobili z nich bransoletki. Każdy miał także okazję spróbować żywności wytwarzanej na terenie gospodarstwa m. in. serów, miodu i pieczywa. Wycieczkę zaliczamy do udanych!

• W środę 17 kwietnia delegacja z naszej szkoły wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi i Dnia Nauki Polskiej organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Byszewie. Obchody rozpoczęły się od części artystycznej przygotowanej przez gospodarzy wydarzenia. Następnie Pan Grzegorz Sawicki, przyrodnik, wygłosił prelekcję. Kolejnym punktem była prezentacja działań proekologicznych podejmowanych przez szkoły podstawowe z Gminy Kutno, w tym naszą szkołę. Druga część obchodów to warsztaty i pokazy tematyczne, w których każdy mógł wziąć udział.

• Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie uczniów naszej szkoły!🏆🎖️

W szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Chciałem być…”

W kategorii solistów I miejsce zdobyła Maja Włodarczyk, III miejsce Hubert Sarnicki. Wyróżnienie otrzymała Marysia Mączyńska.

Gratujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

• 3 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie odbyła się konferencja skierowana do rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych z terenu powiatu kutnowskiego: pn. Rzucam szkołę, zostaję influencerem! Jak rozmawiać z dzieckiem
    o rozwoju zawodowym
    zorganizowana przez Centrum Rozwoju Edukacji przy udziale Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Konferencję poprowadziła Pani Anna Urbanek Wicedyrektor CREWŁ w Zgierzu, która
    w imieniu swoim oraz dyrektor szkoły p. Beaty Jurkowskiej - Przybysz przywitała przybyłych gości:

• Rzucam szkołę, zostaję influencerem! Jak rozmawiać z dzieckiem o rozwoju zawodowym

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie

3 kwietnia 2024 r. o godz. 15.00

W imieniu Dyrekcji Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie Pani Beaty Jurkowskiej-Przybysz, serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły oraz przedszkola do udziału w konferencji.

Konferencję poprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli
    w Zgierzu i oddziału WODN w Kutnie.

• 19 marca, delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Beaty Jurkowskiej - Przybysz oraz pani Anny Michalak wzięła udział w uroczystych obchodach imienin Józefa Piłsudskiego w Gminie Kutno.

Uroczystość otworzyła Wójt Gminy Kutno Pani Justyna Jasińska. Wśród przybyłych gości byli dr Jacek Saramonowicz i dr Tomasz Rzymkowski, którzy wygłosili okolicznościowe prelekcje.

W czasie uroczystości Wójt Gminy Kutno Pani Justyna Jasińska, wręczyła nagrody w konkursie literackim „Napisz kartkę imieninową do Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

• Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym z okazji 140 rocznicy urodzin pisarza „Zakładka do książki inspirowana twórczością Kornela Makuszyńskiego”. Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości wybitnego polskiego pisarza Kornela Makuszyńskiego. Konkurs ma charakter dwuetapowy i skierowany jest do uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych z województwa łódzkiego noszących imię Kornela Makuszyńskiego. Termin zgłaszania prac upływa: 15.04.2024 r.

Tu jesteśmy