REKRUTACJA

Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
    Strzegocin 4
    99 -300 Kutno
  • (24) 356 03 00
liczba odwiedzin: 916482

BIP

 

RODO

Sobota 27.06.2026

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.
 

Kalendarz

Witamy na naszej oficjalnej stronie internetowej i zapraszamy do jej częstego odwiedzania

Jeśli chcecie, aby Wasze dziecko było szczęśliwe
i czuło się w szkole dobrze i bezpiecznie - przyjdźcie do nas!
Nasza szkoła jest przyjazna, a zajęcia ciekawe i atrakcyjne.
Budynek szkoły położony jest w cichym, oddalonym od drogi miejscu.
Można do nas dojechać autobusem szkolnym lub gminnym busem: Linia G-2

 

Nowa strona na Facebooku:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61552371511519

https://www.facebook.com/spstrzegocin/

Zapraszamy do wirtualnej podróży po naszej szkole:

https://www.facebook.com/spstrzegocin/videos/597505032236927/

Aktualności

  • W ramach ogólnopolskiej akcji „Tata też czyta” przedszkolaki oraz uczniowie klas I–III naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu promującym czytelnictwo i wspólne spędzanie czasu z książką.

    Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Wójt Gminy Kutno Pan Michał Łuczak oraz jeden z rodziców uczennic naszej szkoły, Pan Marcin Głogowski. Zaproszeni goście przeczytali dzieciom wybrane fragmenty książek, zachęcając najmłodszych do sięgania po literaturę i rozwijania pasji czytelniczych.

    Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych opowieści oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat książek. Wydarzenie było doskonałą okazją do podkreślenia ważnej roli rodziców, a szczególnie ojców, w kształtowaniu nawyków czytelniczych u dzieci.

  • Dnia 23 czerwca 2026r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat bezpiecznych wakacji, poprowadzona przez pracownika Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie. Spotkanie miało na celu edukację uczniów w zakresie najważniejszych zasad bezpiecznego letniego wypoczynku.

    Podczas wydarzenia omówiono między innymi następujące zagadnienia:

    • Bezpieczeństwo nad wodą – korzystanie z kąpielisk wyłącznie w miejscach strzeżonych oraz przestrzeganie zasad obowiązujących podczas wypoczynku nad wodą.

  • Za nami rozstrzygnięcia wielu konkursów oraz wydarzeń, w których nasi uczniowie brali udział w ostatnich tygodniach. Dziś nagrodziliśmy tych, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom, kreatywności i zaangażowaniu osiągnęli najlepsze wyniki.

    Wręczono dyplomy i nagrody za:

    udział w Gminnym Konkursie Fotograficznym,

    udział w konkursie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy „Ratuj Życie”,

    udział w konkursie „Najbardziej Widoczny Uczeń”,

    udział w konkursie plastycznym „Nie wchodź w uzależnienia”,

  • Emocje, zagadki, śmiech i detektywistyczne wyzwania – tak wyglądało spotkanie z Dariuszem Rekoszem, które odbyło się 19 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku. Warsztaty „Detektyw na tropie”, zorganizowane w ramach projektu „Literackie śledztwo – kryminał, kreatywność, społeczność”, przyciągnęły młodych miłośników przygód z klas V–VI szkół podstawowych z terenu gminy Kutno.

    Znany i lubiany autor książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży zabrał uczestników w fascynujący świat tropów, zagadek i tajemnic. Młodzi detektywi sprawdzali swoją spostrzegawczość, rozwijali umiejętność logicznego myślenia i wspólnie rozwiązywali zadania, które wymagał y sprytu, współpracy i kreatywności.

  • W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczniowie klas IV–VIII wzięli udział w szkolnym konkursie „Ratuj Życie”. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz bezpiecznych zachowań.

    Cieszymy się, że tak wielu uczniów podjęło to ważne wyzwanie i wykazało się dużym zaangażowaniem.

  • We wtorek, 16 czerwca, uczniowie klasy 5 i 7 wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Łodzi. Nasza przygoda rozpoczęła się na stacji kolejowej – do celu podróżowaliśmy pociągiem. Po dotarciu na stację Łódź Kaliska czekał nas jeszcze spacer pieszo prosto do łódzkiego zoo. Pogoda dopisała, więc droga minęła nam szybko i w świetnych, wakacyjnych humorach!

    Głównym punktem programu było nowoczesne Orientarium. Największe wrażenie zrobiła na nas widowiskowa kąpiel słoni indyjskich – oglądanie ich w wodzie to niezapomniane przeżycie! Podziwialiśmy też podwodny tunel pełen rekinów i płaszczek oraz inne egzotyczne zwierzęta Azji Południowo-Wschodniej. .

  • Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. ” „Podniebni wędrowcy - ”bocianie historie w obiektywie”. Celem konkursu była promocja naszej gminy, rozwijanie zdolności artystycznej, prezentacja twórczości dzieci w dziedzinie fotografii. Skierowany był do uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych z naszej gminy. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kutno.

    Głosy na najładniejsze zdjęcie oddali:

    - Pan Michał Łuczak - Wójt Gminy Kutno,

    - Pan Paweł Malec – Międzynarodowy Sędzia Piłkarski,

Tu jesteśmy

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
    Strzegocin 4
    99 -300 Kutno
  • (24) 356 03 00

Galeria zdjęć