Nawigacja

  • Spektakl ekologiczny „Sen o planecie”

    Dzisiaj, uczniowie klas IV-VIII obejrzeli spektakl ekologiczny „Sen o planecie” w wykonaniu Krakowskiego biura promocji kultury.

    Opowieść skupiała się na Andrzeju, młodym chłopaku, który budzi się w zniszczonym świecie, gdzie po katastrofach ekologicznych Ziemia stała się pustynią.

    W trakcie snu spotyka postacie znane z polskich legend, które pomagają mu zrozumieć, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Spektakl poruszał takie tematy jak: globalne ocieplenie, smog, degradacja środowiska, recykling, zachęcając młodzież do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i walki ze smogiem.

    Spektakl był nie tylko okazją do edukacji ekologicznej, ale także zachętą do aktywnego udziału w dbaniu o planetę.

    To ważna lekcja, która na pewno zostanie z nami na długo.

  • XIII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

    15 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły: Maja Dyśko, Aleksandra Górecka, Igor Cywka i Maciej Kubicki wzięło udział w XIII Powiatowym Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo, że naszym reprezentantom nie udało się zdobyć zaszczytnych miejsc, serdecznie gratulujemy im udziału, zaangażowania oraz odwagi w reprezentowaniu szkoły. Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej pasji do nauk przyrodniczych.

  • Międzynarodowy Festiwal Piosenki Polskiej "Chciałem być" 2025

    11 kwietnia odbył się koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Chciałem być" 2025, podczas którego nasza uczennica MAJA WŁODARCZYK otrzymała wyróżnienie!!!!

    Dyrektor szkoły oraz całe grono pedagogiczne są niezmiernie dumni, że talent Mai został zauważony w tak prestiżowym konkursie!

    Maju życzymy dalszych sukcesów!

  • V Konkurs Poetycki im. Józefa Bohdana Zaleskiego

    Z wielką radością informujemy, że wśród laureatów V Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bohdana Zaleskiego znaleźli się nasi uczniowie: Jędrzejewska Lena – uczennica klasy V
    i Ksawery Przybysz – uczeń klasy 7.
    Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy laureatom
    i życzymy dalszych sukcesów.

  • Palmy Wielkanocne

  • Pogadanka dla rodziców na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej

    Dnia 8 kwietnia 2025 roku odbyła się pogadanka dla rodziców na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, przeprowadzona przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kutnie p. Joannę Kosmalę. Celem spotkania było zwiększenie świadomości rodziców na temat znaczenia tych dwóch aspektów w codziennym życiu dzieci i dorosłych. Omówiono podstawowe zasady zdrowego odżywiania, takie jak spożywanie różnorodnych posiłków bogatych w witaminy, minerały i błonnik, a także ograniczanie spożycia cukrów prostych i tłuszczów nasyconych. Zwrócono uwagę na znaczenie regularnych posiłków oraz odpowiednią ilość wody w diecie. Podano również przykłady zdrowych przekąsek i alternatyw dla fast foodów, które mogą stanowić wartościowy element diety dzieci. Kolejnym istotnym punktem była rola aktywności fizycznej w codziennym życiu. Zostało podkreślone, jak ważne jest, aby dzieci miały codzienny kontakt z ruchem – zarówno w formie zabaw, jak i bardziej zorganizowanych aktywności, takich jak sport. Omówiono również korzyści płynące z regularnych ćwiczeń, w tym poprawę kondycji fizycznej, lepsze samopoczucie oraz wzrost koncentracji.

  • Kodowanie z Ozbotami

    7 kwietnia w naszej szkole gościliśmy p. Ewę Tomaszewską- Budniak z Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie , która prowadziła w klasach 1 - 5 zajęcia czytelnicze połączone z kodowaniem.

    Uczniowie musieli zakodować trasę robota wg. podanych wytycznych.

    Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, logicznego myślenia oraz wprowadzenie do podstaw kodowania w formie zabawy.

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny"

    2.04.2025r. po długim oczekiwaniu zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” w sesji jesiennej w roku szkolnym 2024/2025.

    Do konkursu przystąpiło 20 uczniów.

    Troje z nich otrzymało zaszczytny tytuł Laureata:

    Gabriela Kaczorowska z kl. VI za zajęcie 19 miejsca w kraju

    Wojciech Ziółkowski z kl. III za zajecie 20 miejsca w kraju

    Igor Cywka z kl. VIII za zajęcie 20 miejsca w kraju.

    Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów

  • Szkolny Konkurs Recytatorski

    31 marca 2025r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany w ramach Światowego Dnia Poezji. Konkurs przeznaczony był dla klas I- III i polegał na wyrecytowaniu dowolnego wiersza.

    Celem konkursu było:

    - popularyzowanie poezji

    - promowanie talentów recytatorskich

    - kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego

    - rozwijanie zainteresowań czytelniczych

    W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy bardzo ładnie recytowali wiersze polskich poetów.

    W wyniku głosowania komisji wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe

    I miejsce - Lena Ossowska

    II- miejsce - Wojtek Ziółkowski

    III - miejsce - Zuzia Jóźwiak.

    Reszta uczestników otrzymała dyplomy za udział w konkursie oraz książeczki z naklejkami.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a laureatom gratulujemy zwycięstwa

  • Dzień bez Plecaka 2025

  • Spotkanie z fizjoterapeutą

    Dnia 27 marca 2025r. gościliśmy w naszej szkole fizjoterapeutę- p. Aleksandrę Adamczyk –Matusiak.

    Podczas spotkania przedstawione zostały uczniom klas I-VIII korzyści jakie płyną ze spędzania czasu wolnego w aktywny sposób, jak należy się odżywiać w naszym wieku oraz jakie są przyczyny wad postawy.

    Pani Ola w bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedziała nam o wyżej wymienionych problemach oraz wspomniała jak ważna jest profilaktyka i jaka aktywność jest dla nas najlepsza.

    Spotkanie podsumowane zostało cytatem, że "Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu." - Oczko Wojciech.

    Dziękujemy za poświęcony dla nas czas oraz przekazana wiedzę.

  • Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

    W dniu 26.03.2025r. odbyła się wycieczka uczniów klas I – IV do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

    Zwiedzaliśmy skansen, który odtwarza życie mazowieckiej wsi z przełomu XIX i XX wieku.

    Na obszarze ponad 60 hektarów znajduje się ponad 80 obiektów architektury ludowej.

    W muzeum uczniowie oglądali rzeźby sakralne i ludowe dzieła sztuki oraz zostały im przybliżone tradycyjne techniki ludowe. Następnie zobaczyli, jakie były środki transportu w dawnych czasach.

    Spacerując po terenie, zwiedzaliśmy wnętrza tradycyjnych drewnianych chałup, kuźnię, wiatraki, karczmę, kościół oraz zabytkowy dwór szlachecki z parkiem. Wnętrza budynków, zostały starannie zaaranżowane, zapewniając dawne sprzęty, dzięki czemu uczniowie mogli przenieść się na chwilę w czasie i zobaczyć jak wyglądało codzienne życie mieszkańców wsi na przełomie XIX i XX wieku.

    Uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia jajek.

    Instruktorzy przybliżyli nam historię i symbolikę pisanek. Podczas warsztatów uczniowie wykonali własnoręcznie pisanki wykorzystując technikę batikowa - rysowanie delikatnego roztopionym woskiem i barwieniem jajek.

    Skorzystaliśmy w Skansenie z przejażdżki tradycyjnym drewnianym wozem, zaprzężonym w konie i woźnicom ubrany w tradycyjny strój ludowy.

    Na koniec uczniowie w malowniczej scenerii muzeum piekli kiełbaski, dzielili się wrażeniami po zwiedzaniu skansenu w cieple ognia i przyjaznej atmosferze, był to moment, pełen radości i wspólnej zabawy.

    Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to idealne miejsce do poznania historii i tradycji regionalnej.

  • Projekt BohaterON

    Klasa V oddała hołd Powstańcom w ramach projektu BohaterON

    Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w projekt BohaterON, którego celem jest pielęgnowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim i kształtowanie patriotyzmu wśród młodego pokolenia.

    Podczas tegorocznej edycji obejrzeli poruszający film „Listy z Powstania Warszawskiego”, który przybliżył im autentyczne przeżycia i emocje Powstańców z 1944 roku. Dzięki odczytanym listom mogli lepiej zrozumieć nadzieje, obawy i codzienne wyzwania bohaterów tamtych dni.

    W geście wdzięczności uczniowie uczcili pamięć Powstańców symboliczną „Minutą Wdzięczności”.

    Nagranie z tego wyjątkowego momentu można obejrzeć na portalu Dumni z Powstańców:

    https://wpis.dumnizpowstancow.pl/mapa/...

  • Międzyszkolny Konkurs Literowania w Języku Angielskim i Niemieckim „Grabski Spelling Bee 2025”

    21 marca dwóch uczniów:

    Ksawery Przybysz z klasy VII

    Igor Cywka z klasy VIII

    reprezentowali naszą szkołę w II Międzyszkolnym Konkursie Literowania w Języku Angielskim i Niemieckim „Grabski Spelling Bee 2025” dla szkół podstawowych powiatu kutnowskiego! Nasi uczniowie, wyłonieni najpierw w zawodach wewnątrzszkolnych, rywalizowali w 5 konkurencjach sprawdzających znajomość ortografii, wymowę i płynność, ale także refleks.

    Bardzo serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału, podjęty trud oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

    Zapraszamy także do brania udziału w kolejnych konkursach.

  • Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny

    Dnia 21.03.2025r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny. W tym jakże wyczekanym wydarzeniu mieliśmy okazję gościć w murach naszej placówki Uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych. Dyrektor szkoły, pani Beata Jurkowska-Przybysz powitała wszystkich zebranych gości zapraszając do wspólnego świętowania. Uczniowie klasy II i III przygotowali krótką akademię pod kierunkiem pani Eweliny Piłacik, której tematem była nadchodząca wiosna. Nasi goście mieli również miłą niespodziankę- zaśpiewali dwie piosenki o wiośnie. Kolorowe stroje, wesołe piosenki wraz z pięknym występem dzieci wprowadziły nas w wiosenny nastrój. Kolejnym punktem był pokaz tańca na świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej. Korzystając z pięknej pogody pani Barbara Pawlak, nauczyciel wychowania fizycznego zorganizowała na boisku szkolnym dla chętnych uczniów ciekawe konkurencje sportowe. Odbył się również pochód wokół szkoły z symboliczną Marzanną. Wszyscy uczniowie świetnie się przy tym bawili. Pożegnaliśmy więc zimę, powitaliśmy wiosnę. Wszyscy uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi zostali poczęstowani słodkościami oraz kiełbaskami z grilla. Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował również kolorowe galaretki nawiązując tematycznie do obchodzonego święta. Na zakończenie odbył się mecz towarzyski między uczniami obu szkół, który zakończył się wynikiem 3:2 dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Bardzo dziękujemy naszym Gościom za wspaniałą zabawę i mocną rywalizację

    W tym dniu został również przeprowadzony konkurs na "Najładniejszy strój wiosenny", w którym zwyciężyły trzy osoby. Były to: Kamilka Rzymkowska z grupy przedszkolnej 3-4 latki, Margharita Bobbe 5-6 latki oraz Lenka Kucharska z klasy III SP w Kaszewach Dwornych.

    Śmiało można powiedzieć, że Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze, pełnej integracji oraz wspólnej zabawy.

    Dziękujemy również rodzicom za pomoc przy poczęstunku-p. Iwonie Wiśniewskiej, p. Paulinie Włodarczyk oraz p. Sylwii Ossowskiej.

  • Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Języka Angielskiego”

    20.03.2025r. Pani Dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego” w sesji jesiennej w roku szkolnym 2024/2025.

    Do konkursu przystąpiło 16 uczniów.

    Troje z nich otrzymało zaszczytny tytuł Laureata:

    Igor Cywka z kl. VIII za zajęcie 15 miejsca w kraju

    Ksawery Przybysz z kl. VII za zajecie 16 miejsca w kraju

    Judyta Bednarek z kl. II za zajęcie 15 miejsca w kraju.

    Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

  • Kolejny sukces naszego ucznia - I miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Logicznego "Grabski włącza logiczne myślenie"

    14 marca 2025 uczeń naszej szkoły Maciej Kubicki zajął I miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Logicznego "Grabski włącza logiczne myślenie", zorganizowanego przez ZS nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie.

    To właśnie w dniu Liczby Pi i Międzynarodowym Dniu Matematyki nasi uczniowie Maciej Kubicki kl.8, Igor Cywka kl.8 oraz Ksawery Przybysz kl.7 reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie.

    Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i pogłębienia swoich umiejętności matematycznych oraz doskonalenia logicznego myślenia. W zmaganiach wzięło udział 26 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu kutnowskiego. Mieli oni do rozwiązania w ciągu 60min 12 zadań- zagadek matematyczno-logicznych.

    Po rozwiązaniu testu, uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który powiązany był z obchodami Dnia Liczby Pi. Uczestnicy zostali też oprowadzeni po pracowniach i zapoznani z ofertą szkoły na rok 2025/2026.

    Gratulujemy Maciejowi i życzymy dalszych sukcesów!

    Dziękujemy Zespołowi Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie za zaproszenie.

  • Sukces naszego ucznia w XLVIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” - etap gminny

    W dniu 14 marca 2025 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XLVIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku.

    Turniej składał się z części pisemnej oraz ustnej, podzielonej na dwie grupy wiekowe: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Po części pisemnej uczniowie Alan Szymański z I grupy wiekowej oraz Wojciech Janczura z II grupy wiekowej zajęli trzecie miejsca.

    W trakcie części ustnej, Alan Szymański zdobył największą liczbę punktów w I grupie wiekowej, co pozwoliło mu zająć I miejsce i reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Turnieju za ich zaangażowanie, a laureatowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!

  • Żywa lekcja przyrody

    W naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody.

    Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 1-3 mieli okazję poznać, dotknąć, pogłaskać egzotyczne zwierzęta, takie jak: agama brodata, wąż, scynk australijski, krocionogi, jeż afrykański, sowa czy żółw. Dowiedziały się sporo ciekawostek o każdym gatunku oraz rozwijały swoją ciekawość poprzez zadawanie pytań

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
    Strzegocin 4
    99 -300 Kutno
  • (24) 356 03 00

Galeria zdjęć