Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Chciałbym przypomnieć - zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej - że obowiązujące od nowego roku szkolnego 2024/2025 zmiany w podstawach programowych nie oznaczają konieczności zakupu i wymiany podręczników. Te, z których Państwo korzystają, są nadal aktualne.Zmiany w podstawach programowych wprowadzone przez MEN polegają wyłącznie na ograniczeniu treści nauczania. Podręczniki z jakich Państwo i Państwa uczniowie dotychczas korzystali, zawierają wszystkie treści określone w podstawie programowej odpowiedniej dla danego typu szkoły i danych zajęć edukacyjnych. Są także wpisane do Wykazu podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego do kształcenia ogólnego. Żadne zaktualizowane podręczniki, które miałyby uwzględniać zmiany w podstawach programowych, nie zostały dopuszczone do użytku szkolnego.Nauka w roku szkolnym 2024/2025 i latach kolejnych prowadzona będzie w oparciu o dotychczasowe podręczniki. Proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom i rodzicom uczniów.
Z wyrazami szacunku
Łódzki Kurator Oświaty
Janusz Brzozowski
W piątek, 21.06. 2024r. w atmosferze radości i wzruszeń zakończył się kolejny rok szkolny.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, rodzice nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście. Dyrektor szkoły Pani Beata Jurkowska –Przybysz w swoim przemówieniu pogratulowała uczniom osiągnięć i podkreśliła ich zaangażowanie w naukę. Aż 12 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia naukowe. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne od wójta Gminy Kutno pana Michała Łuczaka.
Podczas uroczystości nie zabrakło także występów artystycznych. Uczniowie klasy 8 zaprezentowali program artystyczny, w którym wyrazili wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość i cierpliwość.
W czasie uroczystości Pani Dyrektor odczytała list od Wójta Gminy Kutno Pana Michała Łuczaka, w którym pogratulował uczniom wyników w nauce i życzył wszystkim dobrego wypoczynku oraz udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Gratulacje wszystkim uczniom złożyli również zaproszenie goście - Radna Gminy Kutno sołtys sołectwa Strzegocin pani Katarzyna Wiwała, prezes OSP Strzegocin pan Mirosław Karczewski, członek zarządu OSP Strzegocin pan Andrzej Ignaczak oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Strzałkowski. Życzyli oni również wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji,
a absolwentom dostania się do wybranych szkół.
Pani dyrektor Beata Jurkowska-Przybysz życzyła absolwentom realizacji życiowych planów, dostania się do wybranych szkół, nawiązywania nowych znajomości i żeby spotykali na swojej drodze tylko życzliwych ich ludzi.
Wszyscy uczestnicy opuścili szkołę w radosnych nastrojach, gotowi na zasłużony letni wypoczynek.
Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku!
Do zobaczenia we wrześniu!
20 czerwca 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego przez grupę przedszkolną 3-4 latków oraz grupę 5-6 latków. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz.
Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacjii pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli rodzice. Na początku wystąpiły dzieci z grupy młodszej. Zaśpiewały piosenkę, mówiły wierszyki oraz popisały się tańcem. Następnie rozpoczął się występ 5-6 latków. Były wiersze, piosenki i wspaniałe tance, który zachwyciły wszystkich. Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Na koniec przyszedł czas na podziękowania, mowę wygłosiła zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Pani Monika Lewandowska.
Ostatnie tygodnie przed wakacjami obfitują w wiele atrakcji.
Na zaproszenie Pana Krzysztofa Figata, Dyrektora Stadniny Koni w Walewicach, w dniu 14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły z klas III-VII udali się na wycieczkę do Walewic.
Jadąc wąskimi malowniczymi drogami dotarliśmy do tego niezwykłego miejsca. Walewice to historyczne miejsce z XVIII-wiecznym klasycystycznym pałacem oraz stadniną koni. Z Walewickim pałacem związana jest historia tajemniczego romansu Marii Walewskiej i Napoleona Bonaparte. Olbrzymie cztery dęby przed pałacem zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Pałac otoczony jest pięknym parkiem, a w jego zabytkowych wnętrzach można zobaczyć apartament Napoleona. W Walewicach znajduje się również znana stadnina koni półkrwi angloarabskiej, usłyszeliśmy ciekawostki na temat hodowli koni oraz z podziwem oglądaliśmy te piękne zwierzęta.
Następnie mieliśmy grilla w parkowym otoczeniu walewickiego pałacu. Na zakończenie słodki deser w postaci lodów, ufundowany przez panią Iwonę Słowińską, której bardzo dziękujemy. Było super.
Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Figatowi za zaproszenie do tak urokliwego miejsca gdzie przyroda, zwierzęta i zabytki pozwoliły nam odpocząć i spędzić aktywny czas.
Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Fotograficznego pt.” Ja i Witacz zapraszamy do Gminy Kutno”. Celem konkursu była promocja naszej gminy, rozwijanie zdolności artystycznej, prezentacja twórczości dzieci w dziedzinie fotografii. Skierowany był do uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych z naszej gminy. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kutno.
Bardzo dziękujemy Szanownemu Jury: Panu Michałowi Łuczakowi - Wójtowi Gminy Kutno, Panu Zbyszkowi Tomczakowi - prezesowi KS Kutno, Pani Dorocie Dubackiej - Przewodniczącej Rady Rodziców S.P. im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie oraz Pani Monice Kujawskiej – Bibliotekarce Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzegocinie za oddane głosy.
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce – Zuzanna Wojciechowska kl. IV, S. P. im. Marii Konopnickiej w Byszewie
II miejsce – Wojciech Janczura kl. IV, S. P. im K. Makuszyńskiego w Strzegocinie,
III miejsce – Szymon Glapiński kl. V, S. P. im K. Makuszyńskiego w Strzegocinie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jedna praca nie spełniała regulaminu konkursu.
Nagrody Laureatom zostaną wręczone na uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego w danej szkole
Dnia 05 czerwca 2024r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej, pod patronatem Wójta Gminy Kutno, Pana Michała Łuczaka.
Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę wśród młodzieży oraz integracja uczniów z terenu Gminy Kutno. Ideą turnieju było również zakorzenienie sportowej rywalizacji w duchu fair play.
W rozgrywkach udział wzięli chłopcy ze szkół podstawowych
z Gołębiewka, Byszewa, Strzegocina i gościnnie drużyna KS Kutno. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje,
a wszystkie przerwy uatrakcyjniały pokazy taneczne dziewcząt
z wyżej wymienionych szkół.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
H. Gutarowski,
K. Przybysz,
J. Dubacki,
J. Chrzanowski,
Sz. Chrzanowski,
A. Liwiński,
A. Zachwieja,
P. Kaczorowski,
K. Karczewski,
M. Przybysz.
Wyniki rywalizacji przedstawiały się następująco:
– Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku
– Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Byszewie
– Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie
Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a szkoła otrzymała dyplom i puchar
. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ducha walki.
W dniu 4 czerwca 2024r. uczniowie klasy IV wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Włókiennicza przygoda” z zakresu wiedzy o włóknach, materiałach włókienniczych i wpływie nas wszystkich – użytkowników odzieży na środowisko naturalne, przeprowadzonych przez pracowników naukowych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Łódzkiego Instytutu Technologicznego.
Prowadzący zajęcia pokazali, jak fascynujący jest świat materiałów włókienniczych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w licznych eksperymentach. Dzieci mogły dotknąć włókien bawełny na gałązce bawełnicy, surowego lnu wydobytego z łodygi, czy kokonu jedwabnika, a także próbować zerwać przędzę bawełnianą i poliestrową. Uczniowie zapoznali się z różnorodnością odczuć dotykowych wywołanych przez tkaniny i dzianiny, mogli poczuć się detektywami i odróżnić tkaninę od dzianiny przy pomocy lupy. Przekonali się również eksperymentalnie, że materiały w różny sposób chłoną wodę, którą nakrapiali za pomocą pipet. Zobaczyli, że są materiały z polipropylenu, które zawsze pływają na powierzchni wody, nie chłoną jej, ale chłoną oleje, ropę naftową i dzięki temu służą do likwidacji wycieków tych substancji. Naukowcy z Łukasiewicz - ŁIT pokazali, że materiały włókiennicze mogą przewodzić prąd elektryczny, a te zawierające rozjaśniacz optyczny lub specjalne barwniki mogą „świecić” w świetle UV.
Szczególną uwagę zwrócono już tak młodym ludziom, jak ogromny, negatywny wpływ na zaśmiecanie naszej planety ma zbyt duża ilość kupowanej odzieży - tak zwana szybka moda i co można zrobić, aby ten proces zminimalizować. Uczniowie uczestniczący w zajęciach otrzymali bogato ilustrowaną książkę do samodzielnego uzupełniania próbkami materiałów włókienniczych pt.: „Pan Niteczka i włókiennicza przygoda”, zawierającą podstawową wiedzę dotyczącą włókiennictwa i ekologii oraz plakat obrazujący cykl życia odzieży.
Zajęcia odbywały się w ramach projektu pt.: „Popularyzacja wiedzy włókienniczej jako sposób kształtowania postaw proekologicznych u dzieci” dofinansowanego przez MEiN w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki i były realizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny (umowa dotacyjna nr: SONP/SN/550722/2022, kwota dofinansowania 231 975 zł).
W dniach 20- 24.O5.2024 r. uczniowie klas IV – VIII pojechali na Zieloną szkołę w Tatry.
W ramach pięciodniowego pobytu najpierw odwiedzili Kraków, gdzie zwiedzili Wawel (Katedra, Krypty, Dzwon Zygmunta), spacerowali po Rynku, oraz obejrzeli Kościół Mariacki.
Drugi dzień wycieczki był bardzo wyczerpujący, bo dotarcie do Morskiego Oka z Łysej Polany to ok 9 km drogi. Wszyscy kondycyjnie wytrzymali, a widok największego i najpopularniejszego jeziora tatrzańskiego zrekompensował wszelkie niedogodności.
W kolejnym dniu uczniowie udali się do Ośrodka Edukacyjnego TPN w Zakopanem, gdzie obejrzeli największą w Polsce makietę Tatr, bardzo realistyczne trójwarstwowe makiety przedstawiające łąkę, jaskinię i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy. Uzupełnieniem ekspozycji były filmy przyrodnicze, pokazujące tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców.
Następnie wyruszyli w Dolinę Strążyską do Wodospadu Siklawica. W drodze powrotnej do ośrodka uczestnicy wycieczki udali się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, aby złożyć białą różę na pomniku K. Makuszyńskiego – patrona naszej szkoły.
Po tak wyczerpującym dniu wszystkim należała się odrobina relaksu w Zakopiańskich Termach.
W czwartek uczniowie odwiedzili Muzeum Kornela Makuszyńskiego – 3 pokoje dawnego mieszkania państwa Makuszyńskich oraz 2 sale tematyczne: „ Życie i twórczość K. Makuszyńskiego” i „Literackie Zakopane”. W tym dniu pogoda nie była dla wycieczkowiczów łaskawa. W deszczu maszerowali przez Dolinę Kościeliską do Jaskini Mroźnej. Przejście przez jaskinię wymagało trochę sprawności, ale największym wyzwaniem była panująca tam ciemność. Dobrze, że każdy miał telefon, a w telefonie latarkę 😊.
Na koniec wycieczki, w drodze powrotnej do domu odwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie pokonali podziemną trasę turystyczną o długości 3,5 kilometra. Mieli szansę zobaczyć dwadzieścia najpiękniejszych komór podziemnych, w tym słynną Kaplicę św. Kingi, dowiedzieli się również o historii i metodach wydobycia soli w dawnych wiekach.
Wycieczka była udana, uczniowie zadowoleni i z niecierpliwością czekamy na kolejną.
Chyba wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na Dzień Dziecka. W naszej szkole świętowaliśmy go aktywnie. Uczniowie podzielili się na dwie grupy.
Uczniowie klas IV-VIII od rana pojechali wraz z wychowawcami do kutnowskiego Aquaparku.
Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III udały się na teren OSP w Strzegocinie, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.
Były kiełbaski pieczone na ognisku, popcorn, napoje, słodycze, lody. Było malowanie buziek, kolorowanie na „belce słomy”, gry i zabawy sportowe.
Dzieciom bardzo podobał się emocjonujący konkurs przeciągania węża strażackiego. Wgrała oczywiście drużyna naszych dzielnych strażaków, choć walka była zacięta. Mamy nadzieję, że za rok wygra drużyna naszych uczniów.
Dzieci miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego oraz przymierzenia prawdziwego hełmu strażackiego. Można też było sprawdzić swoją sprawność, próbując strącić strumieniem wody piłeczkę.
Dużo frajdy sprawiła uczniom możliwość ozdobienia prawdziwego samochodu kolorowymi odciskami dłoni.
Dodatkowa atrakcją dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III było spotkanie z trenerem Piłkarskiej Akademii Rejsa, który przeprowadził z nimi pokazowy trening piłki nożnej.
Dyrektor szkoły Beata Jurkowska-Przybysz z całym gronem pedagogicznym gorąco dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia!
Szczególnie podziękowania kierujemy do p. Mirosława Karczewskiego – prezesa OSP
w Strzegocinie oraz strażaków p. Pawła Ignaczaka, p. Jarosława Sarnickiego, p. Krzysztofa Zachwiei, p. Mariusza Sieradzan i p. Dawida Antczaka.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Wiwale – sołtys sołectwa Strzegocin i radnej naszej gminy.
Dziękujemy mamom z Rady Rodziców – p. Dorocie Dubackiej, p. Marlenie Karczewskiej,
p. Iwonie Wiśniewskiej, p. Monice Lewandowskiej, p. Aleksandrze Kowalskiej, p. Agnieszce Majchrzak i p. Marcie Pawlak.
Dziękujemy pani Anecie Gorącej, właścicielce sklepu spożywczo-przemysłowego,
za ufundowanie lodów dla naszych uczniów.
Dziękujemy za to, że dzięki Wam Wszystkim na buziach dzieci cały dzień gościł uśmiech!
Naszym uczniom życzymy spełnienia marzeń wielu przyjaciół oraz jak najwięcej powodów do radości.
Nasza szkoła była organizatorem międzyszkolnego konkursu plastycznego z okazji 140 rocznicy urodzin pisarza - „Zakładka do książki inspirowana twórczością Kornela Makuszyńskiego”. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości wybitnego polskiego pisarza Kornela Makuszyńskiego. Konkurs miał charakter dwuetapowy i skierowany był do uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych z województwa łódzkiego noszących imię Kornela Makuszyńskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kutno. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce – Maja Olczak kl. VIII, Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie
II miejsce – Maciej Jacak kl. V, Szkoła Podstawowa w Skierniewicach
III miejsce – Wiktor Włodarczyk kl. IV, Szkoła Podstawowa w Strzegocinie
wyróżnienie – Aleksandra Górecka kl. VII, Szkoła Podstawowa w Strzegocinie
wyróżnienie – Martyna Kaczorowska kl. VI, Szkoła Podstawowa w Strzegocinie
wyróżnienie – Lena Urbaniak kl. IV, Szkoła Podstawowa w Strzegocinie
Serdecznie gratulujemy!
W poniedziałek 29.04.2024r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie Pani Dyrektor Beata Jurkowska-Przybysz powitała wszystkich zgromadzonych, po czym przybliżyła krótką historię naszego kraju w tym okresie. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która nawiązywała do najważniejszych wydarzeń związanych z Konstytucją 3 Maja. W trakcie występu odśpiewano pieśni patriotyczne związane z tym wiekopomnym wydarzeniem. Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.
Pani Dyrektor zaapelowała, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad ideą tego szczególnego dnia, oddając hołd wolności i niezależności, którą otrzymaliśmy w darze od naszych przodków. Podziękowała również wszystkim występującym uczniom za zaangażowanie oraz nauczycielom koordynującym p. Annie Michalak i p. Ewelinie Piłacik za przygotowanie akademii.
W dniu 24.04.2024r. uczeń naszej szkoły Wiktor Włodarczyk (kl. IV), wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie powiatowym i zajął III miejsce w pierwszej grupie wiekowej.
Bardzo serdecznie gratulujemy Wiktorowi podium.
24 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny Uczniów klas III.
Do konkursu przystąpili reprezentanci ze szkół:
- SP. Byszew
- SP. Gołębiewek
- SP. Strzegocin
- SP. Wroczyny
Celem konkursu było sprawdzenie opanowania zasad ortografii i posługiwania się nimi w praktyce.
Spośród wszystkich uczestników wyłoniono
3 MISTRZÓW ORTOGRAFII:
Hannę Kaczorowską (SP. Strzegocin)
Polę Ignaczak (SP. Strzegocin)
Nadię Dzięgielewską (SP. Gołębiewek)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i życzymy dalszych sukcesów!
Kolejny sukces naszych uczniów w Konkursie Poetyckim im. Józefa Bohdana Zalewskiego!
II miejsce – Ksawery Przybysz, uczeń kl. VI
Wyróżnienie – Maria Mączyńska, uczennica kl. V
Konkurs organizowany był przez Gminną Bibliotekę w Leszczynku pod patronatem Wójt Gminy Kutno p. Justyny Jasińskiej. Temat tegorocznego konkursu to „Nadzieja”. Na konkurs wpłynęło łącznie 108 prac z całej Polski.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy pani Annie Michalak, która wspierała naszych uczniów i udzielała cennych wskazówek.
W piątek 19 kwietnia odbyła się wycieczka do gospodarstwa ekologicznego Państwa Ewy i Petera Stratenwerthów w Grzybowie. Program wycieczki był bardzo bogaty. Dzieci zwiedziły zagrodę kozią, poznały etapy powstawania chleba dawniej i dziś, wypiekały własnoręcznie zrobione bułeczki, uczestniczyły w warsztatach nt. pszczelarstwa i brały udział w wyrobie świec woskowych, poznały regionalne tradycje oraz nauczyły się wykonywać wycinanki ludowe. Uczniowie brali również udział w warsztatach nt. ziół i zrobili z nich bransoletki. Każdy miał także okazję spróbować żywności wytwarzanej na terenie gospodarstwa m. in. serów, miodu i pieczywa. Wycieczkę zaliczamy do udanych!
W środę 17 kwietnia delegacja z naszej szkoły wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi i Dnia Nauki Polskiej organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Byszewie. Obchody rozpoczęły się od części artystycznej przygotowanej przez gospodarzy wydarzenia. Następnie Pan Grzegorz Sawicki, przyrodnik, wygłosił prelekcję. Kolejnym punktem była prezentacja działań proekologicznych podejmowanych przez szkoły podstawowe z Gminy Kutno, w tym naszą szkołę. Druga część obchodów to warsztaty i pokazy tematyczne, w których każdy mógł wziąć udział.
Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkurs plastycznego „Chrońmy przyrodę” dla kl. 0-III, w którym nagrodzeni zostali również nasi uczniowie:
Judyta Bednarek – I miejsce
Lena Ossowska - wyróżnienie
Gratulujemy!
Za zaangażowanie w prowadzenie działalności ekologicznej w społeczności szkolnej i lokalnej otrzymaliśmy Certyfikat EKO SZKOŁY!
Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie uczniów naszej szkoły!
W szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Chciałem być…”
W kategorii solistów I miejsce zdobyła Maja Włodarczyk, III miejsce Hubert Sarnicki. Wyróżnienie otrzymała Marysia Mączyńska.
Gratujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!
3 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie odbyła się konferencja skierowana do rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych z terenu powiatu kutnowskiego: pn. Rzucam szkołę, zostaję influencerem! Jak rozmawiać z dzieckiem
o rozwoju zawodowym zorganizowana przez Centrum Rozwoju Edukacji przy udziale Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Konferencję poprowadziła Pani Anna Urbanek Wicedyrektor CREWŁ w Zgierzu, która
w imieniu swoim oraz dyrektor szkoły p. Beaty Jurkowskiej - Przybysz przywitała przybyłych gości:
Pana Roberta Baryłę - Wicemarszałka Województwa Łódzkiego,
Panią Halinę Cyrulską – Zastępcę Dyrektora Departamentu Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi,
Panią Justynę Jasińską - Wójt Gminy Kutno,
Panią Agnieszkę Badziak - Starszą Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura
w Kutnie,
Pana Roberta Witczaka – dyrektora CUW Gminy Kutno,
oraz dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców.
Wystąpienia zaproszonych prelegentów spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Tematy podjęte w czasie spotkania pozwoliły wzbogacić doświadczenie i poszerzyć wiedzę. Usłyszeliśmy prelekcje na temat znaczenia rozwijania kompetencji kluczowych, dowiedzieliśmy się jakie zawody będą w przyszłości, a jakie zanikają. Otrzymaliśmy praktyczne porady jak opanować lęk oraz jak wspomóc dziecko w efektywnym uczeniu się.
Dziękujemy wspaniałym prelegentom oraz uczestnikom konferencji za tak liczny udział.
Rzucam szkołę, zostaję influencerem! Jak rozmawiać z dzieckiem o rozwoju zawodowym
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie
3 kwietnia 2024 r. o godz. 15.00
W imieniu Dyrekcji Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie Pani Beaty Jurkowskiej-Przybysz, serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły oraz przedszkola do udziału w konferencji.
Konferencję poprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli
w Zgierzu i oddziału WODN w Kutnie.
Podczas konferencji dowiecie się Państwo jak już od najmłodszych lat odkrywać
i pielęgnować talenty swoich dzieci. Poznacie porady praktyczne na temat: jak wspomóc dziecko w efektywnym uczeniu się. Przybliżone zostaną kierunki, które dają możliwości pracy w określonej branży i do niej przygotowują. Dowiecie się o zawodach przyszłości, które dopiero pojawiają się na rynku zawodowym.
W trakcie konferencji przerwa na poczęstunek J
Serdecznie zapraszamy