Nawigacja

Wydarzenia

Rok szkolny 2019/2020

 

SUKCES MACIEJA KUBICKIEGO

Z przyjemnością przekazujemy informację o sukcesie Macieja Kubickiego z klasy 3. Praca Maćka została wyróżniona 
w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz" organizowanego przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi. GRATULUJEMY!!! :)

 


Wakacje!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z Was. Dzień,
w którym każdy otrzyma świadectwo swojej pracy. Miniony rok szkolny był bardzo trudnym okresem dla nas wszystkich.

Składamy szczególnie, gorące podziękowania Wszystkim Rodzicom, za życzliwą współpracę, wytrwałość i zaangażowanie. Bez Państwa pomocy i zrozumienia nie moglibyśmy zrealizować wszystkich zamierzonych celów. Zdajemy sobie sprawę
z ogromnego wyzwania i trudności, jakie stanęły przed Państwa dziećmi, dlatego Wam Drodzy Rodzice dziękujemy za to, że podjęliście trud współpracy ze szkołą dla dobra Waszych dzieci.

Uczniom przekazujemy gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy, osiągnięte wyniki, dążenie do poszerzania horyzontów oraz wytrwałość. Wszystkim Wam życzymy spokojnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Drodzy Ósmoklasiści!

Gratulujemy Wam ukończenia szkoły, gratulujemy Waszym Rodzicom. Życzymy Wam, byście w nowej szkole wykorzystali i pokazali swoje możliwości, zawarli szczere przyjaźnie, abyście cieszyli się sukcesami i nie przejmowali się porażkami. A w przyszłości osiągnęli zamierzone cele.

Drodzy Uczniowie wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy!

Dyrektor Szkoły,

Wychowawcy oraz Nauczyciele

Specjalne życzenia skierowała do całej naszej szkolnej społeczności Wójt Gminy Kutno Pani Justyna Jasińska. W szczególny sposób zostali wyróżnieni uczniowie klasy ósmej, którzy otrzymali upominki ufundowane przez Panią Wójt.
Widnieje na nich napis: " Nauka to podróż, która trwa całe życie. Jest pełna pytań, na które warto poznać odpowiedź."

Pani Dyrektor w imieniu nas wszystkich podziękowała Pani Wójt Justynie Jasińskiej, która chociaż nie osobiście, ale była obecna w tej ważnej dla nas wszystkich uroczystości.


TAJEMNICZA LICZBA - Pi

10 marca 2020r. Odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Liczby Pi.
Uczniowie klas V – VIII przygotowali plakaty o tej liczbie. W klasach VII – VIII nauczycielka matematyki pani Renata Kubica przeprowadziła konkurs związany z tą tajemniczą dla niektórych liczbą. Uczniowie rozwiązywali rebusy i obejrzeli prezentację o liczbie Pi.


DZIEŃ KOBIET

W piątek 6 maraca 2020r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem panów Sławomira Pijanowskiego i Piotra Ziółkowskiego. Szczególny entuzjazm wzbudził pokaz mody wiosennej zaprezentowany przez uczniów klas IV - VII oraz brawurowy występ Marysi Mączyńskiej i Mai Włodarczyk w piosence Alicji Majewskiej "Być kobietą". Wszytkim panom małym i dużym dziękują panie - małe i duże.


AKTYWNA ŚWIETLICA

Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe korzystali z tablic interaktywnych. Okazało się, że w grach online nawet tabliczka mnożenia nie jest trudna i nudna, a ortografia to najciekawszy element języka polskiego. 


NIETYPOWA LEKCJA HISTORII

W dniu 3 marca 2020r. odbyła się odbyła się lekcja otwarta w klasie IV z wykorzystaniem interaktywnej tablicy.
W zajęciach uczestniczyła pani dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz oraz rodzice. Temat dotyczył średniowiecznych rycerzy. Uczniowie poznali drogę jaką trzeba było przejść aby zostać rycerzem. Poznali elementy uzbrojenia rycerskiego, wspólnie z rodzicami tworzyli kodeks rycerski oraz projektowali tarcze herbowe.
W związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na lekcjach historii
z wykorzystaniem interaktywnej tablicy została wyświetlona prezentacja dla uczniów klasy VII i VIII dotycząca wyjaśnienia wydarzeń związanych z losami powojennego pokolenia niepodległościowego.
( Tekst: Wiesława Smakowska)


TAJEMNICE WSZECHŚWIATA – spotkanie z P. Bartoszem Bieganowskim

02. 2020r. odwiedził uczniów naszej szkoły pan Bartosz Bieganowski – Doktor Nauk Ścisłych i Przyrodniczych w dyscyplinie matematyka posiadający również wykształcenie fizyczne i informatyczne. Spotkanie zorganizowała nauczycielka fizyki szkoły w Strzegocinie pani Iwona Bieganowska. Pan Bartosz jest nauczycielem akademickim UMK w Toruniu i współpracuje z ośrodkami badawczymi we Włoszech
i Niemczech. Publikacje swoje poświęca obliczeniom w matematyce fizycznej wykorzystywanych w astrofizyce.

Tematyka przedstawiona uczniom klas VI, VII i VIII to:

  • badanie Układu Słonecznego,

  • technologie badania kosmosu,

  • rozmiary wszechświata,

  • elementy ewolucji wszechświata

Kto wie, może ktoś z naszych uczniów będzie w przyszłości współpracował z panem Bartoszem!

(Tekst: I. Bieganowska)


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień wyjątkowy i ważny, ponieważ upamiętnia tragiczne wydarzenia
z 1952 roku, które rozegrały się w Bangladeszu, gdzie podczas protestów w obronie języka bengalskiego zginęło pięciu studentów. Odwaga
i miłość młodych ludzi do języka stała się inspiracją do ustanowienia dnia, który ma przypominać, jak wielkim skarbem jest język ojczysty.
Pamiętajmy, że w naszej historii Polacy wielokrotnie stawiali opór wrogim państwom, które starały się, aby język polski przestał istnieć. Cena była wielka, ale dzięki temu poświęceniu żyjemy dzisiaj w kraju, w którym możemy bez przeszkód i z dumą mówić własnym językiem.
W naszej szkole obchody tego święta odbyły się pod hasłem : ”Stop wulgaryzmom”.

W tym dniu planowane wykonano następujące działania:
1. Akcja plakatowa: „STOP WULGARYZMOM” (każda klasa przygotuje plakat).
2. Zabawy językowe.
3. Gazetka o historii i znaczeniu tego szczególnego dnia.
4. Wystawa słowników w bibliotece.
5. W czasie lekcji uczniowie  mierzyli się z łamańcami językowymi oraz czytali fragmenty Ustawy o języku polskim wraz z Art. 3 o Ochronie języka polskiego.
Celem obchodów było wskazanie, że warto znać język polski-ten współczesny oraz pielęgnować poprawność naszej mowy.
przygotowała: Anna Michalak


PROJEKT GMINY KUTNO W STRZEGOCINIE

Gmina Kutno realizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego i łódzkiego”. Celem tego projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców w/w województw, w szczególności mieszkańców Gminy Kutno.
15 i 16 lutego 2020r. odbyło się w naszej szkole ostatnie takie szkolenie. Uczestnicy zajęć z ogromnym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności z rąk p. Justyny Jasińskiej Wójt Gminy Kutno, która była inicjatorem tych kursów.
Gratulujemy!


POGADANKA O ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH

                  Dnia 18 lutego 2020r. na zaproszenie pedagoga szkolnego, gościła w naszej szkole  sierż. szt. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, która przeprowadziła pogadankę dotyczącą odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. VI-VIII.

Policjantka uświadamiała młodzież o grożących im niebezpieczeństwach związanych z dopalaczami, piciem alkoholu, paleniem papierosów i e-papierosów. Pouczyła o odpowiedzialności karnej za używanie wulgarnych słów w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia publicznego a nawet wagarowanie, czy uporczywe przeszkadzanie
w lekcjach i niestosowne zachowanie względem nauczycieli. Poruszyła również problem cyberprzemocy, w tym stalkingu. Uświadamiała uczniów, że nękanie rówieśników, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć, filmów, podszywanie się pod inną osobę,
czy też obraźliwe komentowanie wpisów, niesie za sobą poważne konsekwencje. Nakłaniała także do rozważnego zamieszczania wszelkich fotografii i informacji o sobie i swojej rodzinie na portalach społecznościowych.

Uczniowie dowiedzieli się jakie środki wychowawcze i poprawcze, może zastosować Sąd Rodzinny wobec nieletnich sprawców czynów karalnych czy osób przejawiających cechy demoralizacji.

Policjantka przestrzegała, że nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie, często tylko po to, by zaimponować kolegom czy koleżankom, może znacząco wpłynąć na ich dorosłe życie.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.


KONKURS HISTORYCZNY

18 lutego 2020r. Uczniowie klas IV – VIII otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Krąg” pt. „ Pomniki – historia ludzi, miejsc, wydarzeń”.
Najlepsi w naszej drużynie to - Anna Górecka, uczennica klasy VI i Krzysztof Kasztelan, uczeń klasy VIII otrzymali nagrody książkowe, długopisy i słodycze.

Trzy wyróżnienia otrzymali - Weronika Przybysz z klasy V, Katarzyna Śniecikowska
i Dawid Zachwieja z klasy VII.

Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy uznania i słodki upominek.
 


ANIA SIMCHUK LAUREATKĄ XI EDYCJI HARENDY!

W piątek 7 lutego odbył się w II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie XI Przegląd Działań Twórczych HARENDA. Uczennica klasy VIII, Ania Simczuch brawurowym wykonaniem piosenki Anny German pt. „Człowieczy los” wywalczyła sobie miejsce
w dziesiątce laureatów. Gratulujemy laureatce i panu Sławkowi Pijanowskiemu, który przygotował Anię do występu.

 


„ZDROWY STYL ŻYCIA”- zebranie z rodzicami

W środę, 5 lutego, odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020. Rodzice zostali zapoznani z wynikami klasyfikacji, a także wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej
w Kutnie p. Martą Lewandowską, która przeprowadziła prelekcję wzbogaconą prezentacją multimedialną na temat „Zdrowy styl życia – wolny od dopalaczy” oraz „Zasady zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”. Podczas spotkania prowadząca zapoznała zgromadzone osoby między innymi z rodzajami dopalaczy, z symptomami, które mogą świadczyć o uzależnieniu, a także udzieliła informacji, gdzie można szukać pomocy
w przypadku podejrzenia o uzależnienie swojego dziecka.

W ramach podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej zdrowego odżywiania
u dzieci, prowadząca omówiła najważniejsze zasady zdrowego stylu życia oraz komponowania codziennych posiłków.
Na podstawie „piramidy żywienia” omówiła produkty, które powinny występować w diecie każdego ucznia oraz te, których powinno się unikać i eliminować. Zachęcała do zmiany  złych nawyków żywieniowych, mających wpływ na stan zdrowia dzieci.

Prelekcję profilaktyczną dla rodziców zorganizowała pedagog szkolny p. Beata Mazur.


PRZYGODA Z CZYTANIEM

15 listopada pani Katarzyna Banasiak zaprosiła uczniów naszej szkoły na wydarzenie pod hasłem
„Przygoda z czytaniem”. Dzieci odgadywały tytuły książek napisanych przez Kornela Makuszyńskiego.
Uczniowie klas młodszych wysłuchali bajki pt. „120 przygód Koziołka Matołka”.


PIERWSZOKLASIŚCI ZE STRZEGOCINA W UG KUTNO

12 listopada 2019 roku uczniowie klasy I naszej szkoły wraz z wychowawczynią Panią Eweliną Piłacik i przedstawicielami rodziców wybrali się z wizytą do Urzędu Gminy w Kutnie. Pierwszoklasiści zaprosili Panią Justynę Jasińską Wójt Gminy Kutno na swoje ślubowanie, które odbędzie się 21 listopada 2019 r. o godz. 10.00. Dzieci miały możliwość wraz z Panią Wójt zwiedzić Urząd Gminy
i zapoznać się z systemem pracy oraz zadaniami, jakimi zajmuje się ten organ władzy. Zapraszamy na krótką fotorelację do zakładki: ALBUM FOTOGRAFICZNY (Tekst- Ewelina Piłacik)


SZKOŁA DO HYMNU

Odpowiadając na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu”.
8 listopada 2019r. punktualnie o godz.11.11 zgromadziliśmy się razem ze swoimi nauczycielami na szkolnym korytarzu
i odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.


ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

6 października 2019r. cała społeczność naszej szkoły razem z zaproszonymi Gośćmi- Ks. Zbigniewem Strzałkowskim, przedstawicielami OSP w Strzegocinie, panami: Pawłem Workowskim, Stanisławem Graczykiem, Andrzejem Ignaczakiem, Pawłem Ignaczakiem, Łukaszem Karczewskim, Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Dorotą Dubacką, skarbnikiem- panią Marleną Karczewską, panią Małgorzatą Kaczorowską oraz rodzicami i dziadkami naszych uczniów świętowała 101 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uczniowie klas V – VIII pod kierunkiem pani Wiesławy Smakowskiej w uroczystej akademii oddali hołd  bohaterom, dzięki którym żyjemy
w niepodległym kraju.
Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddaliśmy go wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Słuchaliśmy pięknych recytacji
i wspólnie śpiewaliśmy pieśni legionowe. Szczególnie zachwycił nas występ Ani Simchuk w brawurowym wykonaniu „Pierwszej kadrowej”.
Akademię uświetnił występ dzieci z grupy 5 -6 latków przygotowanych przez panią Hannę Ziemlewską.Ważnym momentem dzisiejszego spotkania  było przygotowane przez panią Annę Michalak sprawozdanie z najważniejszych działań podejmowanych w naszej szkole
w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” oraz innowacji pedagogicznej „Szkoła Młodych Patriotów”. Nie tylko od święta, ale każdego dnia kształtujemy postawę patriotyczną u naszych uczniów i uczymy szacunku do historii i symboli narodowych.

Kolejnym punktem programu było wręczenie przez panią  dyrektor Beatę Jurkowską –Przybysz  nagród w konkursach. Pierwsze miejsce
w piątej edycji konkursu „List do Taty” organizowanego przez Senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej reprezentowaną przez Senatora RP pana Przemysława Błaszczyka zajęła Klaudia Graczyk, uczennica klasy V. Wyróżnienie otrzymała – Anna Górecka
z klasy VI.
W szkolnym konkursie literacko - plastycznym „Kartka urodzinowa dla Polski” nagrody otrzymali: Ksawery Przybysz- uczeń klasy II, Maja Dyśko, Aleksandra Górecka, Maciej Kubicki, Adam Zachwieja, uczniowie klasy III. W kategorii klas IV- VIII nagrody otrzymali: Weronika Przybysz i Mateusz Zachwieja z klasy V oraz Miłosz Mikołajczyk, Julia Stępniak i Agata Śniecikowska z klasy VIII.

Miłym akcentem na koniec obchodów 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości  było wręczenie małego, smacznego symbolu naszej polskości – jabłka z rodzimego sadu.


SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

Jedną z najważniejszych lekcji historii w jakiej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły było spotkanie ze świadkiem wydarzeń
z II wojny światowej. 92 letni mieszkaniec naszego powiatu pan Stefan Chmielecki przybliżył nam prawdę
o tamtych odległych czasach z perspektywy kilkunastoletniego chłopca jakim wtedy był.


"LEGIONY"

W dniu 31 października 2019r. uczniowie klas 7 i 8 oraz opiekunowie pani Wiesława Smkaowska i Renata Kubica wzięli udział
w wycieczce do łeczyckiego kina na film pt. "Legiony" . Film ten opowiadał o drogach jakie prowadziły Polaków do odzyskania niepodległości. Była to bardzo pouczająca lekcja historii tuż przed ważnym świętem 11 listopada. Emocje związane
z filmem pozostały do dziś, Po filmie odwiedziliśmy pomnik poległych w Bitwie nad Bzurą i zapaliliśmy "światełko pamięci,"
/ Tekst: Wiesława Smakowska /


PAMIĘTAMY

Tradycją naszej szkoły jest pamięć o przodkach, którzy polegli w obronie naszego kraju. Co roku w okresie święta zmarłych sprzątamy groby, zapalamy znicze i składamy samodzielnie wykonane wiązanki.


SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

29 października gościła w naszej szkole Pani Dietetyk mgr inż. Aneta Milczarek, która przygotowała prezentację multimedialną oraz poprowadziła prelekcję dla uczniów klas I - VIII na temat "Zasad zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym" .
Uczniowie nauczyli się prawidłowo komponować codzienne posiłki oraz obliczać BMI.


III MIEJSCE W TURNIEJU

23 października 2019 roku drużyna z naszej szkoły zdobyła III  miejsce
w II Międzyszkolnym Drużynowym Turnieju Przyjaciół Bibliotek pod hasłem „WYOBRAŻ SOBIE”.
Szkołę reprezentowali:

  • Julia Stępniak, klasa 8 (Kapitan),
  • Krzysztof Kasztelan, klasa 8,
  • Oskar Wiśniewski, klasa 7,
  • Jakub Stępniak, klasa 7,
  • Weronika Przybysz, klasa 5,
  • Mateusz Zachwieja, klasa 5

Opiekunem grupy była pani Katarzyna Banasiak.
Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie pod patronatem Starosty Kutnowskiego, Prezydenta Miasta Kutno
i Wójta Gminy Kutno. W czasie konkursu uczniowie wykazali się między innymi znajomością lektur, umiejętnością korzystania
ze słowników, przenoszenia książek bez użycia dłoni, porządkowania alfabetycznego wyrazów. W konkurencjach liczyła się szybkość, precyzyjność, kreatywność i wyobraźnia. Wszystko odbyło się w miłej i wesołej atmosferze. Nagrody zwycięskim drużynom wręczyła
Wójt Gminy Kutno pani Justyna Jasińska.
 ( Tekst: Katarzyna Banasiak)


SZTAFETA CZYTELNICZA

22 października do naszej szkoły dotarła "pałeczka" Sztafety Czytelniczej zorganizowana z okazji Międzynarodowego Mięsiaca Bibliotek Szkolnych. Podobnie jak w ubiegłym roku sztafeta odbyła się w grupach przedszkolnych oraz wszystkich klasach. Uczniom książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa czytali nauczyciele oraz starsi uczniowie.


POZNAJEMY ZAWODY – PRACA W APTECE

W ramach działań edukacyjnych z zakresu doradztwa zawodowego, 21 października uczniowie klasy 3 wzięli udział w spotkaniu
z przedstawicielem ciekawego zawodu – farmaceutą. Naszym gościem była pani Wioletta Gierowska – farmaceutka pracująca w jednej
z kutnowskich aptek, a jednocześnie mama Adrianka ucznia klasy trzeciej.

     W czasie spotkania dzieci poznały specyfikę pracy w aptece. Pani Wioletka opowiedziała o swojej codziennej pracy; mówiła
o technice wykonywania leków na zamówienie, przyrządach niezbędnych w prawidłowym wykonywaniu codziennych obowiązków
w aptece. Pani farmaceutka podkreślała, że w codziennej pracy niezbędna jest cierpliwość i wyrozumiałość dla klienta. Zachęcała uczniów, by zdecydowali się na pozostanie farmaceutą, ponieważ to zawód dający wiele radości z pomocy innym ludziom.

Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i liczymy, że o swojej pracy opowiedzą nam kolejni rodzice naszych uczniów.

 „Bardzo podobało mi się spotkanie z mamą Adrianka, bo dowiedziałem się wielu nowych i ciekawych słów. Nie chciałbym pracować
w aptece, ponieważ ta praca jest trudna i bardzo odpowiedzialna.”
Igor

„Bardzo podobało mi się spotkanie z mamą Adrianka, bo poznałam różne, nowe słowa i pracę mamy Adrianka. Chciałabym pracować
w aptece, ponieważ  w aptece bardzo ciężko się pracuje i bardzo mi się ta praca podoba”. Zuzia


"MITOLOGIA"

16 pażdziernika w szkolnej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczno - historyczna w ramach projektu edukacyjnego
z wykorzystaniem książki Jana Parandowskiego "Mitologia" zakupionej z Narodowego Programu Czytelnictwa, w której wzięli udział uczniowie klasy V.


"INNY CHŁOPIEC"

15 października 2019 roku uczniowie  z klas V-VIII pod opieką nauczycieli wybrali się do Kutnowskiego Domu Kultury na przedstawienie profilaktyczne „Inny chłopiec”. Wyjazd ten odbył się w ramach realizowanych w naszej szkole działań profilaktycznych
i wychowawczych. 
Spektakl przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” poruszał problem braku tolerancji, znęcania się nad drugim człowiekiem. Niezwykle pouczająca i wzruszająca opowieść o akceptacji, zrozumieniu oraz szlachetności. Sztuka przedstawiała historię chłopca, który od urodzenia zmaga się z deformacją twarzy, która skutecznie utrudnia jego relacje z rówieśnikami. Bohater doświadcza licznych przykrości oraz upokorzeń i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że choroba jest przyczyną nienawiści skierowanej w jego stronę.  Spotyka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością.

Przedstawiona historia zmusza do refleksji i  uświadamia nam, że nie należy odrzucać, tylko  zrozumieć i zaakceptować tych, którzy z jakichś względów są inni. Spektakl został oparty na  bestsellerowej powieści „Cudowny chłopak”  R. J. Palacio.

Charakterystycznym elementem „Cudownego chłopaka” są także wskazania pana Browne’a, czyli powiedzenia, złote myśli odnoszące się do dobroci, które odzwierciedlają wyzwania, z jakimi borykają się bohaterowie powieści. Te piękne sentencje dotyczą rzeczy, które wszyscy możemy i powinniśmy robić, by uczynić świat lepszym, bardziej przyjaznym nam miejscem. 
 


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Święto Edukacji Narodowej uczciliśmy uroczystą akademią, w której w brawurowym występie zaprezentowały się dzieci z grup przedszkolnych przygotowane przez panią Natalię Pałczyńską oraz Hannę Ziemlewską oraz uczniowie klasy III i V, których do występu przygotowała pani Ewa Wiśniewska i Krystyna Wasińska.
14 pażdziernika to dzień, w którym możemy podziękować wszystkim swoim nauczycielom, także tym, których spotykamy
w życiu - rodzicom, dziadkom i wszystkim, którzy dzielą się z nami swoja wiedzą i sercem. Dziękujemy !!!


ZDROWE PRZEKĄSKI

Uczniowie klas 2 i 5 wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Marzeną Stuchała i Ewą Wiśniewską zorganizowali sprzedaż przepysznych tostów oraz jajek. Zebrane pieniądze zostana przeznaczone na wycieczki szkolne. Uczniowie pamiętali także o Dniu Nauczyciela i przygotowali specjalne, pięknie przystrojone zestawy dla swoich nauczycieli.


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

14 października podsumowaliśmy akcję zorganizowana przez panią Renatę Kubica z okazji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.4 października uczniowie klas IV – VIII przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia. Swoich sił spróbowali również uczniowie klasy III. Pomysłodawcą tej akcji jest Andrzej Grabowski, matematyk i trener lekkiej atletyki. Twórca kart matematycznych Grabowskiego „Tabliczka mnożenia” i Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia.
Podczas przygotowania do obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzenia egzaminów. Odbywa się on pod hasłem „
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W poprzedniej edycji akcji wzięło udział 550 000 uczestników m. in. z Polski (około 470 000), USA, Chorwacji, Rumunii, Kolumbii, Rosji, Litwy Urugwaju, Arabii Saudyjskiej, Włoch.
Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zdobyli:

  • Klasa 3:

          - Maciej Kubicki,

  • Klasa 4 – egzaminowała starsze klasy

  • Klasa 5:
    – Klaudia Graczyk,
    - Kacper Jędrzejczyk,

           - Ewelina Kaczorowska,
           - Julia Mączyńska,
           - Igor Przybysz,
           - Weronika Przybysz,
           - Maja Stolińska,
           - Grześ Walczak,
           - Mateusz Zachwieja

  • Klasa 6:

           - Sebastian Florczak,
           - Adam Jakubowski,
           - Julia Kowalczyk,
           - Filip Kuraszewski,
           - Krystian Sarnicki

  • Klasa 7:
    - Kasia Śniecikowska,

  • Klasa 8:
    - Krzysztof Byczkowski,

           - Krzysztof Kasztelan,
          - Justyna Kubiak,
          - Dawid Pasiewicz
         - Julia Stępniak,
         - Agata Śniecikowska

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że ta akcja wpisze się na stałe w tradycję naszej szkoły.
 


Z WIZYTĄ W ZOO I ZAKĄTKU ODKRYWCÓW

25 września dzieci z grup przedszkolnych i klas I - III pojechały na wycieczkę do Płocka. Po Ogrodzie Zoologicznym oprowadziała nas pani przewodnik, dzięki której dowiedzieliśmy sie wiele o zwyczajach mieszkańcow płockiego ogrodu.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. W tym szczególnym dniu na dzieci z grupy 3-4 i 5-6 latków czekało dużo atrakcji takich jak: malowanie twarzy, wspólna dyskoteka , gry i zabawy przy muzyce oraz zabawy z chustą animacyjną. Po skończonych aktywnościach dzieci udały się do sali, gdzie był przygotowany dla nich słodki poczęstunek, na koniec dzieci wspólnie obejrzały bajkę
pt." Bolek i Lolek".


DOŻYNKI

15 września w Strzegocinie odbyły się Dożynki w Gminie Kutno. Mszę świętą dziękczynną w intencji rolników gminy Kutno odprawił
w kościele pw. św. Bartłomieja biskup łowicki ks. dr Wojciech Osial. W dożynkowym korowodzie szli kolejno: orkiestra dęta OSP w Kutnie, ludowy zespół wokalny Leszczynianki, starostowie dożynek wiozący chleb bryczką, poczet sztandarowy gminy Kutno, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, rolnicy wraz ze sprzętem rolniczym, strażacy w wozach bojowych, delegacje mieszkańców ze wszystkich sołectw gminy oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, władze gminy i zaproszeni goście.  Po barwnym korowodzie Święta Plonów i przekazaniu symbolicznych bochenków chleba, głos zabrała wójt gminy Kutno Justyna Jasińska oraz zaproszeni goście. Potem na scenę wyszli artyści ludowi, zespół "Leszczynianki" z przyśpiewkami, a następnie  – uczniowie z naszej szkoły. W krótkim występie artystycznym zaprezentowali się uczniowie z klasy V. Program przygotowała p. Anna  Michalak, a podkład muzyczny wykonał p. Sławomir Pijanowski.


PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Pierwsze dni w przedszkolu nie muszą być straszne.
Korzystając z pięknej pogody dzieci z młodszej grupy przedszkolnej rozwijały swoje artystyczne pasje malując na rozwieszonej w szkolnym ogrodzie folii. Kolorowwa kreda okazała się także świetna zabawką.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Drugiego września, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.
Pani Dyrektor Beata Jurkowska - Przybysz bardzo serdecznie powitała społeczność szkolną oraz przybyłych na dzisiejszą uroczystość gości - Panią Wójt Gminy Kutno Justynę Jasińską i Ks. Proboszcza Zbigniewa Strzałkowskiego.
Dyrektor szkoły podziękowała Pani Wójt Justynie Jasińskiej za wsparcie jakie od Niej otrzymujemy, za pomoc i życzliwość oraz życzyła dalszej, pomyślnie uładającej się wzajemnej współpracy.
Pani Wójt w swoim wystąpieniu przekazała Pracownikom Szkoły, uczniom i rodzicom najserdeczniejsze życzenia-
"...by rozpoczynający się rok szkolny był pełen pozytywnych doświadczeń i wielu edukacyjnych sukcesów. Niech czas spędzony
w szkolnych murach będzie nie tylko okresem zdobywania wiedzy, ale także okazją do realizacji marzeń, pasji oraz odkrywania własnego potencjału i kreatywności."

             Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego jest szczególne, powiedziała Pani Dyrektor "...80 lat temu dzieci w Polsce szykowały się tak jak my do szkoły, jednak do niej nie poszły. 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Dzięki tym, którzy wtedy stanęli do walki w obronie naszej Ojczyzny, my dziś możemy być w tym miejscu, w którym jesteśmy".
Uczciliśmy pamięć poległych w walce za naszą wolność minutą ciszy. Po czym uczniowie klas V, VII i VIII zaprezentowali się w  krótkim programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Michalak i Krystyny Wasińskiej.
Po  zakończeniu uczniowie wraz z rodzicami udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
    Strzegocin 4
    99 -300 Kutno
  • (24) 356 03 00

Galeria zdjęć