Nawigacja

Wydarzenia

I TAK SIĘ TRUDNO ROZSTAĆ... UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca odbyła się uroczystość związana z rozdaniem uczniom świadectw szkolnych oraz nagród za szczególne osiągnięcia w nauce. Ten dzień był szczególny dla uczniów klasy ósmej, którzy po wakacjach nie wrócą już do naszej szkoły. Z łezką w oku żegnaliśmy ich w obecności nauczycieli, pracowników szkoły, młodszych kolegów i rodziców. Po złożonym ślubowaniu - już Absolwenci zaprezentowali w części artystycznej swoje umiejętności recytatorskie, wokalne , a także "filmowe".  

Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom świadectwa i stypendia naukowe oraz podziękowania rodzicom za pomoc
i zaangażowanie w życie szkoły. Przekazała również zyczenia i upominki dla uczniów klasy ósmej od pani Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej. Pozostali odebrali swoje świadectwa z rąk wychowawców.
I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment…. WAKACJE !!!!


MALUSZKI ZAKOŃCZYŁY ROK SZKOLNY

18 czerwca  odbyła się akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019 oraz pożegnania 6- latków, które po wakacjachzasiąda w szkolnych ławkach. Dzieci zaprezentowaly swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne podczas występów dla licznie zgromadzonych Rodziców i członków rodzin. Niejednej mamie i niejednemu tacie łezka zakręciła się
w oku,gdy zobaczyły swoje pociechy na scenie.
Po części artystycznej nastąpił moment wręczenia dyplomów ukończenia przedszkola oraz drobnych upominków.
Pani Dyrektor wręczyła również Rodzicom podziękowania za trud, nieocenioną pomoc i zaangażowanie w życie przedszkolne. Na koniec życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych wakacji.


DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli dziś, tj. 14 czerca w święcie edukacji w naturze, które obchodzimy w Polsce już po raz czwarty. Chcemy udowodnić, że w naturze też można się uczyć i w dodatku jest to zdrowsze i przyjemniejsze


BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje tuż, tuż..
A  wraz z nimi więcej wolnego czasu. O tym jak bawić się  bepiecznie rozmawiali z nami przedstawiciele KPP w Kutnie

 


NAM UPAŁY NIE STRASZNE !

W związku z wysokimi temperaturami, które w ostatnich dniach skutecznie utrudniają wszystkim życie większość zajęć w  naszej szkole odbywa się na powietrzu. Wokół szkoły znajdują się zacienione tereny, gdzie codziennie próbujemy przetrwać upał. Każda  klasa ma też stały dostęp do wody. Dzieci pamiętają też o nakryciu głowy. "Piknikowanie" zwłaszcza na dużej przerwie cieszy się ogromną popularnością. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość zajęć odbywać się będzie właśnie tam.


PRELEKCJA NA TEMAT ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

7 czerwca w naszej szkole przypomnieliśmy sobie 10 zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny dotyczący zbilansowanej diety oraz jej ogromnego znaczenia w życiu każdego z nas. Mając na celu dobro ucznia, nauczyciele "uczulali' aby w czasie upałów uczniowie pamiętali o nakryciu głowy oraz nawadnianiu organizmu,


NASI LAUREACI !!!
6 czerwca pani Dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy laureatom wszystkich minionych konkursów, których koordynatorkami były panie Natalia i Martyna Ignaczak. Wszystkim nagrodzonym - Gratulujemy!


TEATR "MASKA" Z KRAKOWA

W środę 5 czerwca uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl przygotowany przez Teatr "Maska" z Krakowa. Było to możliwe dzieki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną-  Filia w Strzegocinie. dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów
i żywo reagowały na sytuacje przedstawione w spektklu.


 

Dzieci z terenu Gminy Kutno na Dniu Dziecka w Uniejowie

            W dniu 30 maja 2019 r. uczniowie szkół podstawowych dla których Gmina Kutno jest organem prowadzącym uczestniczyła w Dniu Dziecka w Uniejowie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Innowatorów Wsi.
Na zielonych terenach nieopodal Term w Uniejowie zorganizowano dzień pełen atrakcji 
m.in. darmowe wejścia na termy, pokazy kulinarne w wykonaniu mistrzów kuchni, cenne prelekcje, koncerty oraz liczne gry i zabawy. Akcja miała również na celu podniesienie świadomości dzieci z zakresu zdrowego żywienia. Uczestnicy pragną podziękować Wójtowi Gminy Kutno Pani Justynie Jasińskiej za pomoc 
w organizowaniu wyjazdu.


SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELLĄ KLEBAŃSKĄ

27 maja Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Strzegocinie zorganizowała spotkanie autorskie z panią Izabellą Klebańską autorką między innymi książek dla dzieci i młodzieży.  Autorka w przystepny sposób przybliża tematy związane z muzyką. Podczas dzisiejszego spotkania odbyliśmy podróż w czasie poznając koleje życia Stanisława Moniuszki. Słuchaliśmy także fragmentów utworów skomponowanych przez tego genialnego twórcę. Spotkanie z panią Izabellą sprawiło, że już dziś chętni ustawili się w kolejce do biblioteki aby wypożyczyć książki  napisane przez dzisiejszego Gościa.


MAM0, CHCĘ CI POWIEDZIEĆ....

Ponieważ w tym roku Dzień Matki przypada w niedzielę, uczniowie uczęszczający szkolnej świetlicy przygotowali niespodziankę. Każdy mógł napisać życzenia dla swojej mamy i umieścić je na ogromnej laurce. Zdjęcie zostało zamieszcone na szkolnym fb, dzieki czemu każda mama mogła odnaleźć życzenia  napisane specjalnie dla niej.


 

Z WIZYTĄ W ŻANDARMERII WOJSKOWEJ

Dnia 21 maja pojechaliśmy na wycieczke szkolną do Warszawy. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyły klasy 4, 6, 7
i 8. Zbiórkę przed szkoła mieliśmy o godz. 6.40, a ze Strzegocina wyjechaliśmy o godz. 7.00. Podóż do Warszawy trwała ok. 3 godzin.
Na miejscu przywitał nas pan przewodnik. Był on jednym z żołnierzy pracujących w tamtejszej żandarmerii. Nazywał sięWołoch. Pan poinformował nas co zobaczymy podczas dzisiejszej wizyty. Na początku udaliśmy się na pokaz koni.
Następnie udaliśmy się na strzelnicę, gdzie braliśmy udział w zawodach międzyszkolnych. Zajęliśmy jako szkoła
4 miejsce na 6 obecnych i otrzymaliśmy brązowy medal. Potem oglądaliśmy
 


POWSPOMINAMY? 

      13 maja dzieci z „ Małego przedszkola”, „Zerówki” i klas I – III razem ze swoimi nauczycielkami odwiedziły magiczne miejsce – Krainę Dzikiej Kaczki” w Bronowicach k. Brzezin. Tuż za bramą czekało na nas rozpalone ognisko, a  po chwili powitały nas Misiek i Kulka - najbardziej przyjazne psy na świecie oraz Pan Michał. Po chwili odpoczynku rozpoczęła się nasza przygoda. W dwóch grupach wędrując ścieżkami edukacyjnymi poznawaliśmy „królestwo zwierząt i roślin”. Pokonując różne przeszkody, przedzierając się przez gęstwiny, wspinając na skarpy odkrywaliśmy ślady ptaków i różnych zwierząt. Słuchaliśmy opowieści o ich życiu i zwyczajach. W modrzewiowym zagajniku wsłuchiwaliśmy się w odgłosy lasu.  Po chwili zabawy na placu zabaw czekała nas w namiocie kolejna niespodzianka – uczniowie klas I – III robili las w słoiku, a najmłodsi hotelik dla owadów. Na koniec karmiliśmy wesołe owce kameruńskie podając im karmę w dłoniach.
Niech podsumowaniem będą słowa jednego z uczniów: „- Ja nie wiedziałem, że las może być taaaki ciekawy!”.
Już teraz planujemy powrót do doliny w kolejnej, jesiennej odsłonie.
A może uda się namówić rodziców do wspólnej wyprawy?


IV PRZERWA NA CZYTANIE

15 maja w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza „IV PRZERWA NA CZYTANIE”.  Jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Honorowy patronat objął Lubuski Kurator Oświaty – Pani Ewa Rawa. Celem wydarzenia było bicie rekordu w liczbie osób czytających książki oraz promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W grupach przedszkolnych wiersze czytali dzieciom pracownicy szkoły. Uczniowie klas I – III słuchali fragmentów książki o Stanisławie Moniuszce, którą czytali uczniowie klas starszych oraz nauczyciele. W klasach IV – VIII uczniowie czytali swoje ulubione książki. Czytelnicza akcja zajęła trzy przerwy i wzięło w niej udział 115 osób. Koordynatorem tego wydarzenia była pani Kasia Banasiak prowadząca naszą szkolną bibliotekę.


MAJOWE ŚWIĘTA

Jak co roku w przeddzień Majowych Świąt spotkaliśmy się na uroczystym apelu. Szczególnie  na początku maja warto wspominać momenty chwały Polaków, w których  triumfowała mądrość i rozwaga nad głupotą i prywatą. 

„Bez historii, mowy, sztuki
Bez mądrości tej z nauki
naród się zamieni w bezimienny kraj
dziś Ojczyzna jest w potrzebie
czeka ciebie, wierzy w ciebie
tysiąc lat historii patrzy w serce twe.”…


Apel został przygotowany przez panie Wiesławę Smakowską i Annę Michalak,
a genezę i znaczenie poszczególnych świąt przybliżyli nam uczniowie klas VI, VII i VIII.

1 maja - Święto Pracy,
2 maja - Święto Flagi,
3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie. Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później
z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone. Przywrócono je dopiero po odzyskaniu niepodległości
w 1918 roku. Już w roku 1946 za sprawą władz komunistycznych znów zniknęło z kalendarza.
Od 1990 roku 3 Maja znów jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce.


„CZAROWNICA NISKA EMISJA”- przedstawienie ekologiczne

29 kwietnia dzieci z najmłodszych klas i przedszkolaki z „Zerówki” obejrzały spektakl ekologiczny
pt. „Czarownica Niska Emisja” przygotowany przez artystów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury.
W czasie przedstawienia dzieci czynnie uczestnicząc w akcji poznały znaczenie słów niska emisja, smog, zanieczyszczenie powietrza i segregacja odpadów. Poniżej kilka „recenzji” po spektaklu wystawionych przez uczniów klasy drugiej.

„Dzisiaj przyjechał do nas teatrzyk z Krakowa. Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej. Występowali
w nim: Zaskroniec Antek, Mleczyk, Różyczka i Czarownica. Podobało mi się to, że segregowali śmieci. Las był czysty i wszyscy żyli szczęśliwe. Przedstawienie było bardzo wesołe”.(Maciej)

„Dzisiaj przyjechał do nas teatr, w którym występowała pani Róża, Mleczyk, zaskroniec Antek
i czarownica Niska Emisja. Całe przedstawienie podobało mi się od początku do końca- było śmieszne
i zabawne.” (Igor)

„29. 04. 2019r. przyjechał do nas teatrzyk z Krakowa. Występowali w nim: Róża, Mleczyk, zaskroniec Antek
i czarownica Niska Emisja. Mlecz i Antek mówili, że trzeba rozkładać śmieci: plastik do żółtego kosza, szkło do zielonego a papier do niebieskiego. Czarownica nie miała z kim się bawić i było jej smutno. Zatruwała las, paliła śmieciami w piecu i zatruwała drzewa i kwiaty. Ale pomogliśmy posprzątać i wszystko dobrze się skończyło. Dawno  nie było takiego przedstawienia i bardzo mi się podobało”.(Ola).

„Dziś 29. 04. 2019r. pojawił się teatrzyk z Krakowa. Jak usiedliśmy wyszli: Zaskroniec, Róża i Mlecz. Róża opowiadała historię o czarownicy, która ma dużo śmieci.Mlecz i Zaskroniec tam poszli  - i było tam dużo śmieci. Antek i Mlecz razem z dziećmi posprzątali i zaprzyjaźnili się z Czarownicą.”(Maja)


ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS „Wędką czystym wodom cześć”

25 kwietnia 2019 roku w KDK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego
i literackiego „Wędką czystym wodom cześć” ogłoszonego przez Koło Nr 109 PZW „METALURG”  Kutno.
Wśród wielu Patronów tego wydarzenia obecnych podczas uroczystej gali była również Wójt Gminy Kutno
pani Justyna Jasińska. Celem konkursu było pokazanie konieczności dbania o bezpieczeństwo nad wodą
i ochronę środowiska naturalnego za pomocą znaku plastycznego i słowa literackiego, a także promocja naszego regionu.

W konkursie literackim w kategorii uczniów klas VII – VIII pierwsze miejsce w eliminacjach gminnych zajął
Miłosz Mikołajczyk. Drugie miejsce zajęła Julia Stępniak. Obydwoje są uczniami klasy VII naszej szkoły.
W eliminacjach powiatowych konkursu Julka zdobyła miejsce piąte, a Miłosz miejsce czwarte.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Michalak.

W konkursie plastycznym wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy czwartej – Igor Przybysz i Mateusz Zachwieja przygotowani przez pana Piotra Ziółkowskiego.
Gratulujemy! Poniżej prezentujemy zwycięskie teksty.

„Na ryby” –autor Miłosz Mikołajczyk

Gdy ma się czternaście lat, kusi nas cały świat.
Wszystko znajdziesz dziś w necie, lecz jednak jest coś o czym nie wiecie,
bo ja powiem wam, (nie na niby), lubię z moim dziadkiem pójść na ryby!
Latem gdy słońce ledwie wschodzi, siedzimy sobie na moście albo na łodzi.
Mój dziadek wędkarz znakomity – ma zanętę, robak na haczyk wbity,
cichutko spoglądamy w tafle wody, „ryba chodzi” będą dzisiaj łowy!
Dziadek ma pierwszy branie, jak zawsze – okoń, gratuluję mu i klaszczę.
Siedzimy dalej w spławiki wpatrzeni, wokół cisza, tyle czystej przestrzeni.
Z dziadkiem umowa jest taka, że nie wracamy z łowów bez szczupaka,
bo gdy dorwiemy tego drapieżnika, u babci kolacja jest wyśmienita!
I ja złowiłem rybkę choć małą, po pomiarze wypuściliśmy ją zdrową i całą.
Niechętnie do domu się zbieramy, w siatce karasie, płocie i szczupaka mamy!
Gdyby nie była tak późna godzina pewnie zarzucilibyśmy jeszcze na lina.
Miejsce, w którym łowiliśmy porządkujemy. Wędką czystym wodom cześć oddajemy!!!
                Gdy będę miał osiemdziesiąt lat, chcę aby właśnie tak wyglądał mój świat -
ja z siwą brodą z wnukiem nad czystą wodą!!!

„Znaczek” – autor Julia Stępniak

Płynął wolno mały szczupaczek i nagle zobaczył znaczek.
- Cóż to za dziwy? – myśli sobie.
Podpłynął bliżej, już chce przeczytać i nagle krzyknął – Skąd tu ta ryba?
Dziwi się bardzo i w głowie mu się nie mieści, jak odczytać te tajemnicze wieści.
Myśli i myśli, i wymyśleć nie potrafi, lecz nagle ujrzał karpia królewskiego.
Uradowany taki, uśmiecha się do niego.
Szczupaczek zapytał o wszystko powoli, lecz ten mu odparł – Głowa mnie boli.
Zmartwiony taki do domu wracał, gdy nagle spotkał złotego sandacza.
Zapytał o wszystko jeszcze raz, a on opisał dokładnie widziany znak.
Sandacz pokiwał głową i myśli sobie – Chyba tu chodzi o nasze zdrowie.
Rybka wszystko przeczytała i wracając tak mu powiedziała:
- Chodzi o to, żeby nie zatruwać wody, bo to wszystko powoduje szkody.
A ta ryba to jest po to, żeby nacieszyć nią oko.
A tak serio, to ona mobilizuje ludzi do działania.
Szczupak krzyknął – Aaa, to o to chodzi! Byśmy byli wszyscy zdrowi!
Wrócił do domu szczęśliwy bardzo.
- Gdy ludzie będą o wody dbać, nam rybom dobrze będzie się dziać!

 


ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

2 kwietnia z inicjatywy małżonki emira Kataru obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest uświadomienie jak największej liczbie osób czym jest autyzm.
Dziecko, które krzyczy na dźwięk dzwonka. Koleżanka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone książki. Kolega, który nigdy nie odpowiada uśmiechem na twój uśmiech. Wystarczy poznać
i zrozumieć czym jest autyzm, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótką animację Alexa Amelines a, którego celem było zrozumienie
i tolerancja autyzmu. Wykonali również rysunki, które przez cały kwiecień będą nam przypominać, że...

AUTYZM JEST WŚRÓD NAS – WYSTARCZY ZROZUMIEĆ:)


PATRYK KOWALCZYK MISTRZEM GRY W WARCABY!!!

26 marca rozegrano w naszej szkole III TURNIEJ GRY W WARCABY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY KUTNO, który przygotował i przeprowadził pan Krzysztof Dymny. Z pośród 16 kandydatów szkół Gminy Kutno do ścisłego finału dotarło czterech uczniów. Po rozegraniu partii finałowych klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce-    Patryk Kowalczyk SP im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Patryk po raz  trzeci obronił tytuł mistrza.

II miejsce-   Krystian Sarnicki SP im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie.

III miejsce-  Mateusz Mikołajczyk SP im. Wł. St.  Reymonta w Gołębiewku.

Gratulujemy!



DZIEŃ WIOSNY U MALUSZKÓW

Pierwszego dnia wiosny grupa 3-4 latków uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu
czytelniczym on-line ,,Witaj Wiosenko!". Następnie dzieci utworzyły swój kącik przyrodniczy,
zasiewając wiosenne kwiatki w doniczkach.


BARTEK FLORCZAK ZWYCIĘZCĄ KONKURSU STRAŻACKIEGO!!!

Z dumą informujemy, że Bartek Florczak uczeń klasy VIII przygotowany przez pana Krzysztofa Dymnego zajął I miejsce
w eliminacjach powiatowych kolejnej edycji konkursu strażackiego "Młodzież zapobiega pożarom" i będzie reprezentował Powiat Kutno w eliminacjach wojewódzkich. Krystian Sarnicki uczeń klasy V zajął wysokie czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!
Jedną z pierwszych osób składających gratulacje naszym reprezentantom była Wójt Gminy Kutno pani Justyna Jasińska.

 


XLII OGÓLNOPLOSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ "Młodzież zapobiega pożarom"

  12 marca w UG Kutno odbyły się gminne eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej -
Młodzież zapobiega pożarom”.  Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Sarnicki z klasy V, Krzysztof Kasztelan uczeń klasy VII i Bartłomiej Florczak uczeń klasy VIII przygotowywani przez nauczyciela matematyki pana Krzysztofa Dymnego.
W pierwszej grupie wiekowej uczniów do klasy VI najwięcej punktów w testach pisemnych i odpowiedziach ustnych zdobył Krystian Sarnicki. W grupie uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalna pierwsze miejsce zdobył Bartek Florczak z klasy VIII. Obydwaj chłopcy będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych już 19 marca w MDK w Kutnie.
Nagrody zwycięzcom wręczyła Wójt Gminy Kutno pani Justyna Jasińska.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sukces!
 


  ECO logiczna lekcja

Dnia 7.03. 2019r. uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w internetowej lekcji dotyczącej zanieczyszczeń powietrza, smogu
i sposobów przeciwdziałania temu zjawisku przeprowadzonej przez dr inż. A. Mirowskiego. Zajęcia odbyły się w ramach projektu ECO logiczny Dąbrowszczak realizowanego wspólnie z firmą ECO Kutno Sp. z o. o.
W kwietniu odbędą warsztaty w ILO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, w których uczestniczyć będą nasi uczniowie.


DZIEŃ KOBIET

W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Kobiet nauczyciele oraz chłopcy przygotowali przeróżne zadania i quizy. Dziewczynki miały za zadanie rzucić piłką do celu, rozpoznać różne narzędzia stolarskie, nawlec koraliki na sznurek, rozpoznać przyprawy po smaku i zapachu oraz odgadnąć zagadki logiczne. We wszystkich konkurencjach najwięcej punktów zdobyła Asia z VIII klasy, która została mianowana SUPER DZIEWCZYNĄ. Na zakończenie chłopcy zaprezentowali na wybiegu pokaz mody WIOSNA 2019! Wszystkim Panom i Chłopcom z naszej szkoły dziękujemy za przygotowanie obchodów dzisiejszego dnia, a Kobietom życzymy wszystkiego najlepszego!

KOD DO PRZYSZŁOŚCI, czyli WESOŁY ŚWIAT ROBOTÓW

7 marca dzieci z klasy pierwszej i trzeciej razem z paniami Beatą Jurkowską – Przybysz i Martyną Ignaczak pojechały do Łodzi, gdzie w Łódzkim Centrum Kształcenia  wzięły udział w zajęciach z robotyki w ramach projektu #koddoprzyszlosci. Zajęcia wprowadziły dzieci w świat nauki i nowoczesnych technologii. Dzieci „zamieniały się” w młodych naukowców budując, programując i ożywiając swoje roboty, które konstruowały za pomocą klocków i aplikacji Lego WeDo. Dzięki temu uczniowie zdobywali w praktyce wiedzę i umiejętności
z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, informatyki i automatyki. Zajęcia rozwijały kreatywność, uczyły logicznego myślenia i rozwiązywania problemów algorytmicznych.


OSTATKOWA DYSKOTEKA

Pani Beata Kamoda wspólnie z samorządem uczniowskim przygotowała niespodziankę. Po zajęciach zaprosiła wszystkich uczniów na ostatkową dyskotekę. Patrząc po zdjęciach- humory wszystkim dopisywały:)


"POWIEDZIAŁ NAM BARTEK, ŻE...

dziś tłusty czwartek."  Mamy  z rady rodziców przygotowały słodką niespodziankę. W czwartek 28 lutego na wszystkich uczniów naszej szkoły czekały przepyszne pączki. Dziękujemy!!!


OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

Ferie się skończyły i po problemach "zdrowotnych" uczniowie klasy 2 mogli rozpocząć kolejny etap "kosmicznej" podróży z grosikiem. O tym czego się nauczyli poinformujemy niebawem.


BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

I dotrwaliśmy! Dziś ostatni dzień w szkole przed feriami zimowymi, które będą trwać od 11 do 24 lutego 2019r.
By nie zapomnieć o bezpieczeństwie podczas tych dni, uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe wspólnie wykonali plakat - "przypominacz", który od kilku dni znajduje się przy głównym wejściu do naszej szkoły. Dziś w ramach projektu Bezpieczna Droga i projektu "Dobrze Cię widzieć" finansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe. Życzymy bezpiecznych i radosnych ferii.


NAJLEPSI W PIERWSZYM PÓŁROCZU

Krystian Sarnicki z klasy V, Jakub Stępniak z klasy VI i Julia Stępniak uczennica klasy VII otrzymali dziś stypendia naukowe. W pierwszym półroczu ich średnia ocen wyniosła 5 i uzyskali oceny wzorowe z zachowania. Gratulujemy!


ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA- no chodź, zrobimy to!

Korzystając z zimowej aury, uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej swoje lekcje wychowania fizycznego spędzili na szkolnym terenie lepiąc rodzinę bałwanów.Dzieci trenowały swoją celność rzucając śnieżkami do tarczy. 


BAL KARNAWAŁOWY

2 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole coroczny bal karnawałowy. Najmłodsi uczniowie  wcielili się w postacie policjantów, księżniczek, panien młodych czy bohaterów z filmów lub bajek. Zabawa odbyła się na dolnym korytarzu. Prowadził ją DJ zasponsorowany przez Państwa Jędrzejczyków, właścicieli sklepu muzycznego Music- Express. Zabawa nie upłynęła tylko na tańcu w  rytm dyskotekowych szlagierów. W międzyczasie przeprowadzono Szkolny Konkurs Taneczny Klas zorganizowany przez panią Krystynę Wasińską. Uczniowie stworzyli własną choreografię do samodzielnie wybranego podkładu muzycznego.I zaprezentowali się właśnie podczas tegorocznego balu. Wszyscy wypadli rewelacyjnie!!!
W przerwach uczniowie brali udział w różnych konkursach organizowanych przez
SU wraz z opiekunem p. Beatą i p. Natalię oraz rozchodzili się do swoich klas, gdzie mogli chwilę odpocząć, ochłonąć i zjeść pyszną pizzę. Wszyscy w wyśmienitych humorach wrócili do domu.


ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli…

Święto Babci i Dziadka to uroczystość na trwałe wpisana w tradycję naszej szkoły.
W tym roku spotkanie z seniorami odbyło się 21 stycznia 2019r. Dolny korytarz wypełnił się babciami
i dziadkami, którzy przybyli podziwiać swoich ukochanych wnuków. Zebranych gości powitała pani dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz. Uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym przez panią Martynę Iganczak. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.
Na górnym korytarzu czekał słodki poczęstunek przygotowany przez nasze mamy.

To był niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć
i dziadków. Na wielu twarzach gościły uśmiechy, widać też było wzruszenie i dumę podczas występów dzieci.
W tym szczególnym dniu dziękujemy wszystkim babciom

i dziadkom za Ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy dużo zdrowia oraz długich lat życia.


W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

21 grudnia razem z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi- wójtem Gminy Kutno Justyną Jasińską, przewodniczącą Rady Justyną Kajszczarek, radnym Jarosławem Przybyszem i ks. proboszczem Zbigniewem Strzałkowskim spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu i słuchaniu tekstów przybliżających symbolikę Świąt Bożego Narodzenia. A już od rana we wszystkich klasach odbyły się radosne spotkania opłatkowe.
Najmłodsze dzieci odwiedził Mikołaj!


PRZEDSZKOLAK DLA POWSTAŃCA

Grupa 3- 4 latków i 5 - 6 latków wzięła udział w akcji "Przedszkolak dla Powstańca" organizowanej przez p.Martę Murawską, która dołączyła do inicjatywy p. Filipa Chajzera. Podczas Wigilii w Muzeum Powstania Warszawskiego 18 grudnia Powstańcy otrzymają paczki, do których dołączone będą świąteczne kartki wykonane również przez nasze przedszkolaki. #przedszkolakdlapowstańca 


WYCIECZKA DO TEATRU

W piątek  14 grudnia uczniowie klasy 7 i 8 pojechali do KDK  na spektakl pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Sztukę wystawił Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie reżyserował Michał Hachlowski.

Czy chcemy być szczęśliwi?   … Z pewnością tak! Ona też chciała… Główna bohaterka Balladyna zapomniała tylko o jednym … w życiu nie ma drogi na skróty. Mimo upływu dwustu lat od napisania tego utworu, problematyka jest nadal aktualna, co mogliśmy dostrzec poznając losy bohaterki.

W spektaklu trwającym ponad  godzinę wystąpiło pięcioro aktorów. Reakcja publiczności była zaskakująca - nikt nie rozmawiał. Animacje multimedialne, muzyka a przede wszystkim gra aktorów wprowadziły nastrój tajemniczości. Było też wesoło za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca.  Na końcu spektaklu zagrzmiały zasłużone gromkie brawa dla aktorów. Sztuka  bardzo się wszystkim  podobała. Organizatorem wycieczki była pani Anna Michalak.



KONKURS "ŚWIĄTECZNA BOMBKA"

12 grudnia pani Martyna Ignaczak przedstawiła wyniki konkursu plastycznego " Świąteczna bombka". Dzieła wykonane przez dzieci z grup przedszkolnych i uczniów klas I - III ozdobiły szkolną choinkę. Najmłodsi otrzymali upominki i dyplomy. W kategorii dzieci starszych I miejsce zdobyła praca wykonana przez Laurę Worowską
z klasy I. Drugie i trzecie miejsce wywalczyli uczniowie klasy II Maja Dyśko i Maciej Kubicki. Gratulujemy!


PROJEKT "KOD DO PRZYSZŁOŚCI"

Uczniowie klasy I i III uczestniczą w projekcie "Kod do przyszłości", którego celem jest nauka programowania. Dzieci podczas zajęć poznają tajniki programowania. Efekty ich działań można podziwiać w naszej galerii.


ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

7 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty świąteczne. Najmłodsi uczniowie lepili gipsowe figurki
i własnoręcznie ozdabiali je malując farbami. Starsi wykonali bombki choinkowe.


MIKOŁAJKOWA GALERIA

"Mikołajki" to radosny dzień w szkole. Do najmłodszych dzieci Mikołaj przyniósł drobne upominki. W klasach starszych uczniowie ciągnęli losy i przygotowali niespodzianki samodzielnie. Dodatkową atrakcją była "Mikołajkowa ramka", w której zdjęcia robili sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły.


WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

5 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich Wolontariuszy, a zwłaszcza dla tych najmłodszych. Z tej okazji nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji MEN – „ Razem na Święta”. Akcja ma na celu pokazanie uczniom, że święta to czas cudów, które mogą mieć miejsce również z ich udziałem.
Niedawno braliśmy udział w akcji „MOTOMIKOŁAJE” organizowanej przez Kutnowski Klub Motocyklistów. Wówczas przekazaliśmy zabawki, pluszaki, platikowe korki oraz mnóstwo słodyczy dla wychowanków  
Szkoły Specjalnej w Kutnie. Teraz także nie próżnujemy. W ramach akcji „Razem na święta” postanowiliśmy przeprowadzić dwie zbiórki na cele dobroczynne.
1. Zbiórka makulatury dla Fundacji OPUS PROMISSIO „Woda dla Afryki”. http://www.opuspromissio.pl
2. Zbiórka plastikowych nakrętek dla Mariusza z Kutna na systematyczną rehabilitację.
Po świątecznej przerwie akje będą nadal kontynuowane, bo jak mawiał nasz patron Kornel Makuszyński- "MĄDRYM BYĆ TO WIELKA SZTUKA, ALE DOBRYM JESZCZE WIĘKSZA"
Kolejne propozycje niebawem:)
Z całego serca dziękujemy za wszelką pomoc!

 



KONKURS FOTOGRAFICZNY

Rozstrzygnięto międzygminny konkurs fotograficzny „MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ” zorganizowany przez pana Krzysztofa Dymnego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Nie przyznano nagród indywidualnych. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.  


„MIKOŁAJ W WIOSCE SMERFÓW”

W przeddzień swoich imienin odwiedził naszą szkołę sam Św. Mikołaj.  Stało się to dzięki zaproszeniu aktorów krakowskiego teatru Edu Artis przez GOK w Leszczynku. Dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I –III obejrzeli spektakl o przygodach małych, niebieskich krasnali. Dzieci żywiołowo reagowały na zapędy Gargamela, który
w przebraniu Mikołaja chciał dostać się do wioski smerfów. Na szczęście jego plany spełzły na niczym.
Pojawił się prawdziwy Mikołaj i każde dziecko mogło się z nim spotkać odbierając słodki upominek.


„OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI” kolejny projekt w naszej szkole

Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli realizacje projektu „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”.
Jest on adresowany do uczniów klas drugich i trzecich i
 koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości. Omawiane są także tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Finansów.
Po pierwszych zajęciach dzieci nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z GROSIKIEM.


MOTOMIKOŁAJE W STRZEGOCINIE

Do 30 listopada zbieraliśmy plastikowe nakrętki, maskotki i słodycze, które przekazaliśmy dzisiaj przedstawicielom KUTNOWSKICH MOTOCYKLISTÓW. Zostaną one przekazane potrzebującym dzieciom
w ramach akcji MOTOMIKOŁAJE 2018. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję dziękujemy!


WYCIECZKA KLAS I – V

27 listopada 2018r. pojechaliśmy do Łodzi. W Teatrze Muzycznym obejrzeliśmy spektakl
pt. „ Madagaskar – musicalowa przygoda”. Brawurowa gra aktorów, wspaniała scenografia i muzyka sprawiły,
że nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Po artystycznych przeżyciach udaliśmy się do EC1, gdzie czekały na nas nie mniejsze atrakcje. Zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki w Łodzi polegało na przeprowadzaniu wielu ciekawych doświadczeń i obserwacji interaktywnych urządzeń. Ogromne wrażenie na nas zrobił pokaz multimedialny wyświetlany za pomocą za pomocą mappingu na olbrzymim turbozespole firmy  Brown Boveri.
Każda kolejna wystawa absorbowała dzieci coraz bardziej. Każdy chciał samodzielnie wykonać kolejne doświadczenia i eksperymenty.


KONKURS „ Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości

27 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie odbyło
się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu
 „Niepodległa 1918. Drogi do niepodległości”.
Nauczycielka historii pani Wiesława Smakowska zachęciła do udziału uczniów klas IV – VIII i wykonania książki tematycznej w formie lapbooka.
Joanna Łuczak i Dominika Gierowska uczennice klasy VIII zdobyły I miejsce w tym konkursie.  W kategorii klas IV – VI wyróżnienia otrzymali :
Julia Mączyńska, Igor Przybysz i Mateusz Zachwieja uczniowie klasy IV.
Mariusz Florczak, Sebastian Florczak i Jakub Siemiński uczniowie klasy V oraz Kacper Kuraszewski i Dawid Zachwieja z klasy VI.

W kategorii klas VII – VIII i III klasa Gimnazjum wyróżnienia odebrały Justyna Kubiak I Agata Śniecikowska uczennice klasy VII.
Nasza szkoła otrzymała nagrodę specjalną za najciekawsze prace konkursowe. GRATULUJEMY!


KODOWANIE W KLASIE IV

Uczniowie klasy  czwartej na lekcjach informatyki poznają elementy programowania.
„Walki „ robotów zbudowanych samodzielnie przez uczniów wywołują niemałe emocje.

 


JESTEŚMY W PROJEKCIE EDUKACYJNYM „KOD DO PRZYSZŁOŚCI”

Dzieci z klasy pierwszej i drugiej od początku listopada uczestniczą w zajęciach nauki programowania.
Projekt „KOD DO PRZYSZŁOSCI” jest kierowany do najmłodszych uczniów. Dzieci w trakcie zajęć tworza roboty korzystając z kolcków Lego WeDo oraz uczą się kodowania w języku Lego, by w kolejnym etapie nauczyć się poruszać w środowisku Scratch. Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

 



DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Już się stało tradycja naszej szkoły obchodzenie Światowego Dnia Pluszowego misia.
23 listopada przyszliśmy do szkoły razem z naszymi pluszowymi przyjaciółmi. Wszystkie zajęcia podporządkowane były tej sympatycznej przytulance. Relację z obchodów tego dnia można obejrzeć w galerii zdjęć.



ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Tradycyjnie już  21 listopada  w Dniu Patrona  i  Święta Szkoły odbyła  się u nas  uroczystość ślu­bowania uczniów klasy  I i  pasowania ich na uczniów  Szkoły Podstawowej  im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie.

Uroczystość  rozpoczęła  pani  dyrektor  Beata   Jurkowska-Przybysz   witając  wszystkich   zebranych,          
a w szczególności zaproszonych gości: księdza – proboszcza Zbigniewa Strzałkowskiego oraz rodziców
i dziadków pierwszaków. Następnie głos oddano pierwszoklasistom, którzy pięknie zaprezentowali się w swym  programie  artystycznym.  Z uwagi  na fakt,  że ślubowanie  to przypadło  w roku  jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uroczystość obfitowała w wiele elementów patrio­tycznych, a pierwszaki popisały
się wiedzą o ojczyźnie i jej symbolach  narodowych. Za  pięknie  zdany egzamin  z patriotyzmu  dzieci otrzymały duże  brawa, a w nagrodę  pani dyrektor  wręczyła im przyznane  przez Samorząd Uczniowski  medale - MAŁY PATRIOTA. Po złożeniu ślubowania przypieczętowanego odciskiem kciuka,  pasowaniu i wykonaniu pięknego uśmiechu po zjedzeniu kwaśnej cytryny, pierw­szaki zostały oficjalnie przyjęte  do grona uczniów naszej szkoły.
Na zakończenie były jeszcze prezenty od Rady Rodziców, przedszkolaków i poszczególnych klas,
a rodzice zorganizowali słodki poczęstunek dla zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły oraz naszych „Małych Patriotów”.

Pierwszakom  gratulujemy  awansu na uczniów naszej szkoły i życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.

POWODZENIA !


WYRÓŻNIENIE DLA WOJTUSIA

Wojtek Janczura z grupy 5 – 6 latków otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wojewódzka Bibliotekę Pedagogiczną im. prof. T. Kotarbińskiego
w Łodzi Filia w Kutnie pod hasłem „Z NASZEJ PLSKIEJ BAJKI”. Gratulujemy!


"Jak przygoda - to tylko w Warszawie"

14 listopada 2108 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. W wydarzeniu brali udział uczniowie klasy IV-VIII. Opiekunami byli: pani Anna Michalak, pani Beata Kamoda, pani  Ewa Wiśniewska i pan Krzysztof Dymny.
O godzinie 7:00 rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w dwugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Pierwszym punktem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki, jeden z charakterystycznych budynków w stolicy. Wjechaliśmy na taras widokowy znajdujący się na XXX piętrze, z którego można było podziwiać panoramę Warszawy. Następnie poszliśmy na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego pod Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku oraz pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godzinie 12:00 uczestniczyliśmy w zmianie warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Potem dotarliśmy na Stare Miasto, zobaczyliśmy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Pałac Prezydencki. Razem z przewodnikiem, który dzielił się z nami ciekawostkami
o Warszawie udaliśmy się na
 Rynek Starego Miasta, wysłuchaliśmy legendy o warszawskim Bazyliszku  oraz obejrzeliśmy katedrę św. Jana Chrzciciela.

Kolejny przystanek – Polin, czyli najnowocześniejsze w Europie muzeum opowiadające o życiu i historii Żydów. Największą zaletą czterokilometrowej trasy wystawy, było to, że każdego eksponatu można było dotknąć.  Większość stanowisk była interaktywna i stanowiła atrakcję podczas wykonywania zadań w czasie warsztatów.

Po zapadnięciu zmroku udaliśmy się do Królewskiego ogrodu Światła w Wilanowie, gdzie wkroczyliśmy
w magiczną  przestrzeń, w której poczuliśmy się  jak na królewskim dworze. Do pałacu doprowadził nas 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Na dziedzińcu powitała  strzeżona przez orły rozświetlona pergola. Mimo jesiennej aury, światłem rozkwitły tam drzewka pomarańczowe, a tuż obok nich można było zrobić sobie zdjęcie w świetlistej ramie z pałacem w tle. Tam czekała na nas kolejna niespodzianka – Muzyczny Ogród Marzeń zlokalizowany na tarasie dolnym. Światło wiernie odwzorowywało i wypełniało zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to działo się w rytm znanych motywów muzyki klasycznej.

Po tym czarującym spektaklu udaliśmy się w drogę powrotną, w trakcie której zrobiliśmy przerwę na posiłek
w Mac Donaldzie. Pełni wrażeń wróciliśmy po godzinie 21 do Strzegocina.
Wycieczkę uważamy za ciekawą
i jak najbardziej udaną. Mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się zobaczyć pozostałe zabytki naszej malowniczej stolicy.


KONKURS LITERACKI

W ramach obchodów  100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się Szkolny konkurs literacki, którego zadaniem było napisanie  „Listu do Marszałka Józefa Piłsudskiego "  lub wiersza o tematyce  niepodległościowej. Konkurs skierowany był do uczniów klas V – VIII . Konkurs został ogłoszony w październiku, a rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom nastąpiło w czasie uroczystości  szkolnej w dniu 9 listopada.
(o czym informowaliśmy w poprzednim wpisie).

Celem konkursu było przybliżenie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego i historii odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozbudzenie  wśród uczestników świadomości patriotycznej. Wyłoniono następujących laureatów konkursu: Patryk Banasiak z klasy VIII, Krystian Sarnicki z kl. V, Ania Górecka z kl. V, Weronika Stolińska z kl. V, Michasia Dąbrowska z kl. VIII. Laureatom gratulujemy. Organizatorem konkursu była pani Anna Michalak.


Święto Niepodległości

9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście nosili kotyliony wykonane własnoręcznie przez uczniów.

Punktualnie o godz. 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście cztery zwrotki hymnu państwowego.
Pani dyrektor Beata Jurkowska – Przybysz  podkreśliła wagę dzisiejszego wydarzenia przypominając, że „Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne tak jak obecnie.” Wspominając burzliwe dzieje Polski powiedziała, „11 listopada to święto Ojczyzny i tych wszystkich, którzy oddali za nią życie (…) Dzisiejszą akademią oddajemy hołd bohaterom, dzięki którym my żyjemy w niepodległym kraju. Mówimy głośno: PAMIĘTAMY”.
Recytacja wierszy i śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas IV – VIII podkreśliła wagę tego wydarzenia. Dzieci 5 – 6 letnie przepięknie zaprezentowały wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” i piosenkę o Wiśle.
Dzisiejsza uroczystość to zwieńczenie wielu działań podejmowanych przez uczniów i nauczycieli we współpracy
z rodzicami, których celem było godne uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzeni na uroczystości obejrzeli prezentację obrazującą działania podejmowane w szkole w minionym roku.
Jednym z nich był konkurs literacki zorganizowany przez panią Annę Michalak. Laureaci tegoż konkursu otrzymali nagrody. Pani Paulina Fijałkowska i pan Patryk Bartniak przedstawiciele firmy HMP „Fazot” Więtczak
i Wspólnicy, która współpracuje z Grupą Azoty realizującą program Lider Polskiej Dystrybucji wręczyli uczniom klas I – III wyprawki szkolne.
Na zakończenie wszyscy uczestniczący w uroczystym apelu odśpiewali wspólnie kilka pieśni, które towarzyszyły naszym rodakom w różnych okresach walk o niepodległość naszej Ojczyzny. 


SZTAFETA CZYTELNICZA DOTARŁA DO STRZEGOCINA

31 października nasza Szkoła przyłączyła się do Czytelniczej Sztafety Szkół zorganizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filia w Kutnie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Na trzeciej godzinie lekcyjnej nauczyciele czytali uczniom legendy polskie i wiersze patriotyczne .

Czytelnicza Sztafeta to akcja promująca czytelnictwo. Wspólne czytanie odbywa się każdego dnia w innej szkole.

 


 

PAMIĘTAMY!

  31 października, w przeddzień Święta Wszystkich Świętych wyszliśmy razem ze swoimi wychowawcami na cmentarz w Strzegocinie. Zapaliliśmy znicze oraz złożyliśmy przygotowane wcześniej wianuszki ozdobione biało-czerwoną wstążką na grobie żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, grobie Tadeusza Około - Kułaka bojownika o niepodległość odznaczonego Orderem VIRTUTI MILITARI. Pani Marzena Stuchała  zapoznała uczniów z  historią bohaterskiego czynu uhonorowanego najwyższym odznaczeniem. Odwiedziliśmy także groby księży oraz dawnego kierownika szkoły.


KLASA VIII W MIECZYSŁAWOWIE

Uczniowie klasy VIII stoją przed wyborem kolejnej szkoły.  Tym razem wybrali się do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie. Ośmioklasiści pojechali pod opieką wychowawcy pana Krzysztofa Dymnego i pani dyrektor Beaty Jurkowskiej - Przybysz. W trakcie pobytu poznali ofertę edukacyjną tej szkoły.
Być może dla niektórych naszych uczniów kolejnym wyborem edukacyjnym będzie właśnie ZSCKR w Mieczysławowie?  


DZIEŃ KRAWATA

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Dzień Krawata. Wszyscy chętni uczniowie i niektóre uczennice założyli tego dnia kolorowe krawaty. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie. Ciekawe do obchodów jakiego dnia zaprosi nas SU?


JESIENNE PRACE 3 - 4 LATKÓW

Mimo jesiennej pogody za oknem dzieci z grupy 3 - 4 latkó nie narzekają na nudę. Pod czujnym okiem pani Natalki wyczarowywały jesienne "cudeńka". Żaden kasztan, szyszka czy liść nie pozostał niezauważony.


ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Dzieci korzystające z opieki świetlicowej nie mogą narzekać na nudę. zapraszamy do naszej galerii zdjęć aby podejrzeć ich zajęcia.


"MALUSZKI" Z WIYTĄ U STRAŻAKÓW

Korzystając z pięknej jesiennej pogody i zaproszenia strażaków z OSP w Strzegocinie, dzieci z grupy 3 - 4 latków wraz z panią Natalką wybrały się do remizy. Wielką atrakcją dla naszych najmniejszych uczniów było zobaczenie prawdziwego wozu strażackiego i przymiarka hełmu. Nie zabrakło zabaw w terenie i słodkiego poczęstunku przygotowanrgo przez Druchów ze strzegocińskiej straży. Dziękujemy!


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

W poniedziałek 15 października wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny.  Patryk Banasiak z klasy VIII złożył życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły czytając napisany przez siebie wiersz, który prezentujemy w całości:

" Zaraz usłyszą Państwo wiersz mojego autorstwa. Wiersz skierowany jest do najlepszych nauczycieli, czyli Was.

Pani Dyrektor, pani Beatko, jest Pani naszą szkolną matką.

Panie Krzysztofie, panie matematyku kochany, jest pan przez uczniów bardzo kochany.

Pani Ania nauczy polskiego każdego ucznia, nawet tego najbardziej leniwego.

Pan Piotr Ziółkowski obrazy maluje, a nawet piłką nieźle kozłuje.

Pani Marzenka pierwszą klasę ma i niedługo teksty na ślubowanie im da.

Pani Ewa jest znana z tego, że świętego zna niejednego.

Pani Wiesia historią się zajmuje i polityka nieźle operuje.

Pani Martynka na świetlicy nie próżnuje i z dziećmi super prace wykonuje.

Pani Krysia na żartach się zna i muzykę z uczniami ma.

Pani Iwonka jest zabiegana i lekcje fizyki dla klas starszych przygotowuje już od samego rana.

Pani Kasia książki segreguje i wszystko dokładnie w zeszycie spisuje.

Pani Natalka maluchów pilnuje, a w sekretariacie dokumenty drukuje.

Pani Madzia z kwasem obcuje, a po lekcjach biologii każdy wszystko pojmuje.

Pan Sławomir z klawiaturą majstruje i na radnego niedługo startuje.

Pani Iwonka zawsze uśmiechnięta, a język niemiecki dla uczniów to rzecz święta.

Pani Hania zerówką się zajmuje i do pierwszej klasy ich przygotowuje.

Od angielskiego jest pani Beatka, zna ten język jak nikt i nas zabiera na Eurowik.

Pani Dominika w problemie zawsze pomoże i jak jest, porozmawiać z Nią można o każdej porze.

Pan Piotr złota rączka naprawi wszystko i nawet jak trzeba rozpali ognisko.

Dzięki Paniom z obsługi nasz pobyt w szkole nie jest aż tak długi."


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 10 października 2018r. w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję zdobyć garść ciekawych informacji dotyczących Wielkiej Brytanii, jej kultury i zwyczajów. Ponadto, zebrani rozwiązywali pytania zawarte w quizie językowym. To jednak nie koniec atrakcji. Ważnym elementem imprezy było rozpoznawanie flag oraz przyporządkowanie Patronów do Anglii, Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. Uczniowie zmierzyli się również z odgadywaniem haseł w grze kalambury. Nie zabrakło także pięknej dekoracji, bo przygotowanej przez same dzieci. Wszyscy mogli podziwiać angielską budkę telefoniczną, zrobić zdjęcie z Królową Elżbietą II oraz podziwiać Big Ben i Tower Bridge.


MAMY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory do Samorządu Szkolnego za nami. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe mowy wyborcze, w których prezentowali najważniejsze punkty swojego programu.

 Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodniczący: Bartosz Habasiński klasa VIII

Zastępca przewodniczącego: Justyna Kubiak klasa VII

Sekretarz: Julia Stępniak klasa VII


ŚWIETLICA PATRIOTYCZNIE

"Świetlica" uczciła 100 lecie Odzyskania Niepodległości organizując grę terenową. Wszyscy uczestnicy
z ogromnym zaangażowaniem podejmowali rozmaite wyzwania, jakie przygotowała pani Martyna Ignaczak.


JESIENNE PRACE PLASTYCZNE W KLASIE 2 i 3

Jesień w pełni. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej zainspirowani obrazami Giuseppe Arcimboldo wykonali bardzo ciekawe prace korzystając ze zgromadzonych w klasach jesiennych warzyw i owoców.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA I AKCJA CZYTELNICZA

Tradycyjnie w ostatni piątek września obchodzimy Święto Pieczonego Ziemniaka. Oprócz pieczonych ziemniaków pani Katarzyna Banasiak zaprosiła do czytania wierszy pod lipą. Wiersze o tematyce jesiennej czytali uczniowie starszych klas. Było to związane z akcją "Czytamy przy fontannie lub gdzie indziej"


DZIEŃ JABŁKA

Jabłko to jeden z najbardziej popularnych i ogólne dostępnych owoców. Wszyscy wiedzą o  jego wartościach odżywczych i niewątpliwych walorach smakowych.  W tym roku pani Martyna Ignaczak zaprosiła wszystkich „Kornelowiczów” do zorganizowania w naszej szkole Dnia Jabłka.
Dzień ten był okazją do zajęć i zabaw z jabłkiem w roli głównej- porównywaliśmy wielkość i kształt, kolor i smak. Opisywaliśmy piękno tego owocu. Wielką atrakcją były konkursy z jabłkiem w roli głównej oraz smakołyki przygotowane wspólnie z wychowawcami. Mamy nadzieję,  że dzień ten na stałe wpisze się w naszą szkolną tradycję.


WIZYTA BISKUPA  ANDRZEJA FRANCISZKA DZIUBY W STRZEGOCINIE

               W poniedziałek 24 września 2018 roku, gościliśmy w naszej szkole Biskupa Ordynariusza Diecezji Łowickiej Ks. Andrzeja Franciszka Dziubę. Razem z Księdzem Biskupem przybyli do naszej szkoły Wójt Gminy Kutno pan Jerzy Bryła i proboszcz parafii w Strzegocinie Ks. Kanonik Zbigniew Strzałkowski. Pani Dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz powitała gości i zaprosiła na montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas 4 – 8. W związku z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości treści części artystycznej miały charakter patriotyczno- religijny. Ksiądz Biskup podziękował uczniom i nauczycielom za przyjęcie
i podkreślił wagę patriotyzmu we współczesnym świecie. Udzielił wszystkim błogosławieństwa na dalsze lata nauki i rozdał wszystkim pamiątkowe obrazki. Również Wójt Gminy Kutno podziękował za zaproszenie na tę szczególną uroczystość. Następnie, w podobnie miłej atmosferze odbyło się spotkanie z wszystkimi pracownikami szkoły i przedstawicielką rodziców uczniów szkoły w Strzegocinie. 

                Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także pozostanie w naszych sercach jako niezwykłe spotkanie.


I KOLEJNY ROK PRZED NAMI…

3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, który zakończy się … już 21 czerwca 2019r.  

Punktualnie o 9.00 dzwonek zgromadził wszystkich na szkolnym korytarzu. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego. Pani Dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych i przekazała słowa Minister Edukacji Narodowej pani Anny Zalewskiej.  Zwracając się bezpośrednio do uczniów życzyła im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz twórczego pogłębiania swoich zainteresowań. Przekazała również informację dotyczące poczynionych inwestycji w budynku szkoły i na jej terenie. Szczególne podziękowania otrzymali państwo Kamila i Krzysztof Jędrzejczyk właściciele sklepu muzycznego Music – Express, którzy ufundowali naszej szkole nowoczesny sprzęt nagłaśniający.

Dobrego roku szkolnego uczniom, nauczycielom i rodzicom życzył również proboszcz parafii w Strzegocinie ks. Zbigniew Strzałkowski. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.
Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
    Strzegocin 4
    99 -300 Kutno
  • (24) 356 03 00

Galeria zdjęć