Nawigacja

Historia szkoły

Archiwum wydarzeń:lata 2009-2014

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

PRZED NAMI WAKACJE!

        I… kolejny rok za nami! 27 czerwca 2014r. to największe przeżycie dla całej szkolnej społeczności, ale najbardziej przeżywali je uczniowie klasy VI kończący naukę w naszej szkole i uczniowie klasy pierwszej odbierający swoje pierwsze szkolne świadectwo.  O godz. 9.00 wszyscy zgromadziliśmy się na górnym korytarzu aby uczestniczyć  w uroczystej akademii. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Jadwiga Wesołowska, która podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Szczególne podziękowania odebrali szóstoklasiści, którzy wzorem swych starszych kolegów uzyskali wysokie noty
w tegorocznym teście kompetencji dla klas szóstych. Przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów dla wyróżniających się uczniów. W każdej klasie znaleźli się uczniowie z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem, którzy otrzymali stypendium.
Listy gratulacyjne i podziękowania odebrali również rodzice, którzy przez cały rok szkolny aktywnie angażowali swój wolny czas w pracę naszej placówki. Uczniowie klasy szóstej odebrali z rąk swego wychowawcy pana Krzysztofa Dymnego świadectwa i złożyli ślubowanie Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Przedstawicielki klasy piątej życzyły swoim starszym kolegom i koleżankom wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnym i wręczyły drobne upominki.
Rozpoczęła się akademia, podczas której uczniowie klasy szóstej zaprosili nas do niezwykłej podróży poprzez wszystkie szkolne lata, które spędzili w „ Kornelówce”. Niejednemu zakręciła się łza w oku, gdy oglądał siebie sprzed lat na ekranie multimedialnym.
Po jej zakończeniu uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa. Szóstoklasiści wraz z rodzicami zaprosili na słodki poczęstunek wszystkich pracowników szkoły i uczniów klasy piątej.
I wreszcie rozpoczęły się długo oczekiwane wakacje! Do zobaczenia już we wrześniu!


Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

       24 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać  część działalności stacjonującej na  Sklęczkach  k/ Kutna  Jednostki Wojskowej 4228 – wydział Techniki Lotniczej.
Tuż za bramą czekali na nas starszy chorąży sztabowy Marek Misztalski i plutonowy Piotr Krzemiński. Opowiedzieli nam
o dziejach lotnictwa w Polsce i samolotach znajdujących się na placu wystawowym jednostki. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia zasiadając za sterami niektórych samolotów. Kolejny obiekt, który zwiedziliśmy to spadochroniarania. Obejrzeliśmy ubiór lotnika, sprzęt ratowniczy, w który wyposażony jest pilot. Chętni zakładali elementy tego stroju. Najodważniejsi zamykali się      w tratwie ratunkowej lub zakładając hełm z noktowizorem wędrowali w ciemnym korytarzu. Na koniec poznaliśmy wyposażenie samochodu wojskowej straży pożarnej i posłuchaliśmy w jakich zdarzeniach brali udział strażacy tej jednostki. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Kto wie, może niektórzy z nas zostaną dzięki tej wycieczce pilotami?


CZERWCOWE  TURNIEJE

       Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie sprawnego liczenia przygotowanym przez pana Krzysztofa Dymnego, nauczyciela matematyki. Konkurs polegał na jak najszybszym obliczaniu przygotowanych przykładów, które obejmowały tabliczkę mnożenia i działania pamięciowe w zakresie 100. Sprawdzian dostosowany był
do poziomu wiedzy poszczególnych klas.  Tytuł „Mistrza szybkiego liczenia” w swojej klasie wywalczyli:

  • Klasa I – Jakub Stępniak,
  • Klasa II – Marianna Kozicka i Dawid Pasiewicz,
  • Klasa III – Bartłomiej Florczak,
  • Klasa IV – Daria Stolińska,
  • Klasa V – Kinga Łuczak,
  • Klasa VI – Karolina Janczak

 

      23 czerwca2014r. odbył się w naszej szkole finał szkolnego turnieju warcabowego. Wyłonieni w klasowych eliminacjach uczniowie klas III – IV spotkali się w szkolnym finale. Rozgrywki były bardzo emocjonujące. A oto wyniki:

  • I miejsce -  Adam Prokopiak z klasy VI,
  • II miejsce – Kinga Łuczak z klasy V,
  • III miejsce – Mikołaj Florczak z klasy VI,
  • IV miejsce – Jakub Szymański z klasy V

Gratulujemy zwycięzcom obydwu konkursów i zapraszamy do przyszłorocznych zmagań!


WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

         „ 10 czerwca 2014r. odbyła się wycieczka czterodniowa nad morze. Gdy jechaliśmy, zwiedziliśmy trzy zamki: w Golubiu, Gniewie i Malborku. Najbardziej podobała mi się sala tortur w Gniewie. Zwiedziliśmy Gdańsk, Sopot i Gdynię. Najbardziej podobało mi się „Akwarium gdyńskie”, gdzie można było dotknąć rybę. Pojechaliśmy do ZOO w Oliwie. Tam były śliczne gepardy. Gdy wracaliśmy do domu, zwiedziliśmy Toruń. Najbardziej podobało mi się planetarium. Ta wycieczka bardzo i się podobała. Chciałabym, żeby takie wycieczki były co miesiąc.”
(Asia Łuczak, klasa III)

          „ 10 czerwca o godz. szóstej wyjechaliśmy do Trójmiasta. Po drodze zwiedzaliśmy zamek
w Golubiu – Dobrzyniu, Gniewie i Malborku. Gdy dojechaliśmy do Gdańska, odpoczywaliśmy
w domkach. Po rozpakowaniu się, poszliśmy zobaczyć plażę i morze Bałtyckie. Następnego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk
i płynęliśmy statkiem. Później poszliśmy na plażę się kąpać. Rano wstaliśmy, zjedliśmy śniadanie i pograliśmy w piłkę. Pojechaliśmy zwiedzać całe Trójmiasto i spacerowaliśmy po molo w Sopocie. Zjedliśmy obiad i wróciliśmy do domków odpocząć. Wieczorem mieliśmy grilla i piekliśmy kiełbaski. Po kolacji poszliśmy zobaczyć zachód słońca. Później obejrzeliśmy mecz w telewizji i poszliśmy spać. W drodze do domu zwiedziliśmy Toruń. Widzieliśmy pomnik Kopernika, który tu się urodził. Kupiliśmy sobie pierniki  „Katarzynki”. Około godziny 20.00 wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas rodzice. To była moja pierwsza, szkolna wycieczka, którą będę wspominał bardzo miło.”
(Oskar Gęsigóra, klasa III)


WYCIECZKA DO TUMU I ŁĘCZYCY

        11 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do skansenu „Łęczycka zagroda chłopska”
w Kwiatkówku k/ Tumu. Tam dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Od ziarna do chleba i oleju”. W Tumie zwiedziły romańską kolegiatę, na której murach bystre oczy dostrzegły ślady diabła Boruty. Zwiedziły także zamek królewski w Łęczycy. Poniżej wybrane relacje małych turystów.

             „ 11 czerwca 2014r. pojechaliśmy do Skansenu w Tumie. Weszliśmy na wiatrak i zwiedzaliśmy stare chaty. Później poszliśmy do „Oberży na progu Tumu”. Był tam pan, który mówił, że jest kuzynem Św. Mikołaja i miał bardzo długie wąsy.  Później pojechaliśmy do zamku w Łęczycy. Najbardziej podobało mi się jak wchodziliśmy po schodach na wieżę zamkową
i czułem, jak diabeł Boruta smyrał mnie po nodze. Bardzo mi się ta wycieczka podobała i chciałbym ją powtórzyć.”  
( Dawid Flisiak, klasa III)

         „ 11 czerwca 2014r.pojechaliśmy do Łęczycy. Byliśmy w skansenie w Tumie. Zwiedzaliśmy stare chałupy i weszliśmy wysoko na wiatrak. O godz. 12.00 był obiad, na którym była zupa pomidorowa  i naleśniki z dżemem truskawkowym, cukrem pudrem i polewą czekoladową. W oberży był pan z dużymi wąsami, który udawał kuzyna Św. Mikołaja. Pojechaliśmy potem do kościoła, w którym były dwa ołtarze. A dalej do Łęczycy do Zamku Królewskiego. Tam weszliśmy na wieżę. Bardzo podobała mi się ta wycieczka, bo była wesoła i chciałbym ją powtórzyć jeszcze raz.”
( Bartek Florczak, klasa III)

         „ Wczoraj pojechaliśmy do Łęczycy i Tumu. Najpierw była lekcja o wiatrakach i wchodziliśmy na wiatrak w skansenie. Potem pojechaliśmy szukać śladów Boruty. A potem w zamku pani przewodnik oprowadzała nas po salach i wchodziliśmy na wieżę. Bardzo mi się podobało na wieży.”
( Daniel Klimczak, klasa III)

       „ 11 czerwca byliśmy w skansenie. I były tam chaty i wiatrak i kuźnia. Potem byliśmy w „Oberży na progu Tumu”. Nie smakowała mi zupa, ale naleśniki były pyszne. I był też miły Oberżysta. Potem byliśmy na wieży zamku. Bardzo mi się podobała ta wycieczka, bo była wesoła”.
( Bartosz Habasiński, klasa III)


 FESTYN RODZINNY W STRZEGOCINIE

           8 czerwca 2014r. na terenie wokół naszej szkoły odbył się kolejny  Festyn Rodzinny. Został on zorganizowany przy ogromnym zaangażowaniu rodziców, nauczycieli  i uczniów. Z pomocą przyszli nam też liczni sponsorzy, którzy okazując wielkie serce wsparli nasze działania o czym poinformowała  pani Marzena Stuchała. 
Jako pierwsi na scenie wystąpili nasi szkolni artyści, którzy pod opieką pani Beaty Jurkowskiej – Przybysz zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt. „Sąd nad papierosem.” Był on podsumowaniem całorocznego projektu realizowanego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno –Epidemiologiczną  w Kutnie „ Mamo, tato- nie pal, proszę!” Po występach najmłodszych scenę przejęli przedstawiciele wszystkich klas i w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez panie Anię Michalak i Krystynę Wasińską złożyli życzenia swoim rodzicom. Wiersze zostały wykonane nie tylko w języku polskim, ale  i angielskim. Brawurowo zabrzmiały piosenki śpiewane przez solistki i szkolny chór.
Poza doznaniami artystycznymi na festynowych gości czekało wiele innych atrakcji. Szeroki wybór zabaw i zajęć sportowych
i  artystycznych  przygotował i przeprowadził zespół clownów i szczudlarzy  LEO –market z Kutna. Gminna Orkiestra Dęta prowadzona przez kapelmistrza pana Stanisława Wasiaka zaprezentowała wiązankę popularnych przebojów.  Jak zwykle czynna była strzelnica, gdzie pod opieką Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Kutnie pana Janusza Kaczmarka można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Wielką atrakcją była prezentacja wozu strażackiego i sprzętu przeciwpożarowego z Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie. W czasie trwania całej imprezy czynna była kawiarenka,
w której na chętnych czekało między innymi przepyszne ciasto upieczone przez mamy naszych uczniów. Na kiełbaskę
i kaszankę zapraszali rodzice czuwający przy grillu. Do każdego posiłku dzieci otrzymywały gratisowy napój ufundowany przez Hoop Polska  Sp.z o.o. Nagłośnienie  i oprawę muzyczną zasponsorował pan Krzysztof Jędrzejczyk właściciel sklepu muzycznego Music- Exspress, a zabawę prowadził DJ Paweł Engel.
Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, z niecierpliwością oczekiwano meczu ojcowie kontra synowie, który został rozegrany na kompleksie boisk sportowych „Orlik 2012”.
Ciepła i słoneczna aura utrzymała się do wieczora i pozwoliła na wspaniałą zabawę.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów i sponsorom. To ich zasługą było zorganizowanie całego zaplecza finansowego i materialnego tej uroczystości.


WIOSENNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

                  Pani Beata Jurkowska – Przybysz, nauczycielka klas I-III zorganizowała Gminny Konkurs Fotograficzny pod hasłem „ Wiosna w przyrodzie”. Celem tego konkursu było rozbudzenie w uczniach pasji poznawczych i zainteresowania ich zjawiskami przyrody. Powstały bardzo ciekawe prace, które można podziwiać na wystawie w naszej szkole. 5 czerwca odbyło się wręczenie nagród. Ponieważ na konkurs wpłynęły prace tylko z dwóch szkół Gminy Kutno, jury postanowiło nagrodzić wszystkie prace.
I tak dyplomy oraz cenne nagrody otrzymali: Paulina Szczepaniak i Sandra Szymańska ze Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Byszewie ZS oraz Michalina Dąbrowska i Bartłomiej Florczak, będący uczniami naszej szkoły.
Jak dowiedzieliśmy się od głównej organizatorki, konkurs będzie kontynuowany  w przyszłym roku szkolnym i już dziś zapraszamy do zatrzymywania w kadrze aparatu fotograficznego obrazów związanych z letnią porą roku.


WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          Szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych zorganizowany przez panią Małgorzatę Smakowską został rozstrzygnięty. Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie z klas IV – VI.
Nagrody otrzymali:
I miejsce – Karolina Janczak, klasa 6,
II miejsce – Jakub Jóźwiak, klasa 6,
III miejsce – Kinga Łuczak, klasa 5,
                  Adam Graczyk, klasa 5,
                  Patrycja Stępniak, klasa 4
Patrycja była bardzo blisko miejsca pierwszego, ale pomyłka w wysoko punktowanym zadaniu zaważyła na końcowej klasyfikacji.
Wyróżnienia otrzymali:

  • Kinga Augustyniak, klasa 6,
  • Mikołaj Florczak, klasa 6,
  • Jakub Jędrzejczak, klasa 6
     

Gratulujemy!


SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

              30 maja uczniowie klas IV – VI przystąpili do szkolnego konkursu z języka angielskiego. Pani Małgorzata Smakowska, która w tym roku szkolnym uczy języka angielskiego w naszej szkole przygotowała zestawy pytań. Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska życzyła wszystkim powodzenia, ciesząc się z faktu, że tak wielu uczniów przystąpiło do rywalizacji.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki, trzymając kciuki za wszystkich uczestników!


AGRESJA I PRZEMOC

           Pod takim hasłem odbyły się 26 maja 2014r. spotkania warsztatowe przygotowane przez Ośrodek Psychoprofilaktyki
„ Nowa Perspektywa” z Krakowa we współpracy z GOPS w Kutnie.
Pan Daniel Szymański przybliżał najmłodszym dzieciom tematykę emocji i sposobu panowania nad nimi w zajęciach pod hasłem  „W rytmie emocji”.
 Uczniowie klas IV – VI szukali sposobów radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami w swoim otoczeniu na zajęciach
„ Zrozumieć agresję”. Efektem tego spotkania są bardzo ciekawe prace plastyczne, które zdobiąc ściany klas będą przypominały nam o konieczności eliminowania agresywnych zachowań z naszego życia.


III MIEJSCE NA TURNIEJU PIŁKARSKIM W OSTROWACH!

        W czwartek 22 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły tworzący wspólnie z uczniami szkoły we Wroczynach drużynę reprezentującą Gminę Kutno wywalczyli III miejsce  w powiatowym turnieju LZS z cyklu „ Mała piłkarska kadra czeka 2014”
w piłce nożnej chłopców o puchar Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Kutnie.
Turniej został rozegrany w Ostrowach. Chłopcy przywieźli puchar, dyplom i nową, kolejną już piłkę. Oby przynosiła szczęście
w kolejnych turniejach. Gratulujemy!  


GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W STRZEGOCINIE

          15 maja 2014r. na kompleksie boisk sportowych "Orlik 2012" mieszczącego się przy naszej szkole odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych Gminy Kutno.
Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska  powitała przybyłych gości i życzyła wszystkim drużynom dobrej zabawy w duchu fair play. Uczniowie bardzo dzielnie walczyli o każdą bramkę. Dzięki waleczności i umiejętnościom zawodników  nasza szkoła zajęła
I miejsce. Nagrody ufundowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kutnie wręczył prezes, pan Władysław Sokół.

Oto wyniki tegorocznych rozgrywek:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Gołębiewku

III miejsce  - Szkoła  Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Byszewie ZS
Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy!


 III MIEJSCE NA POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM!    

           Kinga Augustyniak z klasy VI zajęła III miejsce w VIII powiatowym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Szkołę Podstawową nr 9 w Kutnie.
 Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2014. Konkursy plastyczne, których głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych organizowane są
od 2007 roku. W ramach tegorocznych obchodów, którego hasło brzmiało „Czytanie łączy pokolenia” uczestnicy konkursu mieli wykonać plakat promujący czytanie.
Praca Kingi rywalizowała ze 133 plakatami uczniów klas I – VI z 11 szkół powiatu kutnowskiego. Gratulujemy Kindze i jej opiekunowi panu Piotrowi Ziółkowskiemu.
Wystawa prac, które nie  zakwalifikowały się na konkurs  prezentowana będzie na szkolnym korytarzu.
 


MAJOWE ŚWIĘTA W STRZEGOCINIE

                30 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie odbyły się uroczystości
z okazji zbliżających się świąt państwowych.
Dzień Flagi uczniowie uczcili poprzez udział w konkursie na temat symboli narodowych.
 Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą polskiej tożsamości. Chór szkolny przygotowany przez panią Krystynę Wasińską zaprezentował „Pieśń o fladze”. Uczniowie klas starszych przygotowali program słowno-muzyczny poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu wszyscy nosili biało-czerwone wstążeczki, a w każdym z nas biło biało-czerwone serce.
Nad całością uroczystości czuwała nasza polonistka pani Ania Michalak.


KANONIZACJA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

          25 kwietnia 2014r. uczniowie klas IV – VI przygotowani przez panią Ewę Wiśniewską zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny, aby uczcić naszego Wielkiego Rodaka tuż przed Jego kanonizacją.

 


NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!

         W tym roku szkolnym uczniowie klas I – III uczestniczą w realizacji projektu edukacyjnego „ Nie pal przy mnie, proszę!”. Koordynatorem projektu realizowanego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kutnie jest
pani Beata Jurkowska – Przybysz. Powoli zaczynamy podsumowywać tegoroczną akcję. Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu z uczniami 5 zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie poszerzali swoją wiedzę związaną
z pojęciem zdrowia, jego zagrożeniami i sposobami ochrony. Najważniejszym pojęciem w opinii dzieci było uświadomienie
im wpływu tzw. biernego palenia na ich zdrowie.
Ponadto wychowawcy poszczególnych klas prowadzili z dziećmi warsztaty i zajęci praktyczne na temat zdrowego odżywiania. Dzieci piekły chleb, robiły sok marchewkowo- jabłkowy, jogurt owocowy. W ramach zachęcania dzieci do spożywania owoców
i warzyw na jesieni przeprowadzony został konkurs na „Warzywne stworki”.
Na zakończenie projektu uczniowie klas I-III, w trakcie rodzinnego festynu, który odbędzie się 8 czerwca 2014r. na terenie naszej szkoły wystawią przedstawienie pt. „Sąd nad papierosem”. Już dziś zapraszamy!


GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

     21 marca 2014r. rozegrano w Zespole Szkół w Gołębiewku Gminny Turniej Tenisa Stołowego chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych Gminy Kutno. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI, którzy okazali się bezkonkurencyjni.
W grupie chłopców klasyfikacja wygląda następująco:

  • I miejsce  – Jakub Jóźwiak ,
  • II miejsce – Jakub Jędrzejczak,
  • III miejsce – Mikołaj Florczak.   

W grupie dziewcząt I miejsce zdobyła Kinga Jakubowska, III miejsce przypadło Paulinie Flisiak.
Gratulujemy i liczymy na ciąg dalszy!
 


NARESZCIE WIOSNA!!!

      W tym roku klasa III przygotowała dla uczniów i nauczycieli niespodziankę. Nie mogąc doczekać się oficjalnego rozpoczęcia wiosny, postanowiła pożegnać zimę już 20 marca. Trzecioklasiści samodzielnie wykonali wiosenne, zdrowe kanapki.  Przygotowanie ich zajęło trochę czasu, ale warto było czekać. Wzmocnieni zdrowym posiłkiem możemy oficjalnie przywitać wiosnę!
21 marca 2014r. za sprawą pani Hani Ziemlewskiej i grupy przdszkolaków zgromadziliśmy się na szkolnym korytarzu. Każda klasa zaprezentowała się w wiosennym repertuarze. Wspólnie odśpiewaliśmy wisenny przebój Skaldów Wiosna i w radosnych nastrojach wyszliśmy przed szkolny budynek, aby spalić kukłę Marzanny i z Gaikiem-Maikiem wrócić do klas.


SUKCES NA ELIMINACJACH POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ!

              20 marca 2014r. odbył się w Kutnie powiatowy etap XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież zapobiega pożarom". Przypominamy, że Gminę Kutno w eliminacjach powiatowych reprezentował  uczeń klasy IV,
Krzysztof Zachwieja przygotowywany do tego turnieju przez pana Krzysztofa Dymnego. Po teście Krzysio zajmował I miejsce,
po eliminacjach ustnych uzyskał drugie miejsce w powiecie kutnowskim. Gratulujemy!


TYDZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

           Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił  dni 17 – 21 marca 2014 roku „ Tygodniem szkoły bez przemocy”.  Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie wszystkich klas rozmawiali o sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Opracowali klasowe zasady zapobiegania agresji. Wykonali rysunki i plakaty pod hasłem: „ STOP – agresji!”, które zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych.


GMINNE ELIMINACJE KONKURSU STRAŻACKIEGO

28 lutego w GOK w Leszczynku odbyły się gminne eliminacje XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Łuczak z klasy V oraz Hubert Dałek i Krzysztof Zachwieja – uczniowie klasy IV.
Krzysztof Zachwieja zajął I miejsce i będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych.


SPOTKANIE Z TEATREM W STRZEGOCINIE

     Już po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w nowatorskim projekcie Telewizji Polskiej – „Internetowy Teatr TVP dla szkół”.
26 lutego 2014r. dzieci z klas 0 – III wraz z wychowawczyniami oglądały transmisję na żywo spektaklu pt. „Szpak Fryderyk”
z Białostockiego Teatru Lalek.
Przedstawienie poprzedzone było wirtualną wycieczką po teatralnych pracowniach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznawały „tajemnicę” teatralnego zaplecza, a następnie z wielką uwagą obejrzały spektakl. 


TAJEMNICZY GOŚĆ

       11 lutego 2014r. odwiedził naszą szkołę „ Tajemniczy Gość”. Pojawił się nie wiadomo skąd. Spacerował podczas przerwy po szkolnym korytarzu przyglądając się nam ciekawie. Kiedy rozległ się dzwonek, wszyscy zeszliśmy do sali gimnastycznej.     I wszystko stało się jasne!
 Tajemniczym gościem okazał się pan Wojciech Królikowski – iluzjonista zaproszony do nas przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Leszczynku, pana Michała Łuczaka.  Bawiliśmy się świetnie usiłując odgadnąć sposób, w jaki „Czarodziej” wykonywał sztuczki. Swoich sił w sztuce iluzji próbowała nasza Pani Dyrektor. Wprawiła w zachwyt nie tylko nas ale i pana Królikowskiego. Do "czarowania" nie potrzebowała czarodziejskiej pałeczki! Na zakończenie iluzjonista wyciągnął oczywiście królika z kapelusza i ...to niejednego! 


MOJE FERIE 2014

Ferie zimowe 2014 już za nami. Ale możemy do nich wracać we wspomnieniach.

   „Ferie spędziłem z rodzicami w Zakopanem. Kiedy dojechałem do Zakopanego, to od razu chciałem zjeżdżać na nartach. Na miejscu znaleźliśmy dom, rozpakowaliśmy się i poszliśmy na najbliższą skocznię. Spróbowałem pierwszy raz zjeżdżać na nartach. Gdy znalazłem się na górce, to po chwili leżałem na śniegu. Następnego dnia zwiedziliśmy Krupówki, czyli długi rynek     z dużą ilością sklepów z pamiątkami i oscypkami. Na końcu rynku znajduje się stacja kolei linowo- terenowej, która prowadzi turystów na Gubałówkę. My także przejechaliśmy się koleją, a na górze podziwialiśmy piękne widoki Zakopanego. Następnym miejscem, które zwiedziliśmy był Kasprowy Wierch. Mimo mroźnej pogody wjechaliśmy kolejką linową na szczyt. Mogliśmy podziwiać słońce, które grzało nasze zmarznięte buzie.

  Największym wyzwaniem było przejście przez Dolinę Kościeliską, jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach o długości 8 km. Podczas drogi wdychaliśmy górskie powietrze i mimo bolących nas nóg doszliśmy do schroniska Ornak, gdzie było dużo turystów. Na miejscu odpoczęliśmy, napiliśmy się gorącej herbaty i ruszyliśmy z powrotem tym samym szlakiem. Byłem z siebie dumny, bo pokonałem trasę 16 km. Wieczorami chodziłem na lodowisko, tor pontonowy i przejażdżki skuterem śnieżnym – ale była jazda!

  Ferie były bardzo udane i na pewno latem też odwiedzę Zakopane.” (Bartłomiej Florczak kl. III)


 NASZE NAJLEPSZE

17 stycznia 2014 r. podsumowaliśmy pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2013/2014.

Bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uzyskały trzy uczennice:

 Patrycja Stępniak z klasy IV,

Kinga Łuczak z klasy V,

Karolina Janczak z klasy VI.

    Gratulujemy! Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska wręczyła stypendia motywacyjne w wysokości 210 zł dziewczętom z klas      V i VI i wyraziła nadzieję, że w czerwcu lista najlepszych uczniów powiększy się. Życzyła wszystkim udanych ferii                     i przypomniała o rozwadze podczas zimowych zabaw.


ZABAWA KARNAWAŁOWA

    Od święta Trzech Króli aż do wtorku przed Środą Popielcową trwa czas bali i zabaw.                                                    Zgodnie z tą tradycją w dniu 11 stycznia 2014r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Wszyscy spotkaliśmy się na szkolnym korytarzu, który na ten wyjątkowy czas zamienił się w balową salę za sprawą dekoracji zwieszającej się z sufitu. Uczniowie w karnawałowych strojach i bajkowych kostiumach bawili się przy skocznej muzyce. W proponowanych przez panią Marzenkę Stuchałę konkursach i zabawach brali udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wielkim przeżyciem, szczególnie dla najmłodszych było spotkanie z Mikołajem. Rodzice dbali o nasze siły i zorganizowali nam poczęstunek w salach lekcyjnych. Wszyscy bawili się świetnie i na długi czas zapamiętają tegoroczna zabawę! Zapraszamy do przeczytania relacji uczestników.

„11 stycznia 2014r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Kiedy przyszedłem do szkoły, na suficie zobaczyłem pozawieszane śnieżynki i kolorowe gwiazdki. Z kolegami tańczyliśmy jak zawodowi tancerze. W naszej klasie był stół ze słodyczami przygotowany przez naszych rodziców. W czasie balu były organizowane konkursy, w których moja klasa brała udział. Po konkursach poszliśmy do klasy zjeść pizzę. Pod koniec balu dostaliśmy paczki od Św. Mikołaja. Bal karnawałowy był świetną zabawą i nie mogę doczekać się, kiedy będzie następny.” ( Bartłomiej Florczak kl. III)

"11 stycznia 2014r.odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Jak wszedłem do szkoły, korytarze zmieniły się w piękną salę balową. Na początku prezentowaliśmy swoje stroje, później były tańce i nasze mamy przygotowały poczęstunek. Były konkursy, w których brałem udział i pyszna pizza. Grała fajna muzyka, przy której dobrze się tańczyło. Był też Św. Mikołaj, który rozdawał paczki ze słodyczami. Chciałbym powtórzyć to jeszcze raz i nie mogę doczekać się następnego balu karnawałowego."                                                                                                                                                                 ( Dawid Flisiak kl. III )


JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Zatrzymaj się na chwilę

Nad pięknem tego świata.

Zatrzymaj się na chwilę – zauważ swego brata.

Zatrzymaj się na chwilę, nad tym co w sercu kryjesz.

Zatrzymaj się na chwilę…

I pomyśl, po co żyjesz?”

       Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. 18 grudnia 2013r. nasi uczniowie w nietypowym przedstawieniu jasełkowym, wyreżyserowanym przez panią Ewę Wiśniewską, przypomnieli nam przesłanie nadchodzących dni.

W codziennym zabieganiu, pośpiechu przedświątecznych porządków i zakupów często gubimy to, co najważniejsze. Radość Bożego Narodzenia nie zależy od ilości i ceny kupionych prezentów i przygotowanych świątecznych potraw. Prawdziwą radość przynosi spotkanie z drugim człowiekiem. A kolędy śpiewane przez całą rodzinę zabrzmią na pewno lepiej i radośniej niż te odtwarzane z płyty. Dowiedli tego nauczyciele, którzy wsparci przez naszego proboszcza ks. Zbigniewa Strzałkowskiego odśpiewali kolędę „ Dzisiaj w Betlejem”. Kolędy zabrzmiały również w języku angielskim. Zaśpiewały je uczennice klas IV-VI przygotowane przez panią Małgorzatę Smakowską.


SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

6 grudnia 2013r. z inicjatywy pani Ani Michalak  doszło  do spotkania uczniów klas IV – VI z Kamilą Jóźwiak, absolwentką naszej szkoły. Obecnie Kamila jest studentką drugiego roku Politechniki Łódzkiej na kierunku zarządzanie. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję  dowiedzieć  się jakie warunki należy spełnić, by dostać się na wymarzoną uczelnię. Chętnie zabierali głos w dyskusjach na temat obowiązków szkolnych, w myśl  przysłowia  „Czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.”


 INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ W STRZEGOCINIE

   29 listopada 2013r. TVP przeprowadziła na żywo kolejną transmisję teatralnej inscenizacji w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół. Tym razem Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie przygotował spektakl pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu dzięki nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej, paniom Beacie Jurkowskiej- Przybysz i Krystynie Wasińskiej. Internetowa transmisja pozwoliła dzieciom obejrzeć i przeżyć przygody niesfornego misia - Tymoteusza Rymcimci. To piękne, rozśpiewane widowisko w reżyserii Arkadiusza Klucznika, scenografią Evy Farkasovej, muzyką Marcina Partyki i choreografią Mirki Valentikovej bardzo podobało się dzieciom. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni taki spektakl w Strzegocinie.


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W STRZEGOCINIE

      25 listopada Samorząd Szkolny, którego opiekunką jest pani Ania Michalak po raz pierwszy w naszej szkole zorganizował dzień pluszowego misia.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia jes t obchodzony od 2002r. Jest pamiątką wydarzenia z 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt będąc na polowaniu, nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Wydarzenie zostało uwiecznione na rysunku Clifforda Berrymana i opublikowane w „The Washington Post”. Obrazek zachwycił właściciela sklepu z zabawkami, który zaczął produkować pluszowe misie. Na cześć prezydenta misie otrzymały imię Teddy Bear.

      Od samego rana na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych zrobiło się bardzo kolorowo od pluszowych przyjaciół, którzy w tym szczególnym dniu wybrali się razem z nami do szkoły. Uczniowie klasy III  na zajęciach wychowania fizycznego wykonywali specjalne ćwiczenia w parach z… misiami. Zorganizowano wystawę misiów i zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Dzieci opisywały swoich pluszowych przyjaciół, rysowały ich portrety, a także słuchały i czytały o przygodach najbardziej znanego misia-Kubusia Puchatka. Mamy nadzieję, że obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia wpiszą się na stałe               w tradycję naszej szkoły.


ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

          Jedną z piękniejszych uroczystości odbywajacych się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Tradycyjnie uroczystość ta odbywa się 21 listopada w Święto Szkoły. To ważny dzień dla całej szkolnej społeczności. Dokładnie 48 lat temu odbyło się oddanie do użytku nowego wówczas budynku szkoły, a 13 lat temu szkoła otrzymała imię Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji na uroczystość przybyli członkowie  Komisji Oświaty, Zdrowia i Kultury Rady Gminy Kutno, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz oczywiście rodzice głównych bohaterów dzisiejszego dnia. Najważniejszym punktem dzisiejszego święta było oczywiście pasowanie uczniów klasy pierwszej. Do tego święta pierwszaki pod opieką swojej wychowawczyni, pani Beaty Jurkowskiej- Przybysz przygotowywały się przez kilka ostatnich tygodni. W obecności rodziców, dyrektora szkoły i nauczycieli oraz przedstawicieli Samorządu Szkoły dzieci zaprezentowały program artystyczny. Recytując wiersze, śpiewając piosenki i odpowiadając na   trudne pytania uczniów starszych klas udowodnili, że potrafią pilnie się uczyć, zgodnie współpracować, przestrzegać zasad dobrego wychowania, dbać o swoje bezpieczeństwo i szanować swoją ojczyznę. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor Jadwiga Wesołowska dokonała pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Rodzice ze wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Na zakończenie uczniowie klasy I zostali obdarowani upominkami.

Święto Szkoły to także okazja do pochwalenia się sukcesami naszych uczniów. Krzysztof Zachwieja, uczeń klasy IV zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym. Uczennice klasy IV - Patrycja Stępniak, Daria Stolińska oraz klasy V Kinga i Kamila Kowalczyk zdobyły nagrody na Gminnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Byszewie. Nasza reprezentacja wywalczyła drugie miejsce w gminnych rozgrywkach w piłce halowej.Mamy nadzieję, że już niedługo nasi najmłodsi pójdą w ślady starszych kolegów osiągając sukcesy w różnych konkursach.


KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

          14 listopada odbył się Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.Zgłosiło się bardzo dużo zespołów i solistów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Kutno. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły przygotowane przez panią Krystynę Wasińską. Patrycja Stępniak i Daria Stolińska z klasy IV zaśpiewały piosenkę pt. „Piechota”. Był to ich pierwszy występ przed tak dużym audytorium. Dziewczęta otrzymały dyplom i nagrodę za uczestnictwo w konkursie. Dla Klaudii i Kingi Kowalczyk był to już drugi występ na takim festiwalu. Dwa lata temu dziewczęta otrzymały dyplom i nagrodę za udział w konkursie. Tym razem piosenką  pt. „Ojczyzna” wywalczyły drugie miejsce. Gratulujemy obydwu zespołom! 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada już od rana uczennice klasy V przypinały wszystkim wchodzącym do szkoły małe biało-czerwone wstążeczki.          We wszystkich klasach wspominano wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. Uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem pani Ani Michalak przygotowali apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego. W programie wykorzystano wiersze i piosenki o treści patriotycznej. O dekorację zadbał pan Piotr Ziółkowski.

Podczas akademii pani Dyrektor pogratulowała uczennicy klasy IV Patrycji Stępniak , która uzyskała wyróżnienie w konkursie gminnym na herb Gminy Kutno.


GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

  Na wszystkich cmentarzach pod koniec października trwają przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych. Tradycją naszej szkoły jest odwiedzanie Grobu Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym. Uczniowie klas starszych wraz z panią Ewą Wiśniewską uporządkowali grobowiec i teren wokół niego. 31 października uczniowie klasy I, III i VI zapalili znicze i ozdobili grób wiązankami. Bardzo dziękujemy panom Flisiakom za ofiarowane kwiaty.                                                                                                                                       


W GOSPODARSTWIE ROLNYM

          24 października 2013 r. uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią p.Marzeną Stuchała udali się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Moniki i Renigiusza Stępniaków w Kucharach.

Zwiedzanie zaczęliśmy od oglądania nowoczesnego budynku gospodarczego mieszczącego w sobie oborę, stodołę i garaże. Państwo Stępniakowie specjalizują się w produkcji mleka, więc na początek poznaliśmy cały, w pełni zmechanizowany, cykl udoju. W oborze „czekały na nas” krowy, jałówki, cielaczki i jeden byczek. Na podwórku, w zagrodzie, jak to na wsi, były też kury, kaczki i kaczogęsi. Budynek paszarni przerobiony z dawnej, starej obory zadziwiał wewnątrz porządkiem, czystością         i wykorzystaniem każdej powierzchni. Dla chłopaków frajdą było oglądanie kombajnu, ciągników i bardzo nowoczesnych, ogromnych maszyn rolniczych. Z podwórka mogliśmy też podziwiać otaczające gospodarstwo – pola orne. Po gospodarstwie oprowadzała nas p. Monika. Robiła to niczym zawodowy przewodnik. Pan Renigiusz pokazywał i demonstrował działanie niektórych maszyn rolniczych. Na zakończenie wycieczki, w 200-letnim, pięknie wyremontowanym domu, czekał na nas            w dużym salonie wykwintny słodki poczęstunek, a potem fajna zabawa w Julki pokoju. (Julka – córka p. Stępniaków, chodzi     z nami do drugiej klasy). Nasza Pani w tym czasie w towarzystwie gospodarzy oraz ich rodziców – p. Jóźwiaków poznawała historię mieszczącego się tutaj, sto lat temu, dworu szlacheckiego.

Dziękujemy pp. Stępniakom i Jóźwiakom za tak miłe spędzenie tego przedpołudnia.

Uczniowie klasy drugiej, z wychowawczynią.


SPORTOWE SUKCESY

             21 października 2013r. reprezentanci naszej szkoły przygotowani przez pana Piotra Ziółkowskiego wzięli udział            w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Turniej zorganizowała szkoła w Gołębiewku. Nasi uczniowie zdominowali tegoroczne rozgrywki i zdobyli punktowane miejsca.W grupie dziewcząt I miejsce zajęła Karolina Janczak,              II miejsce zdobyła Kinga Jakubowska i miejsce  III przypadło Paulinie Flisiak. Dziewczęta są uczennicami klasy VI.                      W grupie chłopców najlepszymi okazali się również uczniowie klasy VI. I miejsce zajął Jakub Jędrzejczak, miejsce II zajął Jakub Jóźwiak z klasy VI, miejsce III przypadło Michałowi Krymkowskiemu. Gratulujemy tak dobrze rozpoczętego sezonu szkolnych rozgrywek sportowych!


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

          Korzystając z pięknej, jesiennej pogody postanowiliśmy przypomnieć „ziemniaczane zabawy”. Kulminacyjnym punktem dzisiejszego dnia była degustacja ziemniaków pieczonych w ognisku. Już od rana pan Sławek przygotował ognisko, w którego popiele piekły się nasze ziemniaki. Z niecierpliwością czekaliśmy na moment, w którym spróbujemy przysmaku naszych dziadków. Ziemniaki były pyszne! Opowiadania naszych bliskich o tym jesiennym rarytasie okazały się prawdą.                        A może zorganizujecie taką imprezę we własnej rodzinie?

Ziemniaków było tak wiele, a i pogoda w najbliższym czasie powinna nam sprzyjać, dlatego w najbliższym czasie podczas dużej przerwy i lekcji wychowania fizycznego wykorzystamy je do różnych zabaw, wyścigów i konkursów.


JESIENNE KONKURSY

W ramach kończącego się już Roku Juliana Tuwima 16 października odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski. Do konkursu przystąpiło 15 przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Kutno. Jury w składzie: Jadwiga Wesołowska, Małgorzata Ambroziak, Lilla Siedlecka oraz Ewa Zambrzycka oceniało wyraz artystyczny, czyli dykcję                    i interpretację tekstu. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, toteż wyłonienie osób najlepiej recytujących teksty Juliana Tuwima było nie lada wyzwaniem. Po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie dzieci z klas   I – III zwycięzcą został Miłosz Cegiełka. Drugie miejsce przypadło Joasi Łuczak z klasy III  naszej szkoły. Trzecie miejsce zdobyła Julia Jóźwiak. W grupie dzieci z klas IV – VI punktacja wygląda następująco: I miejsce – Sandra Szymańska, II miejsce ex aequo – Miłosz Skalski i Maksymilian Kacprzak i miejsce III – Karolina Janczak uczennica naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Również dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Różaniec” ogłoszonego przez panią Ewę Wiśniewską. Doceniając inwencję twórczą i zaangażowanie pani Katechetka nagrodziła wszystkich uczestników.


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku nietypowo, bo bez oficjalnej akademii obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.  

Od samego rana we wszystkich klasach ujawniały się talenty plastyczne. Uczniowie rysowali portrety swoich wychowawców       i tworzyli radosne laurki. Uczniowie dziękując nauczycielom i pracownikom szkoły za wszystkie starania wkładane w wychowanie i edukację, wręczyli przygotowane przez siebie upominki. W uroczystości brali udział zaproszeni goście – Pani Zofia Andrzejczyk, Wójt Gminy Kutno pan Jerzy Bryła i Przewodniczący Rady Gminy Kutno, pan Dariusz Mroczek, a także szkolna Rada Rodziców.

 Korzystając z obecności przedstawicieli Samorządu dzieci złożyły podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia nowego placu zabaw dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości wszyscy wyszliśmy przed budynek szkoły, gdzie zaproszeni goście i pani Dyrektor dokonali symbolicznego otwarcia placu zabaw.

Janusz Korczak niegdyś powiedział: „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Odtąd szczery i radosny śmiech będzie wyrazem wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.


WYJAZD DO WARSZAWY

               „1 października odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie z klas III-VI. O godz.6.00 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły w Strzegocinie. Na miejsce dotarliśmy około godz.9.00. Pierwszym punktem naszej wycieczki były Powązki Wojskowe. Odwiedziliśmy groby poległych w katastrofie smoleńskiej, groby żołnierskie oraz groby powstańców warszawskich. Następnie udaliśmy się do Pałacu Prezydenckiego. Wszystkich zachwycił wystrój pałacowych sal. Najbardziej podobała nam się „biała sala” oraz przepiękne dekoracje  z kwiatów. Wracając do autokaru przeszliśmy przez Ogród Saski, podziwialiśmy fontannę oraz słuchaliśmy muzyki Chopina siedząc na „grającej ławeczce”. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Wraz z przewodnikiem po sejmie oprowadzał nas Senator RP Przemysław Błaszczyk. Duże wrażenie zrobiła na nas sala sejmowa. Na stołówce sejmowej zjedliśmy pyszny obiad. Następnie udaliśmy się do Muzeum Chopina, które zachwyciło nas nowoczesnością. Mogliśmy samodzielnie zapoznać się z życiorysem kompozytora oraz wysłuchać jego utworów. Największą atrakcją była zabawa „Muzyczny twister”.

 Z muzeum wyruszyliśmy w stronę Starego Miasta. Idąc Nowym Światem zatrzymaliśmy się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, a w kościele Św. Krzyża obejrzeliśmy tablicę upamiętniającą miejsce złożenia serca Fryderyka Chopina. Na „Starówce” zobaczyliśmy pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III Wazy i pomnik Syrenki. Z punktu widokowego podziwialiśmy Wisłę i Stadion Narodowy. O godz. 17.30 wyjechaliśmy w drogę powrotną.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Zabytki stolicy zachwyciły nas wszystkich. Chętnie drugi raz odwiedzimy Warszawę i zobaczymy pozostałe ślady historii”.                                                                                                                                                    ( Karolina Janczak, klasa VI)


WYBORY

16 września 2013r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nowy skład przedstawia się następująco:

·         Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Karolina Janczak z klasy VI

·         Zastępcą – Paulina Flisiak z klasy VI

·         Skarbnikiem – Kinga Jakubowska z klasy VI

Gratulujemy i życzymy roku pełnego sukcesów.


KONKURS NA LAURKĘ URODZINOWĄ ROZSTRZYGNIĘTY

Drogi Tuwimie!
Życzę Ci, by w wierszach Twych zapanował spokój i ład.
Ptasie radio audycje nadawało.
Hilary znalazł swoje okulary.
Słoń Trąbalski stał się niezapominalski.

Lokomotywa bez trudu dotarła do celu,                                                                                                                                                  a rzepka urosła jędrna i krzepka.”

Tak w swoim wierszu Kinga Augustyniak z klasy VI uczciła 119 urodziny Juliana Tuwima. W naszej szkole chętni uczniowie przygotowali prace plastyczno-literackie na konkurs pod hasłem  „Laurka dla Tuwima”. Spośród wielu ciekawych prac Jury nagrodziło 9-ciu finalistów, ale wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

    2 września 2013 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Pożegnaliśmy beztroskie wakacje. Przed nami miesiące wytężonej pracy, pełne wyzwań ale i nowych szans na sukces. Pani Dyrektor Jadwiga Wesołowska przywitała uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły. W sposób szczególny zwróciła się do najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszej szkoły. Życzyła wszystkim wytrwałości w codziennych zmaganiach z nauką, a rodzicom jak najwięcej powodów do dumy ze swych pociech. Pani Dyrektor poprosiła pana Piotra Ziółkowskiego, radnego Gminy Kutno o przekazanie podziękowania organowi prowadzącemu za utworzenie nowego placu zabaw dla najmłodszych dzieci.


 

Rok szkolny 2012/2013

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

 28 czerwca 2013r. przyszliśmy do szkoły po raz ostatni przed wakacjami. Pani Dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny i wyróżniła najpilniejszych uczniów. Specjalne podziękowania otrzymali rodzice tychże uczniów i najbardziej zaangażowani w życie szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy VI, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w teście kompetencji. Oni też pożegnali mury naszej szkoły wspaniałym programem artystycznym, w którym wspominali lata spędzone w szkole w Strzegocinie. Pełni dobrych wspomnień podziękowali pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za wysiłek, jaki włożyli w to, aby ten czas nie był czasem straconym.  Na zakończenie pani Dyrektor Jadwiga Wesołowska życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.


FESTYN RODZINNY

W niedzielę 9 czerwca odbył się w naszej szkole kolejny, piąty Festyn Rodzinny. Impreza rozpoczęła się występami dzieci, które chętnie prezentowały się przed rodzicami i zgromadzoną widownią. Dużo oklasków zebrał występ orkiestry dętej z GOK w Leszczynku, prowadzonej przez pana Stanisława Wasiaka. Podczas festynu  zarówno dzieci, jak i dorośli przy dźwiękach muzyki prezentowanej przez DJ- a Michała Majchrzaka absolwenta naszej szkoły biesiadowali przy grillowanych kiełbaskach
i kosztowali wypieki przygotowane przez rodziców. Największe atrakcje mieli najmłodsi – malowanie twarzy, gry, malowanki na papierze
i asfalcie, zawody sportowe. Starsi mogli wypróbować swoje umiejętności w prowadzonym przez pana Janusza Korczaka z LOK–u strzelaniu z wiatrówki. Uczestnicy pikniku mieli możliwość obejrzenia wystawy prac pana Andrzeja Stachowicza. Prezentowane były ikony, rzeźby oraz płaskorzeźby. Pani Kamila Kozłowska zaprzyjaźniona ze szkołą artystka ludowa zaprezentowała swoje prace. Nie zawiedli rodzice, którzy wraz z nauczycielami zorganizowali piknik.

Festyn upłynął w rodzinnej atmosferze, rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili ten wspólny czas. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Kolejny festyn już za rok! Zapraszamy serdecznie.


KONSTYTUCJA 3 MAJA

29 kwietnia 2013 roku spotkaliśmy się na uroczystej akademii, aby uczcić Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 222 lata od jej uchwalenia. Ważnym przejawem współczesnego patriotyzmu jest interesowanie się własną ojczyzną, znajomość jej historii, kultury, tradycji 
i wartości. Uczniowie klas IV - VI poprzez recytację i śpiew pieśni patriotycznych przybliżyli nam te ważne wydarzenia z XVIII w. Uświadomiliśmy sobie, że znajomość wysiłku i dorobku poprzednich pokoleń Polaków, poznanie życiorysów wyjątkowych rodaków, respektowanie świąt narodowych, znajomość dat i wydarzeń istotnych dla losów ojczyzny to postawy, bez których patriotyzm nie byłby
w ogóle możliwy. Za scenariusz była odpowiedzialna i czuwała nad całością nasza polonistka, pani Ania Michalak. Dekorację przygotował pan Piotr Ziółkowski.

 


Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

17. 04. 2013r. uczniowie klasy pierwszej razem ze swoją wychowaczynią panią Marzeną Stuchała wybrali się do OSP
w Strzegocinie. W tajniki pracy strażaka wprowadzał ich pan Michał Kacprzak ,absolwent naszej szkoły. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka i zobaczyły strażacki sprzęt. Największy zachwyt wzbudził strażacki wóz bojowy! Kto wie? Może wśród naszych dzieci rośnie następca pana Michała?
 


SUKCES SZÓSTOKLASISTÓW

Uczniowie klasy VI uzyskali bardzo wysoki wynik w tegorocznym sprawdzianie kompetencji - 27.78. Średnia w województwie łodzkim wynosi 23.99. Tym samym nasi uczniowie zajęli I miejsce w Gminie Kutno i II w powiecie kutnowskim. Gratulujemy!


ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

27 marca to dzień podsumowania konkursów ogłoszonych przez Samorząd Uczniowski. Na konkurs pod hasłem „ Wielkanocna pisanka” wpłynęło wiele ciekawych i pięknie wykonanych prac. Jury miało ogromny kłopot z wybraniem tej najpiękniejszej. Postanowiono więc nagrodzić wszystkich słodkimi upominkami. Dziś także rozstrzygnięto konkurs plastyczny na ilustrację wybranego utworu Juliana Tuwima.
I tu werdykt brzmiał podobnie. Nagrodzono wszystkich uczestników. Chętni uczniowie klas II – IV uczestniczyli   w warsztatach plastycznych. Wykonali kurczaczki z orgiami modułowego. Pracowali pod okiem pani Kamili Kozłowskiej, a efekty można podziwiać w galerii.
 


CZAS WYCIECZEK

„28 lutego razem z klasą IV i V wyjechaliśmy na wycieczkę do Płocka. Przed godziną dziesiątą dojechaliśmy do Teatru Dramatycznego
w Płocku. Punktualnie o 10.00 rozpoczął się spektakl na podstawie utworu Kornela Makuszyńskiego „ Szatan z siódmej klasy”. Poznaliśmy niezwykłe przygody Adasia Cisowskiego. Wartka akcja, przeplatana humorem, sprawiła, że przenieśliśmy się wraz z bohaterami do Bejgoły
i zapomnieliśmy o otaczającym nas świecie. Po przedstawieniu poszliśmy do Muzeum Mazowieckiego na lekcję historii, której tematem było „ Co to jest muzeum?”. Zobaczyliśmy eksponaty zgromadzone na stałej wystawie pt. „ Secesja”. Następnie udaliśmy się nad Wisłę. Ze skarpy podziwialiśmy panoramę Płocka. Po krótkim spacerze wróciliśmy do autokaru i wyjechaliśmy w drogę powrotna do domu. Ta wycieczka bardzo nam się podobała, dzień upłynął szybko w miłej atmosferze.” Relacja uczniów klasy VI


„TYDZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY ”

Samorząd Uczniowski przeprowadził w dniach 11 – 18 marca 2013r. akcję pod hasłem „ Tydzień szkoły bez przemocy”. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami opracowali klasowe zasady przeciwdziałania agresji. Wykonali plakaty; „STOP! Agresji!” i przygotowali hasła przeciw agresji i przemocy w szkole. Plakaty wykonane przez uczniów zdobią szkolny korytarz
i przypominają o właściwych zasadach zachowania się.
 


GMINNE ELIMINACJE KONKURSU STRAŻACKIEGO

19 marca w GOK w Leszczynku odbyły się gminne eliminacje XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - " Młodzież zapobiega pożarom". Niestety pogoda tego dnia nie dopisała. Potężny atak zimy sprawił, że większość dróg była nieprzejezdna. Nasza ubiegłoroczna laureatka nie zdołała dotrzeć do szkoły. Reprezentowali nas dzielnie Magdalena Dębska
z klasy V i Mateusz Małecki z klasy VI. Mateusz zajął miejsce II i będzie reprezentował nas w eliminacjach powiatowych. Magda zajęła miejsce IV. Gratulujemy!


POWITANIE WIOSNY

W tym roku wiosnę przyszło nam witać w iście zimowej scenerii. Już od rana wszystko wokół było dokładnie zasypane śniegiem. My na przekór pogodzie ubraliśmy się wiosennie. Nie brakowało w naszych strojach barwnych kwiatów. Chłopcy pojawili się w kolorowych krawatach. Zgromadziliśmy się na górnym korytarzu. Pani Hanna Ziemlewska przygotowała dla nas Qwiz przyrodniczy sprawdzający nasza wiedzę dotyczącą ochrony przyrody. Odbył się także wiosenny konkurs talentów, na którym każdy chętny mógł się zaprezentować. Podziwialiśmy również wiosenną modę. Na zakończenie udaliśmy się przed szkołę, aby zgodnie ze zwyczajem pożegnać zimę. Spaliliśmy kukłę Marzanny i z utęsknieniem czekamy na pierwsze zwiastuny wiosny!


SOWY

Wiosny nie widać. Za to na drzewie przed szkołą codziennie witają nas sowy. Cztery sowy uszate uważnie przyglądają się nam przez okna. Może to kuzynki małej sówki, która odwiedziła nas w ubiegłym roku szkolnym? Pod tak czujnym spojrzeniem nie pozostaje nam nic innego, jak pilnie zgłębiać tajniki wiedzy!
 


BAL KARNAWAŁOWY

Na 7 lutego - " Tłusty czwartek" zaplanowano w naszej szkole bal karnawałowy. Z racji Roku Tuwima dekoracja wykonana przez pana Piotra Ziółkowskiego nawiązywała do znanego wiersza " Rzepka". Także wychowankowie pana Piotra, klasa IV zaprezentowali inscenizację jednego z wierszy Juliana Tuwima " Abecadło". Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska podsumowując I półrocze roku szkolnego 2012/2013 wręczyła stypendia naukowe w wysokości 250 zł uczennicom, które uzyskały bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Są to: Karolina Janczak z klasy IV i Julia Mazurek, Agata Słowińska, Angelika Sobczyk i Julia Walczak z klasy VI. Mamy nadzieję, że na koniec roku przybędzie nam stypendystów! I... wreszcie rozpoczął się bal. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie klasy IV. A nad całością zabawy czuwała pani Eliza Gajewska. Ku naszej radości, dotarł do nas spóźniony Mikołaj, który kończy tegoroczne odwiedziny na balach
i zabawach karnawałowych. Wszyscy bawili się wspaniale, co można zobaczyć w naszej galerii.
 


MŁODY EUROPEJCZYK

29 stycznia uczestniczyliśmy w spotkaniu informacyjnym " Młody Europejczyk". Przypomnieliśmy sobie historię powstania Unii Europejskiej, Jej symbole, hymn i walutę.
 


PIES

22 stycznia do naszej szkoły przyjechał niecodzienny gość - LUCKY. To pies rasy hasky, który przybył do nas wraz
z opiekunami aby opowiedzieć nam, jak należy reagować, gdy w pobliżu pojawi się nieznany pies. Po tym spotkaniu wiemy już, jak wygląda pies, który cieszy się na nasz widok lub nie ma ochoty na zabawę albo chce nas zaatakować. Nauczyliśmy się przyjmować bezpieczną pozycję w przypadku, gdy dojdzie do ataku nieznanego psa.
 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia obchodzimy tradycyjnie Dzień Babci. Dzień później swoje święto mają dziadkowie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali dla Seniorów program artystyczny . Pierwsza życzenia złożyła dyrektor Jadwiga Wesołowska. Następnie zaprezentowano program artystyczny, składający się z wierszy i piosenek nawiązujących do święta babć i dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły wykonane samodzielnie upominki. Dzięki pomocy rodziców po występach nasi seniorzy mieli okazję zasiąść wspólnie przy kawie
i słodkościach. Mamy nadzieję, że goście byli równie zadowoleni z tej wizyty, jak zapraszające je wnuczęta.
 


ZANIM ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA...

21 grudnia już od rana w całej szkole słychać było kolędy. Uczniowie wszystkich klas spotykali się z wychowawcami na spotkaniach wigilijnych. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie bożonarodzeniowe życzenia. Zasiadaliśmy do mniej lub bardziej suto zastawionych stołów, by wspólnie porozmawiać o zwyczajach świątecznych kultywowanych w naszych domach rodzinnych. W samo południe obejrzeliśmy tradycyjne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Ewy Wiśniewskiej. Pomogły nam one pełniej przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie pani dyrektor Jadwiga Wesołowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
 


URSA MAJOR

22 listopada w naszej sali gimnastycznej pojawił się dziwny namiot. Okazało się, że naszą szkołę odwiedziło przenośne planetarium - URSA MAJOR, ( Wielka Niedźwiedzica). Dzięki Panu Markowi odbyliśmy fantastyczną podróż w głąb Układu Słonecznego. Planety i gwiazdozbiory były niemalże na "wyciągnięcie ręki". Po wizycie w planetarium częściej będziemy spoglądać w rozgwieżdżone niebo, aby odszukać gwiazdozbiory i planety o których była mowa w tracie prezentacji. Być może wielu z nas zainteresuje się astronomią, fizyką czy geografią? Kto wie?!
 


94 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Przez 123 lata Polacy znajdowali się pod panowaniem obcych mocarstw, którym zależało na zniszczeniu wszystkiego co polskie. Przez cały okres zaborów Polacy nieustannie walczyli
o odzyskanie niepodległości. O działaniach naszych przodków, dzięki którym Polska nie zginęła, opowiedzieli uczniowie klasy III, V i VI. Recytacje przeplatały pieśni patriotyczne. A wszyscy odśpiewali hymn państwowy.
 


DZIEŃ NAUCZYCIELA

15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej - Święto wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie pod kierunkiem pani Anny Michalak przygotowali uroczystą akademię. Aktorzy w żartobliwej formie przedstawili trudy i radości pracy pedagoga, dziękując we ten sposób za wielkie serce dla niesfornych czasami wychowanków oraz wiedzę
i opiekę. Na zakończenie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły przygotowane własnoręcznie bukiety z jesiennych liści. Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczyła nagrody wyróżniającym się pedagogom. W tym roku otrzymały je Panie - Marzena Stuchała, Krystyna Wasińska, Ewa Wiśniewska i Hanna Ziemlewska, Gratulujemy! Po raz pierwszy w historii naszej szkoły Dzień Nauczyciela zbiegł się z imieninami Pani Dyrektor. Pan Piotr Ziółkowski w imieniu całej szkolnej społeczności złożył serdeczne życzenia i zaproponował chóralne odśpiewanie tradycyjnego " Sto lat! ".
 


WYBORY

W dniu 28 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą została Kinga Augustyniak z klasy V, zastępcą - Karolina Janczak również z klasy V. Julia Mazurek i Agata Słowińska z klasy VI będą pełniły funkcje sekretarzy. Gratulujemy i... pamiętamy o przedwyborczych obietnicach.

 


XIX EDYCJA AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

"Kocham, lubię, szanuję nie śmiecę" - takie hasło przyświeca tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji z cyklu "Sprzątanie Świata".
14 września po raz kolejny sprzątaliśmy okolicę naszej szkoły. I znów udało nam się uzbierać niemało. Może warto do przyszłorocznej edycji zaprosić dorosłych mieszkańców naszej miejscowości?
 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Nowy rok szkolny 2012/2013 rozpoczęliśmy w dniu 3 września. Zebraliśmy się na dolnym korytarzu. Pierwsze rzędy zajęli uczniowie i ich rodzice. Wszyscy wypoczęci, z uśmiechami na twarzy i pełni energii na nowy rok pracy. Pani Dyrektor Jadwiga Wesołowska przywitała wszystkich zgromadzonych. Szczególnie serdecznie powitała najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Wszystkim życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.


Rok szkolny 2011/2012

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

W czwartek, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, bawiliśmy się na ostatniej w tym roku szkolnej dyskotece. Wszystkim humory dopisywały i zabawa była świetna! 29 czerwca uczniowie klasy szóstej zaprosili nas na wzruszający program artystyczny. Recytacji wierszy i śpiewom towarzyszyły slajdy przedstawiające naszych absolwentów, w chwili składania ślubowania w klasie pierwszej. Niejednemu zakręciła się łza w oku.... Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska przyjęła ślubowanie naszych absolwentów
i wręczyła świadectwa ukończenia szkoły. Kolejny rok szkolny dobiegł końca.

PS. Prowadzący stronę życzy Wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji!!! W " aktualnościach" znajdziecie wykaz podręczników szkolnych obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2012/2013. Do zobaczenia po wakacjach!:)
 



WYCIECZKA NA MAZURY

12 czerwca o godz. 6.00 rozpoczęła się wycieczka na Mazury i Litwę, w której uczestniczyli uczniowie klas III - VI naszej szkoły
i szkoły we Wroczynach. Po sześciu godzinach podróży dotarliśmy do Nidzicy, gdzie znajduje się zamek krzyżacki. Od przewodnika dowiedzieliśmy się o historii zamku. Następnie udaliśmy się do Świętej Lipki - sanktuarium maryjnego. Z zaciekawieniem wysłuchiwaliśmy opowieści księdza oraz koncertu organowego. Ostatnim punktem wycieczki, w tym dniu, był ,,Wilczy Szaniec'', gdzie znajdowała się w latach 1941 - 1944 główna kwatera Adolfa Hitlera. Około godziny 18.00 dotarliśmy na miejsce zakwaterowania. Po kolacji oglądaliśmy mecz Polska - Rosja. Głośno dopingowaliśmy naszej drużynie. Następnego dnia udaliśmy się do uzdrowiska
w Druskiennikach na Litwie. Świetnie bawiliśmy się w Aquaparku. Po południu zwiedziliśmy Augustów. Trzeciego dnia wraz
z przewodnikiem zwiedziliśmy Suwalszczyznę. Weszliśmy na Górę Cisową, wznoszącą się 250 m n.p.m. Następnie zakupiliśmy sękacze i cebularze w Suwałkach. Później wybraliśmy się szlakiem Jana Pawła II. Odwiedziliśmy opactwo kamedułów i przystań Żeglugi Mazurskiej na jeziorze Wigry. Zobaczyliśmy słynącą łaskami figurę matki Boskiej Sejneńskiej z Dzieciątkiem. W Sejnach zwiedziliśmy również Białą Synagogę. W drodze powrotnej do schroniska zatrzymaliśmy się przy dwupoziomowej śluzie na Kanale Augustowskim. W ostatnim dniu wycieczki wybraliśmy się do jednego z najpiękniejszych mazurskich miasteczek - Mikołajek. Odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Tałty. W czasie dalszej podróży zwiedziliśmy farmę jeleniowatych w Kosawie Górnym. Ostatnim punktem naszej wyprawy były Pola Grunwaldzkie, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający bitwę wojsk polsko - litewskich
z Krzyżakami, bitwa odbyła się 15 lipca 1410r. Około godziny 22 byliśmy w Strzegocinie. Wycieczka bardzo nam się podobała, wszystkim dopisywał humor, na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy.
(Relacja uczestników wycieczki.)
 



WYCIECZKA DO WENECJI, BISKUPINA I ROGOWA

5 czerwca, wczesnym rankiem rozpoczęła się wycieczka dla uczniów klas I-III i przedstawicieli klasy IV i V. Pierwszym przystankiem na naszej trasie turystycznej było Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji k/Żnina. Podziwialiśmy dawne lokomotywy i wagoniki, zaglądaliśmy do ich wnętrza. Obejrzeliśmy budkę dróżnika oraz na chwilę usiedliśmy w ławkach dawnej poczekalni. Kolejnym przystankiem było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. We wnętrzu biskupińskiej chaty wysłuchaliśmy opowieści o życiu naszych przodków. Płynąc statkiem pasażerskim " Diabeł Wenecki" po jeziorze biskupińskim mogliśmy obejrzeć pradawną osadę od strony jeziora oraz ruiny zamku Mikołaja Nałęcza zwanego "Krwawym Diabłem". Po przybiciu do przystani wróciliśmy do osady
i zwiedzając chaty: BRĄZOWNIKA, MINCERZA, KOWALA I GARNCARZA poznaliśmy na czym polegała ich praca. Ostatnim przystankiem był Park Dinozaurów "Zaurolandia " w Rogowie. Spacerując wzdłuż brzegów jeziora Rogowskiego spotkaliśmy aż 65 figur dinozaurów. Zakończeniem naszej wycieczki była wspaniała zabawa na ogromnym placu zabaw. Nie przeszkadzał nam deszcz ani dość rześka temperatura. Warto było odwiedzić te wszystkie miejsca. Prawdę mówi przysłowie, że - podróże kształcą.
 



FESTYN RODZINNY

3 czerwca uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich bliskich na program artystyczny pod hasłem " Mama, tata i ja ". W radosny nastrój wprowadziły nas dzieci z grupy przedszkolnej piękną piosenką o tęczy. Po nich w wesołych skeczach, wierszach
i piosenkach zaprezentowali się przedstawiciele wszystkich klas. Goście podziwiali nie tylko talenty wokalne i recytatorskie ale
i plastyczne - w galerii rozpoznawali portrety rodzinne stworzone przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Po występach nagrodzonych gromkimi brawami wszyscy udali się na szkolne boisko " ORLIK 2012 ", gdzie został rozegrany mecz towarzyski piłki nożnej między ojcami i synami. Mamy z córkami rozegrały mecz piłki siatkowej. Na sali gimnastycznej rozgrywano pojedynki
w tenisie stołowym, Najmłodsi tworzyli prace plastyczne na szkolnym asfalcie oraz uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych. Przy stolikach czekały na nich malowanki, gry planszowe, puzzle. Można było także pomalować sobie twarz. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka z najwspanialszymi wypiekami naszych mam, wata cukrowa i grill. Wielką atrakcją była strzelnica. Festyn zakończyła zabawa taneczna.
 



SÓWKA

Dziś, przez okna sali komputerowej, przyglądała się naszej pracy mała sówka. Może obejmie nad nami honorowy patronat?
 


 

JANUSZ KORCZAK - KONKURS PIĘKNEGPO CZYTANIA

" Młodzi mają różne własne sprawy,
własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy,
własne młode poglądy i młodą poezję.
Często ukrywają przed dorosłymi, bo się
wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby
się z nich nie śmieli."


Rok 2012 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Janusza Korczaka. Z tej okazji 23 maja 2012r. odbył się w naszej szkole Gminny konkurs pięknego czytania utworów Janusza Korczaka dla uczniów z klas I -III oraz Konkurs recytatorski dla uczniów z klas IV - VI. W pierwszej części spotkania uczniowie oraz przybyli goście obejrzeli prezentację multimedialną i film dokumentalny o Januszu Korczaku. Następnie odbył się konkurs, w którym uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych
z Wroczyn, Gołębiewka i Strzegocina. Jury w składzie: J. Wesołowska, B. Cieślak i M. Nowakowska przyznało następujące nagrody:
* w kategorii - uczniowie klas I - III: I miejsce zajęła Patrycja Stępniak, uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. * w kategorii - uczniowie klas IV - VI: I miejsce zajęły: Karolina Janczak
z klasy IV szkoły w Strzegocinie oraz Karolina Pietrzak z klasy IV SP we Wroczynach, II miejsce przypadło Kindze Cicherskiej uczennicy klasy VI naszej szkoły oraz Justynie Kieszkowskiej z klasy V szkoły we Wroczynach.
GALERIA >>>

 



KONSTYTUCJA 3- MAJA

28 kwietnia, w przeddzień 221 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 - Maja uczniowie klas V - VI zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Ani Michalak. Patriotyczne teksty przeniosły nas w ten radosny i ważny dla Polski dzień 3 maja 1791r. Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska przypomniała nam wagę majowych dni. Czytając przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej pana Bronisława Komorowskiego, przypomniała o Święcie naszej Flagi, które przypada 2 maja.
 



MAMY SUKCESY !

28 marca 2012r. odbył się w KDK powiatowy etap XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Przypominamy, że w gronie finalistów znaleźli się nasi reprezentanci - Mateusz Małecki i Julia Walczak z klasy V. Ostatecznie Mateusz zajął III, a Julia IV miejsce. I kolejny sukces! Do eliminacji powiatowych konkursu plastycznego "20 lat PSP - jak nas widzą, tak nas malują" zakwalifikowały się nasze dwie uczennice: Joanna Łuczak z klasy I i Klaudia Ignaczak z klasy VI. 28 marca 2012r. w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 



TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

23 marca w G O K w Leszczynku odbyły się gminne eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - " Młodzież zapobiega pożarom". Po raz kolejny nasi uczniowie byli nie do pokonania. Julia Walczak i Mateusz Małecki z klasy V zajęli pierwsze
i drugie miejsce. 28 marca 2012r. będą reprezentować Gminę Kutno na turnieju powiatowym. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!



WITAJ WIOSNO!

Jak zwykle o tej porze z niecierpliwością oczekiwaliśmy nadejścia wiosny. 21 marca wszyscy przybyli do szkoły ubrani w wiosenne, zielono - brązowe barwy. Powitanie nowej pory roku rozpoczęły dzieci z grupy przedszkolnej. A po nich w wiosennym repertuarze zaprezentowały się po kolei wszystkie klasy. Mimo bardzo wietrznej pogody udało się nam wyruszyć w pochodzie z "Marzanną- Zimową Panną". W przygotowanym miejscu słomiana kukła została spalona, żegnana gromkimi okrzykami wszystkich zgromadzonych.
 



KONKURS PLASTYCZNY

Odbyły się gminne eliminacje konkursu plastycznego pod hasłem „ Jak nas widzą, tak nas malują”. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Joanna Łuczak z klasy I, Patrycja Stępniak i Daria Stolińska z klasy II. Oraz Kacper Stodulski z klasy V i Klaudia Ignaczak z klasy VI. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
 



BAL KARNAWAŁOWY

Ach, co to był za bal 21 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Do tańca przygrywał DJ Andreas i DJ Pablo z Łubno. Muzyka tak rozgrzała wszystkich, że brakowało miejsca na parkiecie. Bawili się wszyscy – uczniowie, rodzice i absolwenci. Najmłodsi chętnie prezentowali swoje stroje. Odwiedził nas także Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie udana zabawa.
 



DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 20 stycznia, w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Na ten dzień uczniowie pod kierunkiem pani Marzeny Słuchały przygotowali program, na który złożyły się wiersze i piosenki. Prawie wszyscy uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, na co ze wzruszeniem patrzyli przybyli goście. Wszyscy otrzymali upominki od wnuków. Po części artystycznej nasi kochani Dziadkowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych uczniów.
 



WIGILIE KLASOWE

22 grudnia, tuż przed przerwą świąteczną odbyły się we wszystkich klasach spotkania wigilijne. Mamy z trójek klasowych zadbały
o strawę dla ciała. Wspólnie przygotowywaliśmy stoły wigilijne i po podzieleniu się opłatkiem zasiadaliśmy do „ wieczerzy”. Nie zabrakło również kolęd w naszym wykonaniu. W świątecznym nastroju rozeszliśmy się do domów aby przekazać naszym bliskim życzenia – pokoju, ciepła i miłości płynącej ze stajenki! Odbyło się także rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na świąteczną kartkę oraz podsumowanie Gminnego turnieju w Tenisie Stołowym. Gratulujemy!
 



GMINNY FESTIWAL PIOSENKI W BYSZEWIE

Z przyjemnością informujemy, że w X Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez szkołę w Byszewie, nasze uczennice Kamila i Kinga Kowalczyk z klasy III otrzymały upominki i dyplom. Angelika Sobczyk i Julia Walczak otrzymały dyplom
z wyróżnieniem i upominki. Gratulujemy.
 



SPOTKANIE Z PANIĄ OLIMPIĄ IGNACZAK

9 grudnia uczestnicy koła artystycznego mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennym spotkaniu. Naszą szkołę odwiedziła pani Olimpia Ignaczak ze swoim wnuczkiem Dawidem. Wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój, prezentując wykonane przez siebie oryginalne ozdoby choinkowe. Wywołały niekłamany zachwyt! Wszystkie chciałyśmy mieć takie same. Pani Olimpia opowiedziała nam jak można wykonać taką bombkę. I rozpoczęła się część warsztatowa spotkania. Przy pomocy pani Olimpii powstały równie piękne ozdoby. Dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne, równie twórcze spotkania.
 



ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

21 listopada 2011r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Do tego dnia dzieci przygotowywały się od kilku tygodni. W obecności rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły „pierwszaki” zaprezentowały się w programie artystycznym pt. „Pasowanie, nie znaczy lanie!” . W trakcie przedstawienia, w którym brali udział uczniowie klas starszych dzieci udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać i recytować. Znają również symbole narodowe oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Bez skrzywienia wypiły cytrynowy eliksir i zdobyły medale uśmiechu. Udowodniły, że w pełni zasłużyły na miano Ucznia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska przyjęła uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Następnie dotykając ołówkiem ramienia, pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Wychowawczyni, pani Krystyna Wasińska wręczyła pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie pierwszoklasiści zostali obdarowani drobnymi upominkami przygotowanymi przez uczniów wszystkich klas naszej szkoły i Radę Rodziców. W klasie czekał na nich przygotowany przez mamy słodki poczęstunek. Na zakończenie uroczystości rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez Szkolny Samorząd na najpiękniejszą jesienną dekorację sal lekcyjnych. Pani Marzena Słuchała i pani Ewa Wiśniewska przyznały I miejsce uczniom klasy V i VI. Drugie miejsce przypadło klasie drugiej. Czekamy na następne ciekawe konkursy!
 



ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie uczestniczyli
w niecodziennej lekcji historii. W klimat tamtych czasów wprowadził wszystkich przejmujący program artystyczny przygotowany prze panią Annę Michalak. Legionowe pieśni i patriotyczne wiersze prezentowane były przez uczniów z klasy V i VI. W szkole dominowały biało - czerwone barwy, podkreślone przez kotyliony w narodowych barwach, które z dumą nosili w tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Dzień ten dał możliwość zaprezentowania patriotyzmu przez społeczność naszej szkoły.
 


 

DZIEŃ NAUCZYCIELA


 

„JAKŻE NIE PISAĆ WIERSZA   
JAKŻE NIE PŁONĄĆ W PODZIĘCE ”   


14 października, z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej, która w tym dniu przybrała odświętny wygląd dzięki dekoracjom pana Piotra Ziółkowskiego. Pani dyrektor przywitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przedstawicieli rodziców. Szczególnie ciepło powitała emerytowanych nauczycieli
i pracowników naszej szkoły, którzy przybyli na tę uroczystość. Życzyła wszystkim satysfakcji z wykonywania trudnej
i odpowiedzialnej pracy. Wręczyła również nagrody wyróżniającym się nauczycielom, dziękując za ich zaangażowanie i rzetelną pracę. W tym roku otrzymali je: pani Anna Michalak, pani Marzena Słuchała, pani Hanna Ziemlewska oraz panowie – Krzysztof Dymny i Piotr Ziółkowski. Gratulujemy! Po części oficjalnej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Beaty Jurkowskiej – Przybysz. Podczas występu nie zabrakło recytacji wierszy oraz piosenek wykonywanych przez naszych utalentowanych uczniów. Zachwycona publiczność nagrodziła naszych artystów gromkimi oklaskami.
 



PAŹDZIERNIKOWE WYCIECZKI

5 października razem z uczniami z klas III – VI, wybraliśmy się do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wyruszyliśmy autokarem
o godz. 7.30 sprzed szkoły. Na miejsce dotarliśmy o godz. 10.00. Zwiedzanie zaczęliśmy od dworku szlacheckiego, a następnie udaliśmy się do powozowni, w której zgromadzone były wolanty, bryczki i powozy. Razem z przewodnikiem poszliśmy do wiejskich chat, w których znajdowały się przedmioty codziennego użytku z dawnych lat. W czasie wycieczki mogliśmy uczestniczyć w wyrobie masła, a później skosztować go z pajdą chleba. Obserwowaliśmy również pracę wikliniarza, który wyplatał koszyk. Na koniec udaliśmy się na ognisko i zjedliśmy pyszne kiełbaski. Pełni wrażeń powróciliśmy do domów. Ta wycieczka bardzo się nam podobała, dzięki niej poznaliśmy życie w dawnej wsi.


7 października uczniowie młodszych klas mogli odkryć „magię teatru” dzięki uczestnictwu w spektaklu Teatru Dramatycznego
im. J. Szaniawskiego w Płocku pt. „ Przygody Koziołka Matołka”. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na akcję rozgrywającą się na deskach teatru. Zachwyt wzbudził aktor wcielający się w rolę Koziołka, który pod koniec przedstawienia wmieszał się w publiczność. Będziemy śledzić kolejne propozycje teatru i z niecierpliwością czekać na kolejny spektakl. Przed powrotem do domu pojechaliśmy nad Wisłę. Pani Marzenka Słuchała opowiadała nam o Płocku i oprowadziła po nowym molo. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.



ODBLASKOWE PIERWSZAKI

26 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyły dzieci z grupy przedszkolnej oraz klas I, II i III. W trakcie spotkania zasady bezpiecznego zachowania się na przejściach dla pieszych i podczas jazdy na rowerze przybliżył Spongebob z filmu " Bezpieczna droga z radami Spongeboba". Dzieci rozwiązywały zagadki, a na koniec spotkania uczniowie klasy I otrzymali znaczki odblaskowe, które zawiesiły na swoich plecakach.
 


 

DZIEŃ CHŁOPCA

W tym roku obchody Dnia Chłopca w naszej szkole rozpoczęły się już w środę 28 września. Pan Marian przygotował ognisko
i uczniowie wszystkich klas upiekli przy nim kiełbaski. Dziewczynki dla swoich kolegów, przy współudziale mam z klasowych rad rodziców i swoich wychowawców przygotowały drobne upominki i słodki poczęstunek w klasach.


 



16 września 2011r.

Mimo nienajlepszej pogody, wszyscy uczniowie uczestniczyli w kolejnej, osiemnastej już edycji akcji „Sprzątanie świata”. Hasłem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest: "Lasy to życie - chrońmy je". Mamy nadzieję, że w ślady naszych uczniów pójdą również ich rodzice. A niewielkie zasoby leśne znajdujące się w okolicach Strzegocina przestaną straszyć dzikimi wysypiskami śmieci.
 



9 września 2011r.

Mamy pierwszy SUKCES!!! W piątek 9 września 2011r. odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne II Turnieju „ Orlika” o Puchar Premiera Donalda Tuska. O zwycięstwo walczyły cztery drużyny z terenu Gminy Kutno. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii chłopców 10 – 11 lat. Królem strzelców został Jakub Michalak z klasy VI. Jest autorem aż 7 celnych bramek! Zwycięska drużyna otrzymała dyplom podpisany przez Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza oraz komplet koszulek sportowych. Rozgrywki regionalne odbędą się 23 września 2011r. w Łęczycy. Już dziś trzymamy kciuki za naszych chłopców!
 


 

1 września 2011r.

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Punktualnie o godz. 9.00 pani Dyrektor Jadwiga Wesołowska przywitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

 

 


Rok szkolny 2010/2011

NARESZCIE UPRAGNIONE WAKACJE!

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu odebrali swoje świadectwa, stypendia naukowe i nagrody z rąk Pani Dyrektor Jadwigi Wesołowskiej oraz Pani Wioletty Kowalskiej ze szkolnej Rady Rodziców. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali się po raz ostatni na szkolnej scenie. I pożegnali się ostatnią szkolną dyskoteką, na którą zaprosili koleżanki i kolegów z klasy piątej. Pani dyrektor życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, dużo słońca
i niezapomnianych wrażeń z letnich wędrówek.


 

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY WE WROCZYNACH

2 czerwca 2011r. dwoje uczniów klasy III naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematycznym klas III organizowanym przez Szkołę Podstawową we Broczynach. Mimo, iż zadania nie należały do najłatwiejszych Kinga Augustyniak zdobyła II miejsce,
a Dawid Kowalski zajął miejsce tuż za podium. Gratulujemy!

 


 

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka, jak zawsze w naszej szkole jest dniem pełnym beztroskiej zabawy i śmiechu. W tym roku na szkolnych korytarzach zrobiło się tęczowo, a to za sprawą „wyprawy do Kolorowych Krain”. Uczniowie wszystkich klas po wcześniejszym wylosowaniu koloru, przyszli ubrani zgodnie z wylosowaną barwą. Do zadań każdego zespołu należało wymyślenie nazwy, herbu, hymnu, reklamy, ubioru i menu w konkretnej kolorze. Rezultaty działań wszystkich uczniów zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Pogoda nas nie zawiodła, dlatego uczniowie klas IV – VI rozegrali mecz piłki siatkowej. Natomiast młodsi uczniowie zagrali w „ Dwa ognie”. Niezawodne mamy z Rady Rodziców przygotowały dla wszystkich kulinarne niespodzianki. Dziękujemy!

 


 

WYCIECZKA W GÓRY

24 -27 maja 2011r. uczniowie klas III, IV, V i VI naszej szkoły oraz szkoły we Wroczynach uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Oto ich wspomnienia.

Moje wrażenia z wycieczki

W tym roku wybraliśmy się na wycieczkę szkolną w Kotlinę Kłodzką i do Czech. Zwiedzaliśmy „Skalne Miasto”. Jest tam pełno piaskowców, które tworzą różne formy skalne. Niektóre przedstawiają różne postacie lub rzeczy, np.: Dzban, Rękę, Starostę
i Starościnę, Organy
. Idąc po metalowych schodach dotarliśmy do Skalnego Jeziorka. Pływaliśmy po nim łódką z przewodnikiem. Pokazywał on nam ślady duchów na ścianach. Pod koniec wyprawy łódka zaczęła się kołysać po jeziorku. Trochę się bałam. Przewodnik opowiedział nam tragiczną historię alpinisty, który wspinając się po skale Kochanków spadł i umarł. Wycieczka po „Skalnym Mieście” bardzo nam się spodobała. Krajobraz skalny był bardzo fascynujący. Kiedyś wybiorę się tam jeszcze raz.
Kinga Augustyniak, klasa III

W dniu 24 maja tego roku wraz z klasą wyjechaliśmy na czterodniową wycieczkę w góry. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kaplicę Czaszek w Czermnej. Kaplica jest niewielką budowlą. W środku cała jest pokryta około trzema tysiącami ciasno ułożonych czaszek
i kości ludzkich. Są to kości ofiar wojennych oraz ludzi chorujących na choroby zakaźne. Przewodnikiem naszym po kaplicy była siostra zakonna. Na środku znajduje się ołtarz, a na nim siedem czaszek. W ścianach kaplicy znajdują się dwie drewniane rzeźby aniołów. Jeden z trąbką, a drugi z wagą. Obaj mają napisy po łacińsku. Bardzo mi się podobało to miejsce.
Jakub Jóźwiak, klasa III

W maju pojechaliśmy na wycieczkę w góry do Kotliny Kłodzkiej. Cały program wycieczki podobał mi się bardzo, lecz najbardziej utkwił mi w pamięci wyjazd do Wrocławia i płynięcie statkiem po Odrze. Widziałam śluzę - myślałam, że statek tonie. Trochę się przestraszyłam. Później pojechaliśmy do miejsca, w którym znajdują się fontanny. Są one podświetlane i tańczą w rytmie puszczanej muzyki. Wyglądają przepięknie. Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Już czekam na następną.
Karolina Janczak, klasa III

 


 

WIELKANOCNE SPOTKANIE W KLASIE I

18 kwietnia uczniowie klasy I w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, zaprosili do swojej sali kolegów z klasy II i III na spotkanie przybliżające nam zwyczaje i tradycje wielkanocne. Wiele zwyczajów było nam dobrze znanych, ponieważ do dziś kultywowane są w większości polskich domów. Ale o niektórych dowiedzieliśmy się po raz pierwszy. Prezentacja bardzo się podobała i została zaprezentowana wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły w przeddzień wiosennej przerwy. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Jadwiga Wesołowska podziękowała dzieciom i pani Beacie Jurkowskiej–Przybysz, która przygotowała występ ze swoją klasą . Złożyła też wszystkim świąteczne życzenia i wręczyła - /zgodnie z tradycją/ – słodkie upominki od „wielkanocnego zajączka”.

 



 

SUKCES W POWIATOWYM TURNIEJU POŻARNICZYM

31 marca 2011r. odbyły się w Gimnazjum nr 3 w Kutnie powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Wśród finalistów będących reprezentantami szkół podstawowych z dziesięciu Gmin Powiatu Kutnowskiego i samego miasta Kutno znaleźli się nasi uczniowie - Michał Chmielewski i Lidia Dyśko. Michał zajął II miejsce
w kategorii szkół podstawowych i zdobył cenne nagrody. Gratulujemy!

 


 

WARSZTATY W WITONII

29 marca 2011 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w Powiatowych Warsztatach Szkół Podstawowych pod hasłem „Dziedzictwo kulturowe regionu”. Warsztaty te zorganizowała Szkoła Podstawowa w Witonii. Nasze uczennice – Kinga Cicherska, Klaudia Ignaczak, Patrycja Kowalczyk z klasy V i Julia Szcześniak z klasy III pod opieką mgr Piotra Ziółkowskiego zaprezentowały wycinanki, kolorowe pająki i krótki program artystyczny. Ich występ bardzo się podobał. Miały także okazję uczestniczyć w spotkaniach
z twórcami ludowymi regionu. Dzięki temu spotkaniu dziewczęta miały okazję poznania ciekawych ludzi, folkloru muzycznego oraz historii bliskiego nam regionu.

 


 

WITAMY WIOSNĘ

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie powitali nadejście wiosny. Dzień rozpoczął się od konkursu plastycznego pt. „ Zwiastuny wiosny”, w którym wzięły udział dzieci z wszystkich klas. Następnie uczniowie klasy I, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni mgr Beaty Jurkowskiej - Przybysz realizują projekt „PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY” zaprezentowali inscenizację pt. „ Powitanie wiosny”. Recytowali wiersze i śpiewali wiosenne piosenki. Na zakończenie wszyscy wyszli przed budynek szkoły i spalili wykonane ze słomy Marzanny – symbol odchodzącej zimy.

 


 

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 25. 02. 2011r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kutno odbyły się gminne eliminacje szkół podstawowych i gimnazjów do XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „ Młodzież zapobiega pożarom”. Duży sukces odnieśli w nich nasi uczniowie klasy VI – Lidia Dyśko i Michał Chmielewski, których do turnieju przygotowywał nauczyciel matematyki, pan Krzysztof Dymny. Zajęli pierwsze i drugie miejsce i będą reprezentować Gminę Kutno na turnieju powiatowym. Odbędzie się on pod koniec marca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

JUŻ PO FERIACH

Po dwóch tygodniach wypoczynku znów spotykamy się, by pełni zapału rozpocząć zajęcia w kolejnym semestrze roku szkolnego 2010/2011. Wierzymy, że będzie to czas intensywnego zdobywania wiedzy i odkrywania oraz rozwijania własnych talentów. Zachętą może być stypendium motywacyjne, które w tym semestrze otrzymała trójka uczniów. Są to: Klaudia Ignaczak z klasy V, Lidia Dyśko i Bartosz Łuczak z klasy VI. Gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów. Stypendium w wysokości 180 zł jest dla każdego! Wystarczy tylko uzyskać ze wszystkich przedmiotów ocenę przynajmniej bardzo dobrą i ocenę wzorową z zachowania. Prawda, że proste?

 


 

MAMY MISTRZYNIĘ!

W dniu 15 stycznia 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się VII Mistrzostwa Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym. Patrycja Kruczak, uczennica klasy VI zajęła I miejsce w tych zawodach i zdobyła tytuł Mistrza Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym.

 


 

ZABAWA KARNAWAŁOWA I XIX FINAŁ WOŚP

9 stycznia 2011r, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa i jednocześnie XIX Finał WOŚP. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wielkim powodzeniem cieszyła się tradycyjnie loteria fantowa, aukcja książek i kawiarenka zaopatrzona w wypieki przygotowane przez nasze mamy. Do tańca przygrywał nam zespół „ FORUM”. Podziwialiśmy nie tylko popisy taneczne ale i fantazyjne stroje naszych uczniów. Uczniowie klasy II zaprezentowali się w spektaklu opowiadającym o czterech porach roku. Odwiedził nas także specjalny gość – Mikołaj, który nie pozostawił nikogo bez prezentu. Gminny Ośrodek Kultury w Leszczyku przygotował dla nas niespodziankę – olbrzymi tort. Dzięki ofiarności naszych gości udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord. Zebraliśmy 1426.86 zł
DZIĘKUJEMY !!!

 


 

SPOTOWE SUKCESY PATRYCJI C.D.

18 grudnia 2010 r. Patrycja Kruczak uczennica klasy VI wywalczyła I miejsce w V Grand Prix Kutna w Tenisie Stołowym. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne występy!

 


 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

„ Jest cicho.
Choinka płonie.
Na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie,
blask świeczek złotem zasnuwa,
a z kąta, z ust brata płynie
kolęda na okarynie:
- Lulajże Jezuniu ”
Konstanty Ildefons Gałczyński


„ Wspólne kolędowanie”, pod takim hasłem spotkaliśmy się 20 grudnia 2010r. Wspólny śpiew kolęd wprowadził nas w atmosferę tego wyjątkowego, świątecznego czasu. A teksty literackie ukazały symbolikę wieczerzy wigilijnej. Przyszedł także czas na życzenia, które skierowała do uczniów i nauczycieli Pani Dyrektor Jadwiga Wesołowska. Po zakończonym spotkaniu uczniowie wszystkich klas dzielili się opłatkiem podczas wigilii klasowych. Po raz pierwszy odwiedzili nas przedstawiciele Kościoła Zielonoświątkowego
i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie, którzy w ramach akcji „Gwiazdkowa niespodzianka 2010” przekazali uczniom upominki od ich rówieśników. Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą radosne i pełne rodzinnego ciepła, a Nowy Rok obdaruje zdrowiem, pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro.

 


 

MŁODZI EKOLODZY

Jak co roku uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do konkursu organizowanego przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego. Jego celem jest miedzy innymi propagowanie wiedzy dotyczącej ochrony środowiska i jego naturalnych zasobów poprzez wykorzystywanie surowców wtórnych. W konkursie „ Jesień 2010 – Szukaj rady na odpady” dyplom i upominki za zbiórkę puszek aluminiowych ,otrzymał Patryk Kowalski z klasy I. Najwięcej butelek typu PET zebrała Patrycja Stępniak, również z klasy I. Klaudia Ignaczak, uczennica klasy V otrzymała dyplom i nagrodę za zbiórkę makulatury. Najbardziej aktywni w zbiórce makulatury okazali się uczniowie klasy V. Otrzymali dyplom za udział w konkursie. Zachęcamy uczniów wszystkich klas do aktywnego udziału w kolejnej edycji konkursu, a nagrodzonym gratulujemy.

 


 

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

1 grudnia - to najważniejszy dzień dla naszych pierwszoklasistów. Tego dnia dzieci w obecności rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów naszej szkoły złożyły uroczyste Ślubowanie”. Obiecali, że będą wzorowymi uczniami i dobrymi kolegami. Rodzice przyrzekli, że pomogą dzieciom dotrzymać tych zobowiązań. Po zaprezentowaniu wspaniałego programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem wychowawczyni pani Beaty Jurkowskiej – Przybysz, pani Dyrektor dotykając ramion dzieci ołówkiem, pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Uroczystość zakończyło wręczenie upominków przygotowanych przez uczniów wszystkich klas i ufundowanych przez Radę Rodziców. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia.

 


 

ANDRZEJKI W KASZEWACH DWORNYCH

Raz w roku jest niezwykła noc, w której niecierpliwi uciekali się do różnych wróżb chcąc zajrzeć we własną przyszłość. Niezwykła była również tegoroczna zabawa andrzejkowa, która odbyła się 25 listopada w Szkole Podstawowej w Kaszewach Dwornych. Zabawa była podzielona na dwie części. Pierwsze bawiły się dzieci z grupy przedszkolnej i klas I - III. Popołudnie i wieczór zarezerwowali sobie uczniowie klas IV - V. Już pierwszy taniec " przełamał lody", a o dobry nastrój dbał DJ, w którego wcieliła się pani dyrektor Anna Cholewa i wychowawcy szkoły w Kaszewach. Wiele emocji dostarczyły wspólne wróżby. Dodatkową atrakcją był wspólny poczęstunek. Aż żal było wyjeżdżać. 25 listopada przypadał tez Dzień Pluszowego Misia, dlatego w podziękowaniu za wspaniałą zabawę przekazaliśmy na ręce Pani Dyrektor małego "pluszaka" i trochę słodyczy dla wszystkich uczniów szkoły w Kaszewach.

 


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchodziliśmy Święto Niepodległości w nietypowy sposób. Pani Anna Michalak zaprosiła uczniów wszystkich klas do udziału w konkursie historycznym pod hasłem „ MŁODY PATRIOTA”. Uczniowie udzielając odpowiedzi na zadawane pytania i słuchając wypowiedzi innych poszerzali swoją wiedzę o symbolach narodowych oraz historii Polski.

 


 

JESIENNA ZADUMA

29 października na korytarzach naszej szkoły pojawiły się „potwory”. Jak się okazało, to uczniowie klasy II w ramach zajęć z języka angielskiego, wędrowali od klasy do klasy i przybliżali wszystkim zwyczaj świętowania wigilii Wszystkich Świętych w krajach anglojęzycznych zwany Halloween. Pozostając wierni naszej tradycji dzieci z klas I i III powędrowały na miejscowy cmentarz i zapaliły znicze na grobie żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Poznawały historię własnej miejscowości odczytując napisy znajdujące się na nagrobkach.

 


 

Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz pracownicy szkoły spotkali się na uroczystości z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Na spotkanie to przybyli również zaproszeni przez panią dyrektor emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Strzałkowski. Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska powitała wszystkich obecnych i życzyła nauczycielom i pracownikom satysfakcji z wykonywanej pracy. Następnie rozpoczęła się przygotowana przez uczniów naszej szkoły uroczysta akademia, którą prowadzili Lidia Dyśko i Michał Chmielewski. Podczas występu nie zabrakło recytacji wierszy oraz piosenek wykonywanych przez uczniów klas I, II i V. Gromkiemu „100 lat” towarzyszył akompaniament wykonany na keyboardzie przez uczennicę klasy IV Julię Walczak. Wszyscy nauczyciele i goście otrzymali wykonane przez naszych uczniów „jesienne bukiety” z suszonych liści i kwiatów. Życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom złożyli także przedstawiciele Rady Rodziców i ksiądz proboszcz. Zaproszeni goście opowiadali o swojej pracy w szkole, a pani Marzena Stuchała zaproponowała mini konkurs: państwo Pęgowscy, panie Halina Marciniak, Janina Twardowska, Marianna Janikula i Teresa Durys mieli patrząc na twarze pierwszoklasistów, podać nazwiska ich rodziców i dziadków. Rozpoznali prawie wszystkich. Brawo! Nie zapomnieliśmy o zmarłych nauczycielach. Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty na grobach panów Władysława Kaźmierczaka i Władysława Marciniaka.

 


 

Dziękujemy!

1 października podziękowaliśmy za długoletnią pracę w naszej szkole Pani Teresie Durys - woźnej, która przeszła na emeryturę. Życzenia, kwiaty i pamiątkowy upominek wręczyli pani Tereni nauczyciele, przedstawicielka Rady Rodziców i uczniowie. Pani Tereska podziękowała za życzenia i poczęstowała wszystkich cukierkami.

 


 

Dzień Chłopca

30 września uczennice klasy szóstej Lidia Dyśko i Ola Naguszewska przeprowadziły wybory „Super Chłopaka”. W zmaganiach o zaszczytny tytuł wzięło udział 9 uczniów z klas IV – VI. Konkurencje były niełatwe, toteż doping całej szkoły był ogromny. Najwięcej punktów zdobył Bartosz Łuczak z klasy VI. Niewiele mniej punktów zebrali Piotr Kubczak również z klasy VI i Kuba Michalak z klasy V.

 


 

Wycieczka do indiańskiej wioski

29 września uczniowie klas I - IV brali udział w wycieczce do wioski indiańskiej "TATANKA" w Solcy Małej. W bramie wioski powitali nas jej mieszkańcy ze swoim Wodzem i zaprosili do wyjątkowej podróży w czasie i przestrzeni. Wędrując od tipi do tipi i słuchając słów przewodnika poznaliśmy wiele interesujących historii dotyczących plemion indiańskich. W ziemiance, gdzie znajduje się muzeum oglądaliśmy stroje, zabawki, przedmioty użytkowe, broń i instrumenty. Dodatkową atrakcją było pokonywanie toru przeszkód oraz uczestnictwo w indiańskich grach zręcznościowych. Po zabawie i "historycznej wędrówce" mogliśmy ogrzać się przy ognisku i zjeść kiełbaski. Wódz wioski opowiedział nam indiańską legendę. Był też czas na śpiew i tańce Indian. Mimo niesprzyjającej pogody, humory nie opuszczały nas ani na chwilę, co można sprawdzić oglądając zdjęcia w naszej galerii.

 


 

Sukcesy sportowe naszych uczniów

25 września w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbył się czwarty już turniej Tenisa Stołowego z cyklu Grand Prix. Naszą szkołę reprezentowała i jednocześnie pierwsze miejsce wśród zawodniczek szkół podstawowych zajęła Patrycja Kruczak z klasy VI. Zdobyła 170 punktów. BRAWO! Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych zwycięstw.

 


 

"Sprzątanie świata".

Uczniowie naszej szkoły poczuli się gospodarzami terenu szkolnego i jej najbliższej okolicy. Wraz ze swymi nauczycielami wypowiedzieli w dniu 17 września wojnę śmieciom i... zebrali ich niestety niemało.

 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

1 września uroczyście obchodziliśmy rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011. Uczniowie wszystkich klas i Oddziału Przedszkolnego wraz z rodzicami zebrali się na korytarzu szkolnym. Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska powitała uczniów, rodziców i nauczycieli po wakacjach życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym. Przedstawiła nauczycieli poszczególnych przedmiotów i wychowawców wszystkich klas. Przekazując życzenia od Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, przypomniała, iż szkoła tworzy fundament wykształcenia - wprowadza uczniów w świat wiedzy dbając o ich harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny, społeczny i fizyczny. Odczytała list od Dyrektora Kutnowskiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, zawierający apel do rodziców by z troską i rozwagą podchodzili do zakupów i kontroli zawartości tornistrów dzieci. Ich zbytni ciężar jest powodem wad postawy u uczniów. Zaprosiła wszystkich rodziców do współpracy ze szkołą. Osiąganie sukcesów przez dziecko zależy nie tylko od jego indywidualnych zdolności czy chęci. Ważne jest stworzenie mu w domu rodzinnym odpowiednich warunków do nauki, a także wspieranie ucznia w pokonywaniu trudności czy wspólna radość z osiąganych przez niego sukcesów. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor i Ksiądz Proboszcz życzyli wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom aby nowy rok szkolny przyniósł każdemu wiele radości i satysfakcji. Uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas na pierwsze w nowym roku szkolnym, spotkanie z wychowawcami.


Rok szkolny 2009/2010

WAKACJI NADSZEDŁ CZAS ...

25 czerwca uczniowie klasy szóstej po raz ostatni zaprezentowali w naszej szkole program artystyczny z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczniowie klasy piątej wręczyli kolegom drobne upominki i życzyli sukcesów w nowych szkołach. Pani Dyrektor Jadwiga Wesołowska wręczyła najlepszym uczniom nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Pamiątkowe listy otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów. Specjalne podziękowanie otrzymała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ania Przybysz, która zakończyła swoją kadencję. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
 


 

ZAKOŃCZENIE II ETAPU PROJEKTU
"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

18 czerwca odbyła się z udziałem rodziców, uczniów i nauczycieli multimedialna prezentacja efektów pracy dzieci klasy pierwszej uczestniczących w zajęciach II etapu Projektu "Pierwsze Uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".


 


 

SPOTKANIE Z NATALIĄ USENKO

W czerwcu przyjechała do naszej szkoły autorka książek dla dzieci, pani Natalia Usenko. W trakcie spotkania opowiadała o swoim warsztacie pracy, czytała fragmenty napisanych przez siebie opowiadań i bajek. Na koniec zaprosiła naszych najmłodszych uczniów do wspólnego czytania i przedstawiania bajki.


 


 

MORZE, NASZE MORZE ...

14 czerwca uczniowie klas III - VI wyjechali na czterodniową wycieczkę nad morze. Zwiedzili Woliński Park Narodowy gdzie czekały na nich m.in. żubry w swojej zagrodzie. W Alei Gwiazd oglądali odciski dłoni polskich artystów. Zwiedzili także Muzeum Figur Woskowych. Odwiedzili Świnoujście i stanęli na przejściu granicznym z Niemcami. Wybrali się także do Wapnicy nad jeziorno Turkusowe i szlakiem zielonym przeszli na Kawczą Górę, skąd podziwiali nadmorską panoramę.


 


 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

10 czerwca uczniowie naszej szkoły wyjechali na całodniową wycieczkę do Warszawy. W drodze do stolicy dzieci zwiedziły Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Obejrzały film przedstawiający historię dworku i parku w Żelazowej Woli. W parkowych alejkach wysłuchały muzyki tego kompozytora. W Warszawie dzieci zwiedziły Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim. Zjadły pyszne lody siedząc u stóp Syrenki. Odwiedziły pomnik Małego Powstańca , by Traktem Królewskim dojść następnie do Grobu Nieznanego Żołnierza. Panoramę stolicy dzieci podziwiały z 32 piętra Pałacu Kultury. Zobaczyły także pomnik Fryderyka Chopina znajdujący się w Łazienkach Królewskich. Niemały zachwyt wzbudziły pawie wypoczywające wokół Pałacu Na Wodzie. Wilczy apetyt zaspokoiła restauracja McDonald's.


 


 

KONKURS - PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

Uczniowie klasy I zaprosili naszych najmłodszych kolegów z Oddziału Przedszkolnego do udziału w konkursie dotyczącym znajomości najpopularniejszej książki autorstwa naszego patrona Kornela Makuszyńskiego pt. " Przygody Koziołka Matołka".


 


 

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Dziecka w naszej szkole jest zawsze dniem pełnym beztroskiej zabawy i uśmiechu. Tym razem atrakcji również nie zabrakło. Uczniowie wszystkich klas wykonywali plakaty w ramach projektu " TRZYMAJ FORMĘ". Wszystkie prace zostały zaprezentowane w galerii plastycznej na szkolnym korytarzu. Ponieważ pogoda trochę nas zawiodła, zawody sportowe dla klas I - III odbyły się na sali gimnastycznej. Uczniowie klas IV - VI nie zważając na pogodę postanowili swoje zawody rozegrać na " Orliku". Niezawodne mamy z Rady Rodziców przygotowały dla wszystkich kulinarne niespodzianki - dziękujemy!


 


 

DZIEŃ MATKI

Z okazji Dnia Matki wszyscy uczniowie przygotowali dla swoich mam miłe niespodzianki. Klasa III zaprosiła swoje mamy do szkoły, zaprezentowała krótki program artystyczny, wręczyła własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiła do słodkiego poczęstunku.


 


 

SPOTKANIE Z BASEBALLEM

24 maja naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście - Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Stal Baseball i Softball Kutno Waldemar Szymański i trenerzy kutnowskich drużyn baseballowych i softballowych . Zachęcając naszych uczniów do stworzenia szkolnej drużyny, wyjaśnili nam krótko tajniki gry, a także przeprowadzili na szklonym boisku mini trening. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem próbowały swoich sił pod okiem Ramona Teddy'ego Figueroa, pracującego w Kutnie amerykańskiego trenera z kubańskimi korzeniami. Gdy uczniowie " trenowali" nauczyciele poznawali tajniki gry. Pomagał im. w tym sam Prezes MKS STAL Bi S Kutno.


 


 

Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY KUTNO

10 maja uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią Marzeną Stuchałą wyjechali na wycieczkę do Urzędu Gminy Kutno. Poznali pracę urzędujących tam pracowników. Spotkali się z Wójtem Gminy Kutno Jerzym Bryłą.


 


 

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Aby uczcić ważną dla wszystkich Polaków rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się 30 kwietnia uroczysty apel. Uczniowie klas 4-6 przygotowani przez panią Anię Michalak zaprezentowali program poetycki.


 


 

BRAWA DLA UCZNIÓW KLASY VI

W sprawdzianie kompetencji 2010r. klasa szósta uzyskała - 27.77 na 40 możliwych punktów. Najlepiej wypadła Anna Bednarek, która zdobyła 39 punktów. Średnia ogólnopolska wyniosła - 24.56, a wojewódzka - 24.41 BRAWO!!!


 


 

WIOSNA W KAPELUSZU

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Marzeną Stuchałą w ramach realizacji II etapu projektu " Pierwsze uczniowskie doświadczenia droga do wiedzy" zaprosili uczniów, nauczycieli i rodziców do niecodziennego powitania wiosny. Dzień 29 marca 2010 roku został ogłoszony dniem " Wiosny w kapeluszu". Tego dnia nikt nie przyszedł do szkoły bez odpowiedniego nakrycia głowy. Na specjalnie przygotowanej scenie uczniowie poszczególnych klas prezentowali wiosenne piosenki i wiersze. Występy oceniało Jury w składzie: pani dyrektor Jadwiga Wesołowska, przedstawicielki Rady Rodziców panie, Małgorzata Janczak i Renata Narzekalak. Rozstrzygnięto także konkurs na najbardziej oryginalny kapelusz oraz konkurs plastyczny na kartkę świąteczną.


 


 

WYJAZD NA BASEN DO OZORKOWA

12 marca, mając już dość zimy, wybraliśmy się do miejsca o temperaturze 31 C. Tak ciepło było na hali basenowej w pływalni w Ozorkowie. W wycieczce uczestniczyło 45 uczniów. Część z nich potrafi pływać dzięki projektowi " Nowy Impuls". 28 uczniów pod kierunkiem instruktora stawiało pierwsze kroki na pływalni.


 


 

FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe w tym roku szkolnym rozpoczęły się w naszym województwie 14 lutego. Trwały dwa tygodnie, także do szkoły wróciliśmy dopiero 1 marca. Pani dyrektor i wychowawcy wszystkich klas przypominali o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie zimowego wypoczynku. W naszej szkole, jak co roku nauczyciele będą pełnić dyżury i dla chętnych zostaną zorganizowane różnorodne zajęcia.


 


 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

13 lutego 2010 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Zabawę rozpoczął występ naszych najmłodszych - dzieci z grupy przedszkolnej. Maluchy w swoich oryginalnych strojach zaprezentowały się wspaniale i zebrały po występie gromkie brawa. Nasz bal zaszczyciła " Śnieżynka", w której postać wcieliła się absolwentka naszej szkoły Justyna Szustowska. Podczas trwania zabawy wędrowała od klasy do klasy i wręczała słodkie upominki ufundowane prze Radę Rodziców. Zabawę prowadził i świetnie podkręcał jej atmosferę pan Smakowski. Na zmęczonych tańcami, czekały przygotowane przez nasze kochane mamy " posiłki regeneracyjne" i napoje. Na twarzach było widać zmęczenie, ale i wielką radość. To był udany bal.


 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tradycją naszej szkoły są coroczne spotkania z okazji święta Babci i Dziadka. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny. Po występach nasi Seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów. Wnuczęta wręczyły przygotowane samodzielnie upominki.


 


 

WOŚP

W ramach 18 Finału WOŚP, 10 stycznia 2010 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole szereg atrakcji. Wzorem lat ubiegłych, największą popularnością cieszyła się loteria fantowa i kawiarenka ze wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez nasze uzdolnione mamy. Do tańca przygrywał nam zespół muzyczny "Masters". Mimo niesprzyjającej pogody na imprezę przybyło wielu mieszkańców Strzegocina i okolic. Dzięki ich ofiarności udało nam się zebrać 1004,17zł.


 

DZIĘKUJEMY !!!


 


 

SPOTKANIE WIGILIJNE i pokaz efektów I etapu Projektu
" PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY"


16 grudnia 2009 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechetki pani Ewy Wiśniewskiej przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Śpiew kolęd i radość z narodzin Jezusa sprawiły, że wszystkim udzieliła się atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Gośćmi tego spotkania byli: Wójt Gminy Kutno pan Jerzy Bryła, przewodniczący Rady Gminy pan Wojciech Podlasin, członek Komisji Oświaty pan Jan Owsiany, kierownik GZ ds. OPPO Gminy Kutno pani Zofia Andrzejczyk, ksiądz Zbigniew Strzałkowski, proboszcz parafii w Strzegocinie, emerytowani pracownicy szkoły: państwo Janina i Henryk Pęgowscy, pan Henryk Gajewski, pani Marianna Urbańska i Teresa Kożuchowska oraz rodzice uczniów klasy II i przedstawiciele Rady Rodziców. W drugiej części spotkania nauczycielka naszej szkoły pani Krystyna Wasińska wykorzystując prezentacje multimedialne, przedstawiła wykorzystywanie funduszy unijnych w naszej szkole dla wzbogacania oferty edukacyjnej. Następnie poprosiła gości i rodziców uczniów klasy II do obejrzenia efektów pracy dzieci w ramach I etapu Projektu" Pierwsze Uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" Na zakończenie spotkania Pani dyrektor Jadwiga Wesołowska złożyła uczniom, rodzicom i zaproszonym gościom życzenia Wesołych Świąt i zaprosiła gości, rodziców i nauczycieli na spotkanie wigilijne.


 


 

MIKOŁAJKI

6 grudnia uczniowie, jak nigdy spieszyli do swoich klas. Mikołaj nas nie zawiódł. Na uczniów klas O - III czekały łakocie pozostawione przez Świętego Mikołaja. Natomiast uczniowie klas IV - VI wręczali sobie w dniu imienin tego sympatycznego Świętego " mikołajkowe" upominki.


 


 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

8 grudnia 2009 roku wybraliśmy się wczesnym rankiem do Piotrkowa Trybunalskiego. O godz. 8 rano rozpoczęliśmy zwiedzanie Zakładu Ozdób Choinkowych "DECORA". Pani przewodnik zapoznała nas z kolejnymi etapami powstawania szklanych ozdób, począwszy od ręcznego formowania szkła, poprzez srebrzenie, lakierowanie i zdobienie bombek. Każdy z nas miał możliwość własnoręcznego wykonania swojej bombki. Wracając do Strzegocina, zatrzymaliśmy się w Łodzi. W " Manufakturze" podziwialiśmy świąteczne dekoracje, a następnie obejrzeliśmy w kinie filmy pt." Mikołajek" i " Opowieść wigilijna". Pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.


 


 

ŚWIĘTO SZKOŁY I ŚLUBOWANIE KLASY I

2O listopada 2009 roku nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w podniosłym wydarzeniu, jakim jest Ślubowanie. Jest ono przeżyciem nie tylko dla pierwszaków, ale i ich rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym nastąpił uroczysty moment Ślubowania. Ogromne emocje wywołał obrzęd pasowania pierwszaków na uczniów. Dokonała tego pani dyrektor Jadwiga Wesołowska. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Marzeną Stuchałą dzielnie wykonali wszystkie zadania przygotowane dla nich przez starszych uczniów naszej szkoły. Stali się tym samym pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Uroczystość zakończyło wręczenie upominków przygotowanych przez uczniów wszystkich klas i ufundowanych przez Radę Rodziców. W tym dniu z racji corocznie obchodzonego Święta Szkoły odwiedzili nas przedstawiciele uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dworskich. Przyjechali z opiekunami i panią dyrektor Anną Cholewą. Uczestniczyli w przygotowanych konkursach wiedzowych dotyczących życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Spotkanie zakończyła wspólna dyskoteka i słodki poczęstunek przygotowany przez nasze niezawodne mamy.


 


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

To dzień, w którym oddajemy hołd tym, którzy poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny. W każdej klasie i na korytarzach pojawiły się dekoracje okolicznościowe. W przeddzień 11 Listopada uczniowie klas IV- VI pod kierunkiem pani Anny Michalak przybliżyli nam naszą historię recytując w czasie akademii wiersze, śpiewając pieśni patriotyczne i odczytując krótkie opisy walk związanych z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości.


 


 

WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE

Wczesnym rankiem 19 października 2009 roku wyjechaliśmy do Kopalni Soli w Kłodawie. Pełni obaw zjechaliśmy 600m pod ziemię. Okazało się, że nie było czego się bać. Kopalnia pracuje mimo zwiedzających, ale przewodnicy dbają aby nikomu nie przytrafiło się nic złego. Poznaliśmy legendę związaną z powstaniem złóż soli w Kłodawie. Oczywiście wszyscy chcieli ucałować płaskorzeźbę Skarbnika, aby spełniły się najskrytsze życzenia. Z pewnymi obawami weszliśmy do Groty Drakuli. Nie było tak strasznie, jak nam się wydawało na początku. Wędrując podziemnymi korytarzami podziwialiśmy różowe ściany kłodawskiej kopalni. Podczas tej wycieczki dowiedzieliśmy się ile trudu kosztuje wydobycie soli, której codziennie używamy w naszych kuchniach.


 


 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

W rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu14 października1773 roku, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Przedstawiciele wszystkich klas pod kierunkiem pani Haliny Michalak zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom administracyjnym złożyli także przedstawiciele Rady Rodziców. Dyrektor szkoły, pani Jadwiga Wesołowska wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom obsługi.


 


 

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września chłopcy duzi i mali obchodzili swoje święto. Żeńska część naszej szkoły zadbała, aby wszyscy panowie byli zadowoleni. Uczniowie, i wszyscy Panowie pracujący w naszej szkole otrzymali drobne upominki.


 


 

PROJEKT " PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY"

Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli zajęcia pozalekcyjne w ramach Projektu " PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY". Podstawą projektu jest koncepcja Howarda Gardnera zakładająca, iż każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. Może się to odbywać poprzez zorganizowanie w sposób celowy środowiska dzieci. Klasa lekcyjna została wzbogacona o wielofunkcyjne, specjalnie dobrane na potrzeby Projektu środki dydaktyczne zgromadzone w Ośrodkach Zainteresowań. Środki te zostały zaprojektowane i zgromadzone w sposób umożliwiający swobodną działalność każdego dziecka, biorąc pod uwagę jego indywidualne zdolności i możliwości. Będą wykorzystywane nie tylko na zajęciach pozalekcyjnych, ale i obowiązkowych. Czas trwania zajęć wynosi 50 godzin, a zakończy się pokazem efektów 16 grudnia 2009r. Zajęcia są tak dobrane i zorganizowane, aby były interesujące dla każdego dziecka . Równocześnie mają rozwijać jego "mocne" strony.


 


 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Jak nigdy wcześniej, z niecierpliwością czekaliśmy więc na 1 września, aby między innymi codziennie korzystać z nowych boisk. Inauguracja nowego roku szkolnego 2009/2010 przebiegła uroczyście. Szczególnie ciepło zostali powitani nasi najmłodsi - dzieci, które po raz pierwszy przyszły do grupy przedszkolnej i oczywiście uczniowie klasy pierwszej. Tego też dnia przypadła 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. O tym wydarzeniu przypomniała nam w swoim przemówieniu pani dyrektor Jadwiga Wesołowska. Uczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Michalak złożyli kwiaty, zapalili znicze i oddali hołd żołnierzom poległym na frontach II wojny światowej, których grób znajduje się na miejscowym cmentarzu.


 


 

WAKACJE, WAKACJE...I PO WAKACJACH!!!

U nas wakacje skończyły się nieco wcześniej. Już od połowy sierpnia spotykaliśmy się na próbach przygotowujących nas do uroczystości otwarcia kompleksu sportowo - rekreacyjnego " Moje Boisko - Orlik 2012". W błyskawicznym tempie prowadzone prace przy budowie kompleksu boisk, miały swój finał 29 sierpnia 2009 roku.

Przybyło do nas wielu Gości. Uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia boiska dokonali: poseł PiS Tadeusz Woźniak, Łódzki Kurator Oświaty Wiesława Zewald, dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ryszard Kaliński, przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Trawczyński, prezes Firmy Mig Ma (wykonawca obiektu) Marek Materka, Wójt Gminy Kutno Jerzy Bryła, przewodniczący Rady Gminy Kutno Wojciech Podlasin oraz reprezentant uczniów Bartosz Łuczak. Proboszcz ksiądz Zbigniew Strzałkowski poświęcił nowe boisko.

Ze względu na niesprzyjającą pogodę, część artystyczną trzeba było przenieść do budynku szkoły. Mimo dużo mniejszej przestrzeni, wszyscy artyści zaprezentowali się wspaniale, zbierając zasłużone brawa.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie
    Strzegocin 4
    99 -300 Kutno
  • (24) 356 03 00

Galeria zdjęć